بر روی این دامنه اینترنتی

سیستم مدیریت محتوا

پارس

سی ام اس

نصب شده است که نرم افزاری قوی جهت

طراحی سایت

می باشد.

طراحی وب

با استفاده از

پرتال

(

پورتال

) پارس منجر به

طراحی وب سایت

شما می شود.

طراحی وب سایت

کپی رایت

پورتال

پارس

ورود اعضا
نام کاربری:
کلمه عبور:
 
فراموشی کلمه عبور
آمار بازدید
اجرای 39 طرح پژوهشی در شرکت شهرک‌های صنعتی فارس

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از اجرای 39 طرح پژوهشی در این شرکت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی فارس ، " احد فتوحی"  در حاشیه اختتامیه مراسم نمایشگاه  هفته پژوهش و فناوری  بابیان اینکه اجرای این طرح‌ها در راستای برنامه‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در زمینه ارتقای وضعیت صنایع کوچک این استان در حال انجام است، اظهار داشت: اجرای طرح‌های پژوهشی با محوریت توجه به صنایع کوچک در بخش‌های ارتقای سطح بهره‌وری و کیفیت محصولات واحدها و نیز شناسایی ظرفیت‌های صنعتی استان فارس انجام شده است.

وی با بیان اینکه اعتبارات مناسبی به اجرای طرح‌های پژوهشی اختصاص یافته است، اضافه کرد: از ویژگی‌های مهم اجری این طرح‌های پژوهشی، تحقیقاتی استفاده کاربردی از نتایج طرح‌ها در راستای تقویت و حل مشکلات صنایع بوده که در این زمینه فعالیت‌های مؤثری انجام شده است.

فتوحی  بر ضرورت تقویت و توسعه همکاری‌های علمی پژوهشی بین شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و همچنین مراکز علمی و  تحقیقاتی این استان تأکید کرد و گفت: در این زمینه از دیدگاه‌ها، نظرات و طرح‌ها با اولویت تقویت و حمایت از صنایع کوچک و ارتقای بهره‌وری، تولید و افزایش مهم واحدهای صنعتی در بازارهای داخلی و خارجی حمایت می‌کنیم و تاکنون قراردادها و تفاهم نامه های مختلفی با دانشگاه های استان فارس منعقد شده است.

وی تصریح کرد:در این زمینه  تاکنون قراردها و تفاهم نامه های متعدد پژوهشی با دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی فارس از جمله دانشگاه شیراز ،دانشگاه صنعتی و دانشگاه آزاد اسلامی منعقد شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس بابیان اینکه این شرکت تاکنون از31 پایان‌نامه تحصیلات تکمیلی نیز حمایت کرده است، گفت: این پایان‌نامه‌ها در راستای تقویت صنایع کوچک اجرایی شده و نتایج آن به‌صورت رایگان در اختیار صنایع قرار گرفته است.

وی در ادامه مهم‌ترین محورهای طرح‌های پژوهشی را کارآفرینی، توسعه فناوری، ارتقا و بهبود روش‌های تولید کاهش ضایعات، ارتقا بهره‌وری، افزایش کیفیت توسعه شبکه‌ها و خوشه‌های صنعتی، توسعه بازار و همکاری‌های فنی و اقتصادی، آسیب‌شناسی، عارضه‌یابی و ارائه راهکار برای حل مشکلات صنایع کوچک، توسعه صادرات، ارتقای شاخصه‌های کسب‌وکار و ارتقای توان رقابتی واحدهای صنعتی، مصرف بهینه انرژی و بهره‌گیری از روش‌های نوین و فناوری‌های روز در این صنایع اعلام کرد.

مدیرعامل  شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افزود:   تحقیق و پژوهش زیربنای توسعه بوده و بدین لحاظ نیز حمایت از طرح‌های پژوهشی از اهمیت بالایی برای توسعه صنعتی برخوردار است.

فتوحی  افزود: محققان، صاحب‌نظران، اساتید و دانشجویان و شرکت‌های مشاوره‌ای می‌توانند از حمایت‌های این شرکت در زمینه طرح‌ها و محورهای تحقیقاتی و پژوهشی مرتبط با صنایع کوچک، بهره‌مند شوند.

وی بابیان اینکه بیش از 95درصد از صنایع مستقر در شهرک‌های صنعتی این استان را صنایع کوچک تشکیل می‌دهد گفت: از برنامه‌های ویژه در حمایت از صنایع کوچک، کاربردی کردن تحقیقات و پژوهش‌های مرتبط با این صنایع است که بر مبنای اصول علمی انجام شده باشد.

 

   1396/9/11

Rating: 0/10 ( 0 )
Share