حمایت از اخذ استانداردها، گواهی‌نامه‌های ملی و بین‌المللی
مقدمه
بنگاه های خرد، کوچک و متوسط، کنسرسیومهای صادراتی و اعضای آنها، طرف‌های قرارداد شرکت‌های مدیریت صادرات و اعضای نظام مبادلات پیمانکاری فرعی (SPX) برای صدور محصولات یا خدمات خود و حضور در بازارهای خارجی متناسب با نوع محصول یا خدمت، نیازمند اخذ برخی الزامات و مجوزهای صدور از گمرک ایران و ورود در کشورهای هدف و همچنین پروانه‌ها، استانداردها، گواهینامه‌های کیفیت اجباری، نتایج آزمایشات و مجوزهای فروش تجاری از مراجعی همچون موسسات استاندارد، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، آزمایشگاه‌های مرجع و همکار و همچنین موسسات بین‌المللی، سازمانها و نهادهای تخصصی کشور هدف می‌باشند.
هدف
ارتقا محصولات بنگاه‏های خرد، کوچک و متوسط و فراهم نمودن زمینه حضور محصولات آنها در بازارهای هدف و نهایتا افزایش میزان صادرات بنگاه ها
دامنه شمول
بنگاه های خرد، کوچک و متوسط، کنسرسیومهای صادراتی و اعضای آنها، طرف‌های قرارداد شرکت‌های مدیریت صادرات و اعضای نظام مبادلات پیمانکاری فرعی (SPX)
ساز و کار اجرایی و فرآیند انجام کار
أ‌. اخذ پروانه‌ها، مجوزها، گواهی‌نامه‌ها و استانداردهای اجباری ملی،گواهینامه کیفیت، نتایج آزمایشات و مجوزهای الزامی و اجباری فروش تجاری از سازمانها و نهادهای تخصصی داخل کشور و همچنین کشور هدف صادراتی و موسسات بین‌المللی توسط واحدهای صنعتی کوچک و متوسط مستقر در شهرک‌های فناوری و مراکز خدمات فناوری و کسب و کار، صنوف تولیدی مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی، طرف‌های قرارداد شرکت‌های مدیریت صادرات (EMC)، کنسرسیومهای صادراتی و اعضای آنها، اعضای نظام مبادلات پیمانکاری فرعی(SPX) و خوشه‌های کسب و کار که باعث رفع موانع ورود محصولات (کالا و خدمات) ایرانی به بازارهای هدف می‌گردد، واحدهای ارائه دهنده خدمات فنی مهندسی، ایجاد آزمایشگاه مرجع و مراکز تحقیق و توسعه نیز مشمول حمایت‌های این دستورالعمل می‌باشد.
ب‌. اعضای کنسرسیومهای صادراتی، SPX، شرکت‌های مدیریت صادرات (EMC) و خوشه‌های کسب و کار که در خارج از شهرک‌ها و نواحی صنعتی مستقر هستند نیز مشمول حمایت‌های این دستورالعمل می‌باشند.
ت‌. هزینه‌ اخذ نشان استاندارد، پروانه ساخت، گواهینامه کیفیت، نتایج آزمایشات و مجوزهای الزامی و اجباری فروش تجاری که برای صادرات کالا و خدمات الزامی میباشند و توسط مراجع رسمی داخل کشور همچون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان ملی استاندارد ایران، آزمایشگاه‌های مرجع و همکارداخلی صادر میگردند، برای واحدهای مشمول این دستورالعمل برای یک نوبت برای یک استاندارد به ازای هر محصول مشمول حمایت‌های این دستورالعمل می‌گردد.
ث‌. هزینه اخذ استاندارد، پروانه، گواهینامه کیفیت و نیز مجوز فروش تجاری از موسسات موسسات معتبر بین‌المللی یا موسسات استاندارد، نهادها و سازمانهای مرتبط در کشورهای هدف صادراتی و با هدف تسهیل ورود به بازارهای خارجی و یا جلب سرمایه‌گذاری خارجی توسط واحدهای مشمول این دستور العمل تهیه و اخذ می‌گردند، طبق جدول ذیل مشمول حمایت می‌شود.
ج‌. حمایت شرکت استانی از واحدهای کوچک و متوسط مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی تحت مسئولیت، کنسرسیومهای صادراتی و شرکت‌های مدیریت صادرات تنها برای دریافت استاندارد، پروانه، گواهینامه کیفیت، نتایج آزمایشات و مجوزهای الزامی و اجباری فروش تجاری جدید بوده و مشمول موارد قبلی و یا تمدید آنها نمی‌شود.
ح‌. شرکت‌های مدیریت صادرات (EMC) تنها مشمول حمایت های ردیف‌ هفت (7) می‌باشند.
خ‌. گواهی‌های ISO کیفی مشمول حمایت‌های این دستورالعمل می‌باشد.
د‌. گواهینامه‌های عمومی سازمانی و مدیریت و مشابه آن مشمول حمایت‌های این دستورالعمل نمی‌باشد.
اخذ نشان حلال از شرکتهای خارجی و یا نمایندگیهای آنان در ایران مشمول حمایت‌های این دستورالعمل نمی‌باشد.

میزان و شرح حمایت

ارتباط با ما

آدرس:تهران، بزرگراه کردستان، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک ۱۰

تلفن:9-88770921 (021)

کد پستی سازمان: 1994768351

دورنگار:88770800 (021)

پست الکترونیکی:info@isipo.ir

آمار بازدید

کاربران آنلاین:3

بازدید امروز:3507

بازدید این صفحه:775

بازدید کل:1688

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید

تغییر اندازه فونت:

تغییر فاصله بین کلمات:

تغییر فاصله بین خطوط:

تغییر نشانگر موس:

تغییر نشانگر موس:

تغییر رنگ ها:

رنگ اصلی:

رنگ دوم:

رنگ سوم: