• 1402/08/29 - 17:06
  • - تعداد بازدید: 102
  • - تعداد بازدیدکننده: 92
  • زمان مطالعه : 4 دقیقه
  • /Zjvd
معاون وزیر صمت در نشست هم اندیشی رؤسای اتاق‌های اصناف مراکز استان‌ها عنوان کرد:

ساماندهی و استقرار اصناف در شهرک‌ها و نواحی صنعتی / جذاب‌کردن سرمایه گذاری‌ در حلقه‌های مفقوده تولید/ استفاده از ظرفیت اتاق‌های اصناف در شهرک‌های صنعتی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: : صنوف در تکمیل زنجیره‌های تولید نقش بسزایی دارند، برای برنامه هفتم توسعه پیشنهاد دادیم که سازمان قانوناً بتواند در حریم شهرها، شهرک‌های صنفی ایجاد نماید و این موضوع پس از تصویب مجلس شورای اسلامی به شورای نگهبان برای تصویب رفته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، "فرشاد مقیمی" ظهر دوشنبه در نشست هم اندیشی رؤسای اتاق‌های اصناف مراکز استان‌ها در هتل بزرگ فردوسی، افزود: ظرفیت تشکل‌های بخش خصوصی به خصوص اتاق‌های اصناف سراسر کشور ظرفیتی قابل توجه و حائز اهمیت است و از این ظرفیت در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استفاده خواهیم کرد.

وی، با تأکید بر ضرورت هم افزایی و همگرایی با صنوف در مسیر توسعه اقتصادی، اضافه کرد: در سال 1396تفاهم شد که در ساختار و طراحی شهرک‌ها و نواحی صنعتی، زون‌های خدماتی در نظر گرفته شود تا شرایط استقرار صنوف فراهم گردد.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، با بیان اینکه صنوف در تکمیل زنجیره‌های تولید نقش بسزایی دارند، ادامه داد: به موضوع صنوف در اساسنامه سازمان توجه شده است و برای برنامه هفتم توسعه پیشنهاد دادیم که سازمان قانوناً بتواند در حریم شهرها، شهرک‌های صنفی ایجاد نماید و این موضوع پس از تصویب مجلس شورای اسلامی به شورای نگهبان برای تصویب رفته است.

مقیمی، در ادامه تصریح کرد: صنوف با استقرار در شهرک‌های صنعتی دارای همان امتیازات واحدهای صنعتی خواهند شد، از جمله از حضور آن‌ها در نمایشگاه‌های تخصصی خارجی برای اتصال به بازارهای جهانی حمایت خواهیم کرد. در استان همدان با تغییر کاربری، یک شهرک صنعتی را برای استقرار صنوف آماده کرده ایم و در اختیار آن‌ها گذاشته ایم. همچنین شهرک صنفی صنایع دستی در سفر اخیر رئیس جمهور به استان فارس کلنگ‌زنی شد و عملیات اجرائی احداث آن آغاز شده است.

وی ‌با اشاره به ضرورت‌های توسعه خوشه‌ای، خاطرنشان کرد: شکل‌گیری خوشه‌های بزرگ مقیاس یک ضرورت است و صنوف در تکمیل حلقه‌های تولید نقش مهمی دارند. تاکنون 87 خوشه صنفی به اتمام رسیده و تکمیل شده است و بخشی دیگر نیز در حال اجراء است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: استقرار واحدهای صنفی کیف و کفش در شهرک صنعتی قرچک در حال انجام است، طراحی‌ها بر اساس تعاملات با اتاق اصناف و خود صنوف بوده است و از الگوهای موفق دنیا نیز استفاده شده است. این موضوع با صنف سراجان و پوشاک نیز در حال پیگیری است.

مقیمی در بخش دیگری از سخنان خود، جذاب کردن سرمایه گذاری‌ها در حلقه‌های مفقوده تولید را مورد تأکید قرار داد و اظهار کرد: به هم رسانی صنوف در کاهش هزینه تمام شده محصول تولیدی آن‌ها نقش بسزایی دارد.

وی، افزود: از بیش از 101 هزار قرارداد منعقد شده موجود در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور 15 هزار قرارداد مربوط به حوزه صنوف است و امیدواریم بتوانیم شهرک‌های صنفی تخصصی در استان‌های مختلف با توجه به پتانسیل‌ها و مزیت‌های هر منطقه راه اندازی نماییم.

در این نشست همچنین رئیس اتاق اصناف ایران و رؤسای اتاق‌های اصناف مراکز استان‌ها به بیان مهمترین نقطه نظرات خود در حوزه های مختلف تخصصی پرداختند.

در حاشیه نشست هم اندیشی رؤسای اتاق‌های اصناف مراکز استان‌ها، همچنین تفاهم‌نامه همکاری مشترک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و اتاق اصناف ایران در راستای ساماندهی اصناف دارای اولویت در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و شهرک‌های تخصصی صنعتی ویژه اصناف امضاء و مبادله شد.

در این نشست که با حضور "محمدعلی نیکبخت" وزیر جهاد کشاورزی، "غلامعلی مهدوی" دبیر هیات عالی نظارت بر واحدهای صنفی، "محمود سیجانی" مدیرکل صمت استان تهران، مدیران عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌های تهران، البرز و قزوین، رئیس و اعضای هیات رئیسه اتاق اصناف و رؤسای اتاق‌های اصناف مراکز استان‌ها برگزار شد، تفاهم‌نامه همکاری مشترک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و اتاق اصناف ایران به امضاء رسید.

این تفاهم نامه به منظور اجرای هرچه بهتر سیاست‌های کلی اقتصادی کشور و در راستای حمایت از توسعه بنگاههای خرد، کوچک و متوسط میان "فرشاد مقیمی" معاون وزیر، رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و "مجتبی صفایی" رئیس اتاق اصناف ایران امضاء و مبادله شد.

موضوع تفاهم‌نامه فراهم شدن زمینه‌های لازم برای ایجاد هم‌افزایی و تدوین برنامه‌های یکپارچه و منسجم در زمینه توسعه بنگاه‌های خرد، کوچک و متوسط ذیل سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و برنامه‌های راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور بهره‌برداری بهینه از امکانات و برنامه‌های حمایتی سازمان و اتاق اصناف ایران می‌باشد.

همچنین در ادامه نشست هم‌اندیشی روسای اتاق‌های اصناف مراکز استان‌ها، تفاهم‌نامه «شفاف‌سازی و روان سازی نظام توزیع و روز آمدسازی شیوه های نظارت بر بازار» بین اتاق اصناف ایران و وزارت جهاد کشاورزی نیز امضاء و مبادله شد.

بیشتر بخوانید:

در حاشیه نشست هم اندیشی رؤسای اتاق‌های اصناف مراکز استان‌ها صورت گرفت:
امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و اتاق اصناف ایران/ ساماندهی اصناف دارای اولویت در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و شهرک‌های تخصصی صنعتی ویژه اصناف
  • گروه خبری : اسلایدر خبری,آخرین اخبار
  • کد خبر : 23446
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

ارتباط با ما

آدرس:تهران، بزرگراه کردستان، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک ۱۰

تلفن:9-88770921 (021)

کد پستی سازمان: 1994768351

دورنگار:88770800 (021)

پست الکترونیکی:info@isipo.ir

آمار بازدید

کاربران آنلاین:2

بازدید امروز:889

بازدید این صفحه:77

بازدید‌ کل:2125

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید

تغییر اندازه فونت:

تغییر فاصله بین کلمات:

تغییر فاصله بین خطوط:

تغییر نشانگر موس:

تغییر نشانگر موس:

تغییر رنگ ها:

رنگ اصلی:

رنگ دوم:

رنگ سوم: