×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در شهرک صنعتی قرچک عنوان کرد:

تمامی مسئولان وظیفه دارند تا از 'تولید ملی' به‌عنوان یک ضرورت دفاع کنند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت صبح امروز با حضور در شهرک صنعتی قرچک، از سه واحد تولیدی بازدید کرد و در جریان مسائل و مشکلات تولید کنندگان قرار گرفت.

‌به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، محسن صالحی‌نیا روز پنج‌شنبه با حضور در شهرک صنعتی قرچک در ابتدا از زیرساخت‌های این شهرک بازدید کرد و از نزدیک در جریان توانمندی‌ها و تنگناهای آن قرار گرفت.

وی در ادامه از یک واحد صنعتی بزرگ تولید پارچه رومبلی بازدید کرد و درخصوص توسعه این واحد تولیدی توصیه‌های لازم را به تولید کنندگان جوان آن ارائه کرد.

این واحد صنعتی تولید پارچه رومبلی حدود یک سال است که فاز اول آن افتتاح‌ شده و بیش از ۴۵۰ کارگر در آن مشغول به کار هستند و پیش‌بینی می‌شود در فاز توسعه آن برای ۳۰۰ نفر دیگر فرصت شغلی ایجاد شود.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در ادامه حضور در شهرک صنعتی قرچک، از یک واحد کشباف و یک واحد تولید کفش که بیش از ۱۵۰ کارگر در آن‌ها مشغول به کار هستند نیز بازدید کرد.

همچنين با حضور صالحي‌نيا، عمليات اجرايي احداث دو واحد تولیدی كفش و جوراب به ارزش ۶۰ میلیارد ریال در شهرک صنعتی قرچک آغاز شد.


وي در ادامه در نشست با تولید کنندگان شهرک صنعتی قرچک، پای درد دل آنان نشست و در جریان مسائل و مشکلات این واحدهای تولیدی، از جمله مشکل گاز، شعاع ۱۲۰ کیلومتر، فیبر نوری، شبکه ارتباطی و راه دسترسی قرار گرفت.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در جريان این نشست اظهار داشت: امروز صنعت نساجی در جهان، در مسیر توسعه قرار دارد و فعالان و تولید کنندگان این حوزه در کشور برای پیشرفت باید به دنبال بازارهای هدف خارجی باشند.

صالحی‌نیا گفت: امروز صنعت نساجی کشور همپای کشورهای جهان درحال پیشرفت است، ولی برای آن‌که این صنعت در کشور از توسعه بیشتری برخوردار شود، لازم است که فعالان این حوزه به دنبال بازارهای هدف خارجی باشند.

وی افزود: شهرک صنعتی قرچک، بستر مناسبی را برای فعالیت صنایع نساجی فراهم کرده و تولیدات این شهرک، از استاندارد و کیفیت بالایی برخوردار است که باید با حمایت از آنان، زمینه پیشرفت این واحدها را فراهم کرد.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه کرد: امروز تمامی مسئولان وظیفه دارند تا از تولید ملی به‌عنوان یک ضرورت دفاع کرده و از کالای ایرانی استفاده نمایند.

صالحی‌نیا ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور حمایت از تولید داخلی، عزم خود را برای جلوگیری از واردات محصولاتی که در داخل کشور تولید می‌شود به‌ کار بسته است.

وی تصریح کرد: برای جایگزینی محصولات وارداتی لازم است که از تولید کنندگان حمایت شود تا آنان بتوانند کالای باکیفیت تولید کنند که این مهم با تأمین زیرساخت‌های استقرار صنایع در شهرک‌های صنعتی فراهم می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به این‌که توسعه فعالیت تولیدی صنایع به بسترسازی مناسب نیاز دارد، بیان کرد: اقدامات خوبی در وزارت صنعت، معدن و تجارت درحال اجراست که با تلاش و همت جهادی می‌توان موانع تولید را برطرف کرد.

صالحی‌نیا همچنین با اشاره به ظرفیت‌های شهرک صنعتی قرچک در مجاورت پایتخت و برخورداری از زیرساخت‌های مناسب گفت: این شهرک از بستر مناسبی برای استقرار صنایع مادر نظیر نساجی، چرم، فوم و خشکبار برخوردار است که با تلاش مسئولان، مابقی نیازهای این منطقه اقتصادی نیز برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به مشکل گاز شهرک صنعتی قرچک ناشی از تحریم‌های ناجوانمردانه و نوسانات ارزی خاطرنشان کرد: با همکاری شرکت گاز، لوله‌های گاز تا دو ماه آینده به ورودی شهرک می‌رسد و با تکمیل عملیات گازرسانی در داخل شهرک، تا اردیبهشت تمامی واحدها به گاز متصل می‌شوند.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزود: بیشتر زیرساخت‌های این شهرک صنعتی تا حدود ۸۵ درصد تأمین‌ شده و برخی از آن‌ها دارای مشکلاتی است که با تصمیم جمعی درحال مرتفع ‌شدن است و امید می‌رود تا اوایل سال جاری با چنین مشکلاتی مواجه نباشیم.

صالحی‌نیا اضافه کرد: با توجه به استقبال تولید کنندگان از سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی قرچک، الحاق زمین و توسعه شهرک در برنامه‌های آتی این شهرک در دستور کار قرار می‌گیرد.

دولت با راه‌اندازی شهرک صنعتی قرچک مشکل بیکاری را در این منطقه رفع کرد
فرماندار قرچک نیز در این نشست اظهار داشت: این شهرستان به دلیل تازه تأسیس بودن از بسیاری از زیرساخت‌های توسعه، به‌ویژه در حوزه اشتغال بی‌بهره بود، ولی دولت تدبیر و امید با تکمیل و راه‌اندازی شهرک صنعتی قرچک، مشکل بیکاری این منطقه را رفع کرد.

بهمن خطیبی گفت: شهرستان قرچک با بیش از ۳۵۰ هزار نفر جمعیت به دلیل نوپا بودن، از زیرساخت‌های توسعه، به‌ویژه در حوزه اشتغال محروم بود که با تمرکز دولت بر شهرک صنعتی، علاوم بر رونق تولید و به حرکت درآمدن چرخ‌های اقتصاد، مشکل اشتغال جوانان را نیز برطرف کرد.

وی با اشاره به این‌که قوانین دست و پا گیر اداری، مانعی در امر تولید محسوب می‌شود، افزود: برای توسعه شهرک صنعتی قرچک که بیش از ۱۰ سال بلاتکلیف باقی مانده بود، جلسات متعددی برگزار شد که با عزم جدی دولت و همکاری تمامی دستگاه‌ها، هم اکنون این منطقه به پویاترین شهرک صنعتی کشور تبدیل شده است و هر روز یک واحد تولیدی در آن مستقر می‌شود.

فرماندار قرچک اضافه کرد: با انعقاد تفاهم نامه با هفت اتحادیه صنفی تهران، زمینه انتقال و استقرار صنوف مزاحم در شهرک صنعتی قرچک فراهم شده که این مهم می‌تواند الگوی مناسبی برای سایر مناطق کشور نیز محسوب شود.

خطیبی ادامه داد: در حال حاضر ۷۷۰ واحد تولیدی در شهرک صنعی قرچک مشغول به فعالیت می‌باشند که تا پایان امسال، ۵۰ واحد دیگر نیز به بهره‌برداری رسیده و وارد چرخه تولید می‌شوند.

وی یکی از مشکلات شهرک صنعتی قرچک را تصفیه‌خانه فاضلاب اعلام کرد و گفت: احداث تصفیه‌خانه برای شهرک صنعتی ضرورتی اجتناب ناپذیر است که با هماهنگی‌های به‌عمل آمده، طراحی و اجرای این پروژه مهم انجام شده و بر اساس وعده پیمانکار، ظرف ۱۸ ماه آینده این تصفیه‌خانه به بهره‌برداری می‌رسد.

فرماندار قرچک خاطرنشان کرد: با تکمیل شدن فاز نخست شهرک صنعتی قرچک، مقدمات واگذاری ۲۲۰ هکتار از فاز دوم این طرح نیز فراهم شده و با رفع موانع موجود، سال آینده این فاز نیز آماده به کار خواهد شد.

© گزارش تصویری

تاريخ: 1398/10/05  | ساعت: ١٢:١٥ | شناسه: ٨٨٢١ | تعداد نمايش: 273


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 6

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 24830

  • بازديدکنندگان امروز : 5872

  • کل بازديدکنندگان : 7084269


shoaresal1398-pr.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران می‌باشد