بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
اختصاص مشوق های سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی فارس،بسترساز ایجاد و توسعه صنایع غذایی و آشامیدنی

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس  با بیان اینکه مطرح بودن استان بعنوان مهمترین قطب محصولات کشاورزی کشور بستر مناسبی برای ایجاد و توسعه صنایع غذایی و آشامیدنی و دارویی فراهم کرده است گفت:استان فارس از مهمترین قطب های صنایع غذایی و آشامیدنی و دارویی کشور محسوب می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی فارس،احد فتوحی در نخستین جشنواره تخصصی توانمندی های صنایع غذایی،آشامیدنی و دارویی استان فارس افزود: بر اساس آمارها از شمار واحد های فعال در شهرک های صنعتی استان 350واحد  در بخش صنایع غذایی و آشامیدنی و دارویی  به فعالیت می پردازد که این واحد ها نقش موثری در تولید ملی و اشتغال ایفا کرده اند

وی تصریح کرد: حدود ۲۰درصد واحد های بهره بردار در شهرک های صنعتی در بخش صنایع غذایی فعالیت می پردازندو ظرفیت مناسبی در این بخش  ایجاد شده است.

فتوحی در ادامه با اشاره به اینکه در استان فارس با ایجاد 61 شهرک صنعتی فعال ،بستر مناسبی برای جذب سرمایه گذاری ، استقرار واحد های تولیدی و صنعتی و در نتیجه اشتغالزایی و افزایش سرانه صنعتی  فراهم شده است گفت:  صنایع غذایی از مهمترین صنایعی است که دربرخی از شهرک های صنعتی  استان ظرفیت ایجاد و توسعه دارندو از سرمایه گذاران حمایت می شود.

وی اضافه کرد: وجود واحدهای شاخص کشور در زمینه صنایع غذایی و نیز وجود کارخانجات متعدد صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی در فارس سبب شده این استان از ظرفیت مناسبی نیز  برای صادرات در این بخش برخوردار باشد.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی  با اشاره به مشوق های حمایتی برای سرمایه گذاران گفت:امسال برای نخستین بار مشوق های ویژه سرمایه گذاری را در قریب ۴۰شهرک و ناحیه صنعتی درنظر گرفتیم که بین ۶۰تا ۹۰درصد مشوق  با شرایطی از جمله کاهش سهم نقدی به ۵تا ۱۰درصد و افزایش اقساط تاسقف48ماه اختصاص یافته است که سرمایه گذاران صنایع غذایی می توانند از این فرصت بی نظیر استفاده کنند.

.

فتوحی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه از 5خوشه صنعتی فعال در استان فارس سه خوشه گلاب و عرقیات گیاهی میمند فارس ،رب گوجه و شوریجات و خرمای جنوب در حوزه صنایع غذایی مشغول به فعالیت هستند گفت: تشکیل خوشه ها و کنسرسیوم های صادراتی نقش مهمی در ارتقای صادرات و توجه به تولید محصولات کیفی و ایجاد هم افزایی واحد های صنعتی داشته است.

وی تصریح کرد:امیدواریم با تداوم سیاست های دولت تدبیر و امید واحد های صنعتی صنایع غذایی و آشامیدنی بتوانند نقش موثر خود را در تولید ،صادرات و ایجاد اشتغال پایدار بخوبی ایفا کنند.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس  ،ایجاد مراکز تجاری در کشورهای هدف صادراتی  و حمایت از حضور فعالان صادراتی در نمایشگاه های بین المللی را از اقداماتی  اعلام کرد که در زمینه حمایت از فعالان صنایع غذایی شهرک های صنعتی انجام می شود.

بر اساس این گزارش ،نخستین جشنواره تخصصی صنایع غذایی، آشامیدنی و دارویی استان فارس  با محوریت تحلیل، عارضه یابی و ارائه راهکارهای توسعه بازار محصولات غذایی، آشامیدنی و دارویی استان با حضور مقامات و مسوولین برجسته استانی و کشوری، تولیدکنندگان، عرضه کنندگان و کارشناسان و فعالان این حوزه در شیراز برگزار شد.

این جشنواره توسط انجمن تخصصی صنایع غذایی و دارویی استان فارس با همکاری شرکت شهرک های صنعتی فارس ، سازمان صنعت،معدن و تجارت،سازمان جهاد کشاورزی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی،اداره کل تعاون،کارورفاه اجتماعی،اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی شیراز،اتاق اصناف و خانه صنعت و معدن و تجارت فارس برگزارشد.

 

   1396/10/21

Rating: 0/10 ( 0 )
Share