×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در آيين درختكاري در شهرك صنعتي نصير آباد عنوان كرد:

اختصاص حداقل 25 درصد از اراضي شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور به فضاي سبز/ توجه ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت به شرکت‌های دانش بنیان

علي رسوليان روز دوشنبه با حضور در شهرك صنعتي نصير آباد تهران، يك اصله نهال را غرس و در گفت‌وگو با جمعي از مديران شركت خدماتي و صنعتگران حاضر در اين مراسم، بر نگهداري و حفظ منابع طبيعي و محيط زيست در شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور تأكيد كرد.

در چهارمين روز هفته منابع طبيعي و آبخيزداري، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت يك اصله نهال را در شهرك صنعتي نصير آباد غرس كرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علي رسوليان روز دوشنبه با حضور در شهرك صنعتي نصير آباد تهران، يك اصله نهال را غرس و در گفت‌وگو با جمعي از مديران شركت خدماتي و صنعتگران حاضر در اين مراسم، بر نگهداري و حفظ منابع طبيعي و محيط زيست در شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور تأكيد كرد.

وي توجه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شركت‌هاي استاني تابعه آن به ايجاد و توسعه فضاي سبز در راستاي كاهش آلودگي‌هاي صنعتي و تلطيف فضاي شهرك‏‌هاي صنعتي را از جمله اقدامات مؤثري اعلام كرد كه در هنگام طراحي شهرك‏‌هاي صنعتي مورد توجه قرار مي‌گيرد.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران همچنين اختصاص حداقل 25 درصد از اراضي شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور به فضاي سبز، شامل 10 درصد فضاي سبز عمومي و 15 درصد فضاي سبز اختصاصي واحدهاي صنعتي را از رويه‌هاي مورد عمل در اين زمينه عنوان كرد.

رسوليان اظهار داشت: در سال جاري متجاوز از 50 هزار اصله انواع نهال درخت و درختچه در داخل شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور غرس شده است كه آمار فضاي سبز را 150 هكتار افزايش و به 8.2 ميليون اصله نهال ارتقاء داده است.

وي همچنين مساحت فضای سبز در شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور را 8200 هكتار، مساحت گل کاری و چمن کاری 274 هكتار و مساحت بوستان صنعتي را 169 هكتار اعلام كرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: با توجه به كمبود منابع آبي در كشور، در سال جاري حدود 50 كيلومتر طول شبكه آبياري قطره‌اي در شهرك‌ها و نواحي صنعتي مورد بهره برداري قرار گرفته و سهم اين بخش را به بيش از 13 هزار كيلومتر افزايش داده است.

رسولیان اضافه كرد: درختکاری در شهرک‌های صنعتی باید تبدیل به یک فرهنگ شود و کمک به توسعه بيشتر فضای سبز در شهرک‌ها و نواحی صنعتی كشور در دستور کار قرار گرفته است.

وي در بخش ديگر سخنان خود يادآور شد: امسال ۹ هزار قرارداد حق بهره برداري از زمين برای ایجاد واحدهای صنعتی در کشور منعقد شده که نسبت به سال گذشته رشد ۱۰۰ درصدی دارد.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: امسال میزان متقاضی سرمایه گذار خارجی در شهرک‌های صنعتی نيز رو به رشد بوده و هرجا که سرمایه گذار ورود کند، ما موظف به ایجاد شرایط و بستر مناسب هستیم.

رسوليان تصريح كرد: اگر به دنبال اشتغال پايدار هستیم، باید فضا و زیرساخت لازم را برای توسعه صنعت فراهم كنيم.

وي توجه ویژه به شرکت‌های دانش بنیان را از اولویت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت عنوان و بیان کرد: با ایجاد سوله و مجتمع‌هاي کوچک درصدد رفع مشکلات شرکت‌های دانش بنیان هستیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با بیان این‌که شهرک صنعتي نصیر آباد یکی از شهرک‌های صنعتی و تولیدی خوب کشور است و کمترین واحد بیکاری را به خود اختصاص داده است، خاطرنشان کرد: ۴ درصد واحدهای این شهرک تعطیل یا نیمه تعطیل هستند که در آینده با احیاء و فعال سازی آن‌ها، این واحدها وارد چرخه تولید می‌شوند.

رسوليان همچنين با اشاره به طرح توسعه شهرک صنعتی نصیر آباد گفت: باید ۱۰۰ هکتار زمینی که در کنار شهرک صنعتی نصیر آباد است به این شهرک ملحق شود تا مشکل طرح توسعه سرمایه گذاران و صنعتگران مرتفع شود.

معاون وزير و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در جريان حضور در شهرك صنعتي نصير آباد از خط توليد و بخش‌هاي مختلف واحد تولیدی صنايع غذایی بدر نيز ديدن كرد و در گفت‌وگو با مديران و كارشناسان آن، از نزدیک در جریان مسائل و مشكلات، توانمندي‌ها و روند تولید در این واحد صنعتي قرار گرفت.

© گزارش تصويري

تاريخ: 1399/12/18  | ساعت: ١٧:٠٠ | شناسه: ١٣٥٦٠ | تعداد نمايش: 480


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 8

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 138606

  • بازديدکنندگان امروز : 535

  • کل بازديدکنندگان : 12862693


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد