×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در شهرك صنعتي بشل عنوان كرد:

واحدهای راکد و تعطيل کشور ۱۰ درصد کاهش یافت/ بازگشت ۷۷۵ واحد صنعتي غيرفعال به چرخه توليد از ابتدای امسال تا کنون

علي رسوليان روز شنبه در جريان سفر به جنوب استان مازندران و با حضور در شهرستان سوادكوه شمالي، از امکانات زیربنایی و آخرین وضعیت زیرساخت‌های شهرک صنعتی بشل بازدید کرد.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت از شهرك صنعتي بشل بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علي رسوليان روز شنبه در جريان سفر به
جنوب استان مازندران و با حضور در شهرستان سوادكوه شمالي، از امکانات زیربنایی و آخرین وضعیت زیرساخت‌های شهرک صنعتی بشل بازدید کرد.

در این بازدید که با همراهی کیوان مرادیان کوچک سرایی و کمال عليپور خنکداري نمایندگان مردم قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سوادکوه شمالی و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی انجام شد، توضیحات فنی و مسائل و مشکلات نگهداری زیرساخت‌های این شهرك صنعتي ارائه و تصمیمات لازم برای اداره بهتر این منطقه توسط شرکت خدماتی مربوطه اتخاذ شد.

وي در ادامه با حضور در جمع صنعتگران و اعضاي هيأت مديره شركت خدماتي شهرک صنعتی بشل، پاي صحبت آن‌ها نشست و مسائل و مشکلات اين منطقه را از نزديك مورد بررسي قرار داد.

تأمين آب، راه دسترسي، تلفن، اصلاح شبكه جمع آوري آب‌هاي سطحي، رفع مشكلات تصفیه خانه فاضلاب، ايجاد خط آهن، توسعه شهرك صنعتي، خسارات ناشي از تعليق برجام و خروج شركت‌هاي خودروسازي از ايران و همچنين مطالبات شركت‌هاي قطعه سازي از خودروسازان داخلي از جمله مسائل مطروحه در اين نشست بود.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در ادامه از سه واحد توليدي "گروه صنعتی فولاد بهمن"، "تولیدی لوله و پروفیل خروش صنعت شمال" و "صنایع موتور بشل" در شهرك صنعتي بشل بازدید کرد.

وي در اين بازدیدها، ضمن گفت‌وگو با مدیران و كارگران اين واحدهاي صنعتي و توليدي، از نزدیک در جریان توانمندی‌ها، روند فعاليت و مهمترین مسائل و مشکلات آن‌ها قرار گرفت.

واحد صنعتی "گروه صنعتی فولاد بهمن" که با سرمایه ‌گذاری بالغ بر 272 میلیارد ریال در زمینی به مساحت 29 هزار و 735 مترمربع در شهرک صنعتی بشل احداث و در سال 1390 به بهره برداری رسیده است، ظرفیت تولید 200 هزار تن انواع ورق‌هاي رنگي فولادي در سال را دارد و براي 120 نفر فرصت شغلي فراهم کرده است.

واحد صنعتی "تولیدی لوله و پروفیل خروش صنعت شمال" نيز با سرمایه ‌گذاری بالغ بر 229 میلیارد ریال در زمینی به مساحت 31 هزار و 221 مترمربع در شهرک صنعتی بشل احداث و در سال 1388 به بهره برداری رسیده است، و با ظرفیت تولید 134 هزار تن انواع خرپاي فولادي در سال، براي 109 نفر شغل ايجاد کرده است.

همچنين واحد صنعتی "صنایع موتور بشل" که با سرمایه ‌گذاری بالغ بر 254 میلیارد ریال در زمینی به مساحت 82 هزار و 818 مترمربع در شهرک صنعتی بشل احداث و در سال 1384 به بهره برداری رسیده است، ظرفیت تولید يك ميليون و 550 هزار عدد انواع سيلندر، سرسيلندر، ميل بادامك، صفحه فلايويل موتور و كاليپر ترمز خودرو در سال را دارد و براي 335 نفر فرصت شغلي فراهم کرده است.

شهرك صنعتي بشل دارای 196 هکتار مساحت است که 133 هکتار آن زمین صنعتی و تمامي 196 هکتار آن دارای سند تفکیکی است.

این شهرک صنعتی از امکانات زیربنایی آب، برق، گاز، تلفن و تصفيه خانه فاضلاب برخوردار است و 218 قرارداد حق انتفاع و بهره برداری با سرمایه گذاران به مساحت 131 هکتار در آن منعقد شده است.

157 واحد تولیدی به بهره برداری رسیده در این شهرک صنعتی نیز با سرمایه گذاری 6271 میلیارد ریال برای 4395 نفر فرصت شغلی فراهم کرده‌اند.

واحدهای راکد و تعطیل کشور ۱۰ درصد کاهش یافت
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشيه بازدید از شهرک صنعتی بشل در گفت‌وگو با خبرنگاران از کاهش ۱۰ درصدی واحدهای راکد کشور از ابتدای امسال تا کنون خبر داد.

علی رسولیان گفت: با تأکید شخص رئیس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت به دنبال احیاء واحدهای صنعتي راکد هستیم و  از ابتدای سال جاری تا کنون ۷۷۵ واحد راکد و تعطیل در کشور احیاء شده است.

وي با بیان این‌که در حال حاضر بیش از ۴۷ هزار میلیارد ریال اعتبار برای زیرساخت‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور اختصاص یافته است، افزود: این مقدار اعتبار ۱.۵ برابر بیشتر از سال گذشته است که امیدواریم با تخصیص به‌موقع اعتبارات، مشکلات آب و برق سرمایه گذاران حل و فصل شود و کمبود زمین برای توسعه واحدهای تولیدی و صنعتی در انتظار، تأمین و جبران شود.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران همچنين یکی از مهم‌ترین مشکلات شهرک صنتی بشل را تقاضای زمین برای فعاليت بخش خصوصی اعلام و اضافه کرد: با توجه به  محدودیت‌های تأمین زمین، اما تمام تلاش خود را به‌کار خواهیم برد تا زمین‌های مناسبي که در اطراف اين شهرک وجود دارد را برای توسعه آن در اختیار بگیریم.

رسوليان ادامه داد: همچنین با کمک نمایندگان و مسئولان استان مازندران متعهد می‌شویم تا از محل منابع ملی که در سطح کشور در اختیار داریم، برای اضافه شدن زمین در این شهرک صنعتي تأمین مالی نمايیم.

وي یکی دیگر از مشکلات شهرک صنعتی بشل را زیرساخت‌هایی از قبیل محوطه سازی و جاده ورودی شهرک اعلام کرد و گفت: بنا شد تا برای تعریض ورودی جاده اين شهرک صنعتي، تأمین اعتبار از طرف ما و بخشی هم با پیگیری‌های فرمانداری سوادکوه شمالی و نمایندگان از سوي اداره کل راه و شهرسازي انجام شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: برخي ديگر از مشكلات داخلي شهرک صنعتي بشل، از قبیل آسفالت، محوطه سازی، مخابرات و شبكه جمع آوري آب‌های سطحی نيز بر اساس برنامه عملياتي و تخصیص اعتبار حدود ۱۲ میلیارد تومانی شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران، تا پایان امسال اجرایی مي‌شود.

مديران حوزه مديريت و روابط عمومي سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و جمعي از مديران دستگاه‌هاي اجرايي استاني و شهرستاني، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران را در سفر به
جنوب استان مازندران همراهي مي‌کنند.

© گزارش تصويري

تاريخ: 1400/07/24  | ساعت: ١٠:٣٠ | شناسه: ١٥٣٥٥ | تعداد نمايش: 120


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 9

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 725986

  • بازديدکنندگان امروز : 298

  • کل بازديدکنندگان : 14110961


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد