اخبار > فسخ 7 پرونده و قرارداد واگذاری راكد در شهركهاي صنعتي قزوين
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

فسخ 7 پرونده و قرارداد واگذاری راكد در شهركهاي صنعتي قزوين

مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين گفت: در جلسه هيئت حل اختلاف و وداوري 21 قرارداد به لحاظ نقض تعهدات قرارداد واگذاری حق بهره برداری راكد در شهرکها و نواحی صنعتی استان مورد بررسي قرار گرفته شده است.

مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين گفت: در جلسه هيئت حل اختلاف و وداوري 21 قرارداد به لحاظ نقض تعهدات قرارداد واگذاری حق بهره برداری راكد در شهرکها و نواحی صنعتی استان مورد بررسي قرار گرفته شده است.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان قزوین، " حميدرضا خانپور " در پايان جلسه هيئت حل اختلاف و داوري با اعلام اين مطلب افزود: در راستای فعال سازی قراردادهای راكد  مستقر در شهركها و نواحي صنعتي استان با برگزاري جلسه هيئت حل اختلاف و داوري با حضور نماینده سازمان صنایع کوچک ایران برگزار شده در مجموع 21 پرونده قرارداد واگذاری راكد و ناقص تعهدات قراردادي مورد بررسي حقوقی قرار گرفت.

وي با اشاره به مهلت اعطا شده به سرمايه گذاران اظهار داشت:  14سرمايه گذار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان که زمان مقرر آنها برای ساخت و اجرای طرح‌های تولیدی خود به پایان رسیده بود، برای اجرای تعهدات  قراردادیشان در اراضی واگذار شده مهلت دوباره گرفتند و اين سرمایه گذاران با ارایه دلایل خود در عدم اقدام برای اجرا و احداث واحدهای تولیدی مورد نظر، درخواست مهلت دوباره برای اجرای طرح های خود را داشتند.

رئيس هيئت مديره ومدير عامل در ادامه افزود: از 21 پرونده بررسي شده، 7 مورد به فسخ قطعی منجر شده و يك و نيم هكتار از اراضي راکد صنعتی شهرکهای تقاضامحور آزادسازی و خلع ید شده و در راستای جذب سرمایه گذاران دارای اهلیت صنعتی، مجددا به متقاضیان واجد صلاحیت واگذار و یا در مرحله واگذاری می باشد.

خانپور يادآور شد: در صورت عدم اجرای تعهدات از سوی سرمایه گذاران در مهلت تعیین شده، اراضی واگذار شده پس از سیر مراحل قانونی بازپس گرفته شده و قراردادهای منعقد شده آنان با شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین فسخ می شود.

اين مسئول با بیان اینکه برای آماده سازی اراضی در شهرک های صنعتی به منظور استقرار واحدهای تولیدی از اعتبارات دولتی هزینه شده است افزود: سرمایه گذارانی که به تعهدات خود برای ساخت و راه اندازی واحدهای تولیدی اقدام نمی کنند، منابع صرف شده در این اراضی را اتلاف می نمايند بنابراین در صورت عدم اجرای تعهدات در مهلت های تعیین شده شامل اقدام برای اخذ مجوز ساخت و ساز و عملیات اجرایی، حق بهره برداري این اراضی از آنها خلع ید شده و به سرمایه گذاران جدید واجد صلاحيت واگذار می شود.


 

تاريخ: 1400/04/28  | ساعت: ١٢:٢١ | شناسه: ١٤٦١٠ | تعداد نمايش: 48

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج