×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ديدار بانوان همكار سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران عنوان كرد:

استفاده از توانمندي‌هاي زنان، سرمايه‌هاي انساني داخلي و انتصابات بر اساس معيارهاي شايستگي فردي/ تداوم ايجاد فضاي مناسب همكاري، فرهنگ كار و تلاش، ارتقاء وضعيت مادي و معنوي و تكريم منزلت همكاران، به‌خصوص زنان و مادران/ بخش صنعت در داخلي سازي و اشتغالزایی موفق تر از دیگر بخش‌ها در كشور عمل كرده است

علی رسولیان روز يكشنبه در ديدار بانوان مدير و كارشناس اين سازمان، ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن گفت: در يك سال گذشته تمامي وجهه همت خود را مصروف ايجاد فضاي مناسب همكاري، فرهنگ كار و تلاش، ارتقاء وضعيت مادي و معنوي و تكريم منزلت همكاران، به‌خصوص زنان و مادران شاغل در سازمان و شركت‌هاي استاني تابعه قرار داديم، كه اين رويه همواره تداوم خواهد داشت.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بر استفاده از توانمندي‌هاي زنان در پست‌هاي مديريتي تأكيد كرد و گفت: با توجه به عملكرد مناسب زنان در ايفاي مسئوليت‌هاي اداري، افزايش سهم و نقش زنان در تصميمات مديريتي بيش از اين مورد انتظار دولت است.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، علی رسولیان روز يكشنبه در ديدار بانوان مدير و كارشناس اين سازمان، ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن افزود: در يك سال گذشته تمامي وجهه همت خود را مصروف ايجاد فضاي مناسب همكاري، فرهنگ كار و تلاش، ارتقاء وضعيت مادي و معنوي و تكريم منزلت همكاران، به‌خصوص زنان و مادران شاغل در سازمان و شركت‌هاي استاني تابعه قرار داديم، كه اين رويه همواره تداوم خواهد داشت.

وی به محدوديت‌هاي بودجه‌اي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران نيز اشاره و اضافه كرد: علي‌رغم تنگناهاي مالي موجود، تلاش كرده‌ايم با پيمودن مسیرهای قانونی ممكن، در پرداخت حقوق و دستمزد همكاران و همچنين تأمين زيرساخت‌هاي مورد نياز شهرك‌ها و نواحي صنعتي خللي ايجاد نشود.

رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران ادامه داد: يكي از دغدغه‌هاي هميشگي ما اين بوده و هست كه این سازمان به سمت تخصصی شدن هرچه بيشتر حرکت ‌کند؛ لذا تلاش و تأكيد ما بر استفاده از سرمايه‌هاي انساني داخلي اين مجموعه و انتصابات بر اساس معيارهاي شايستگي فردي است.

رسولیان همچنين بر جذب و نگهداشت منابع انساني توانمند و كارشناسان متخصص و حرفه‌ای در شرکت شهرک‌هاي صنعتي استان‌ها با همكاري دستگاه‌هاي اجرايي ذيربط تأكيد كرد.

وي در ادامه با اشاره به اصلاح ساختاري و ادغام واقعي وزارت صنعت، معدن و تجارت در دولت سيزدهم اظهار داشت: با ابلاغيه جدید وزیر صنعت، معدن و تجارت، سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران موظف به تأمین زیرساخت‌ها در بخش‌های گسترده‌تري می‌شود، كه بر اساس آن، تمامي مناطق ویژه اقتصادي تحت مسئوليت سازمان‌هاي تابعه اين وزارتخانه، زیرساخت‌های صنعتي، معدني و تجاری، و همچنين آب و برق صنایع بزرگ را دربرمی‌گیرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بيان این‌که سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران از این پس به‌عنوان شرکت زیرساخت‌ها نیز فعالیت خواهد کرد، افزود: این به معنای کمرنگ شدن صنایع کوچک نیست و ما همچنان وظایف حمايتي و توانمندسازي SMEها، احیاء واحدهای توليدي راکد و افزایش ظرفیت تولید واحدهاي صنعتي را با جدیت دنبال می‌کنیم.

رسولیان اضافه كرد: وظیفه ما تأمین زیرساخت‌ها برای صنعتگر است؛ چون صنعتگر نمی‌تواند زیرساخت‌ها را تأمین کند، اما می‌تواند هزینه آن‌ها را پرداخت کند؛ لذا تأمین خدمات، هم نیاز صنعت را مرتفع و هم به‌عنوان منابع مالي براي اين سازمان درآمد ـ هزينه‌اي نقش ايفا مي‌كند.

وي همچنين با اشاره به این‌که بخش صنعت در داخلي سازي و اشتغالزایی موفق تر از دیگر بخش‌ها در كشور عمل كرده است، تصريح كرد: یک مترمکعب آب در بخش کشاورزی 600 تومان و در صنعت 36 هزار تومان ارزش افزوده دارد، درحالی که در بخش کشاورزی یک نفر و در صنعت حداقل 80 نفر اشتغالزایی به همراه دارد.

در اين نشست، مشاور امور بانوان و هريك از مديران و كارشناسان سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران به بيان ديدگاه‌ها و پيشنهادات خود پرداختند و در پايان نيز از زحمات بانوان همكار اين مجموعه با اهداء گل و هدايايي تقدير شد.

تاريخ: 1400/11/03  | ساعت: ١٧:٠٠ | شناسه: ١٦٣٤٣ | تعداد نمايش: 230


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 6

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 896822

  • بازديدکنندگان امروز : 10188

  • کل بازديدکنندگان : 16138139


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد