اخبار > ۱۰۰ واحد تولیدی راکد در شهرک‌های صنعتی قزوین احیا می‌شوند
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

۱۰۰ واحد تولیدی راکد در شهرک‌های صنعتی قزوین احیا می‌شوند

مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين گفت: ۱۰۰ واحد تولیدی راکد و غیرفعال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان قزوین در سال جهش تولید احیا و به چرخه تولید بازمی‌گردند.

 

مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين گفت:  ۱۰۰ واحد تولیدی راکد و غیرفعال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان قزوین در سال جهش تولید احیا و به چرخه تولید بازمی‌گردند.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين، " حميدرضا خانپور "  با اعلام این خبر اظهار داشت: بیشتر این واحدها جزو صنایع کوچک هستند و راه اندازی دوباره آنها کمک زیادی به تکمیل زنجیره های تولید در استان خواهد کرد.

حمیدرضا خانپور افزود: این واحدهای تولیدی طی یک دهه اخیر به دلیل مشکلات اقتصادی از جمله کمبود مواد اولیه، نبود بازار و نوسانات این حوزه، کمبود سرمایه در گردش، فرسودگی ماشین آلات و عدم بروز رسانی آنها، بدهی بانکی، سوء مدیریت و یا اختلاف با شرکا و ... غیرفعال و راکد شده اند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته نیز 55 واحد تولیدی راکد در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین به چرخه تولید بازگشتند، اظهار داشت: در سال جاری بخش زیادی از توان و انرژی خود را در کنار جذب سرمایه گذاران جدید و حمایت از واحدهای تولیدی فعال به راه اندازی کارخانجات راکد اختصاص داده ایم.

این مسوول گفت: ۱۰۰ واحد تولیدی راکد یاد شده از طریق جذب سرمایه گذاران جدید، تغییر خط تولید، دریافت تسهیلات مالی و ... راه اندازی و به چرخه تولید بازخواهند گشت.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین افزود: با راه اندازی این واحدها برای یک هزار و ۵۰۰ نفر به طور مستقیم اشتغالزایی خواهد شد.

خانپور یادآور شد: در حال حاضر نزدیک به ۲۰۰ واحد تولیدی در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین راکد و غیرفعال بوده و یا با کمترین ظرفیت به تولید می پردازند.

استان قزوین دارای یک شهر صنعتی، ۱۳ شهرک و ۶ ناحیه صنعتی است.

۲۵۰۰ واحد تولیدی بزرگ و کوچک در شهرک های صنعتی استان قزوین دارای پروانه بهره برداری هستند که از این تعداد هزار مورد مربوط به شهرک ها و نواحی صنعتی و سایر مربوط به البرز تنها شهر صنعتی استان است.

تاريخ: 1399/02/27  | ساعت: ١١:٤٦ | شناسه: ١٠٢٩٧ | تعداد نمايش: 80

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج