شرح فعالیت :

این مراکز با هدف انتقال فناوری و دانش از کشورهای صاحب فناوری و همچنین افزایش تعاملات فناورانه بین بنگاه های کوچک و متوسط کشورها از سال 1396 با ایجاد مرکز مبادله فناوری ایران و کره جنوبی کلید خورد.

از آنجا که هدف نهایی فعالیت‌های مشترک هم افزا در حوزه اقتصاد، افزایش رقابت پذیری در بازارهای بین‌المللی، ملی و منطقه ای می باشد ، لذا دسترسی به منابع موثرتر تولید ارزش و همکاری مشترک در استفاده بهینه از سرمایه‌های موجود، امری بدیهی و حیاتی است و از آنجا که فناوری و نوآوری دو عامل حیاتی برای پویایی و توسعه هرچه موثرتر فعالیت‌های اقتصادی و افزایش بهره وری سرمایه گذاری فعالان اقتصادی می باشند، لذا مراکز انتقال فناوری نظیر به عنوان مراکز همگرا کننده و متمرکز کننده ایده‌های نوین و فناوری‌های مورد نیاز جهت تولید و ارایه خدمات متمایز و رقابت‌پذیر در حوزه‌های سرمایه‌گذاری و توسعه فعالیت‌های اقتصادی بسیار موثر می باشند.

در این مراکز همکاری بین دو بنگاه ایرانی و خارجی بر مبنای اعتماد طرفین، فناوری مورد تبادل و با تأمین منافع طرفین و ارتقای متناسب دو بنگاه در جریان این فرآیند صورت می پذیرد.

برگزاری کنفرانس های بهم رسانی داخلی و خارجی: کنفرانس بهم رسانی جایی است که شرکتهایی به هم رسانی شده برای تبادل واقعی همدیگر را ملاقات می کنند. در جریان این ملاقات امکان امضای تفاهم نامه همکاری مشترک و درنهایت عقد قرارداد انتقال فناوری/ دانش فراهم می شود. مرکز مبادله فناوری به عنوان ساختار کلیدی بین دو طرف به ارائه خدمت می پردازد. تقاضاهای فناوری مورد درخواست را شناسایی می کند.

فرآیند اجرایی :

مرکز مبادله فناوری ایران و کره جنوبی
مرکز مبادله فناوری مشترک ایران و کره نهادی است جهت توسعه همکاری فعالان اقتصادی دو کشور در راستای هم افزایی ناشی از اشتراک فناوری ، نوآوری و سرمایه گذاری های مشترک جهت توسعه اهداف اقتصادی و تجاری فی مابین .
اهداف :
     •ایجاد همگرایی و هم افزایی فعالیت‌های اقتصادی مشترک ایران و کره و توسعه سرمایه‌گذاری‌های مشترک
     •توسعه بازارهای ملی و فراملی فعالان اقتصادی دو کشور مبتنی بر فعالیت‌های اقتصادی دارای ارزش افزوده بیشتر ( مبتنی بر فناوری‌های نوین و نوآوری)
فعالیتهای اصلی
     •شناسایی و مستندسازی نیازهای فناورانه که در داخل کشور قابل تأمین نمی باشد و ارسال به طرف کره‌ای و انجام هماهنگی و ارائه حمایتهای لازم جهت برگزاری جلسات رودرو بین متقاضی و عرضه کننده فناوری و پیگیری تا مبادله کامل فناوری.
     •تجمیع ایده ها و فناوریهای نوین جهت توانمندسازی فعالان اقتصادی در راستای بکارگیری موثرتر سرمایه ها و فعالیتهای تولیدی ، صنعتی و خدماتی
     •معرفی فعالیتهای اقتصادی دارای توجیه برای ترغیب سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی ایران جهت ورود به کسب و کارهای پیشرفته و مبتنی بر فناوریهای برتر
     •معرفی فرصتها و مزیتهای دارای توجیه برای ترغیب سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی کره جهت سرمایه‌گذاری و فعالیت مشترک با فعالان اقصادی ایرانی ( به دلیل دسترسی به منابع ارزان انرژی  ، مواد اولیه ، نیروی انسانی ، بازار داخلی ایران و بازار منطقه ای غرب آسیا و ... )
     •ارایه مشاوره به طرفین ( ایرانی و کره ای ) در راستای ارتقای فعالیتهای اقتصادی خود مبتنی بر همکاریهای فی مابین
     •ارایه حمایتها و تسهیلات ( توسط هر دو دولت ایران و کره ) جهت ترغیب فعالیتهای مشترک هم افزا
دستاوردها :


 

  • لطفا در تنظیمات صفحه گروه های خبری را جهت نمایش انتخاب نمایید.

ارتباط با ما

آدرس:تهران، بزرگراه کردستان، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک ۱۰

تلفن:9-88770921 (021)

کد پستی سازمان: 1994768351

دورنگار:88770800 (021)

پست الکترونیکی:info@isipo.ir

آمار بازدید

کاربران آنلاین:6

بازدید امروز:3087

بازدید این صفحه:811

بازدید کل:1703

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید

تغییر اندازه فونت:

تغییر فاصله بین کلمات:

تغییر فاصله بین خطوط:

تغییر نشانگر موس:

تغییر نشانگر موس:

تغییر رنگ ها:

رنگ اصلی:

رنگ دوم:

رنگ سوم: