×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در آيين گرامیداشت روز ملی آتش نشانی و ایمنی در شهرک صنعتی امیرکبیر کاشان اعلام كرد:

افزايش روزهاي بدون حادثه در شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور از 3 به 8 روز/ تأمين 327 خودروی عملیاتی امداد و نجات و اطفای حریق در 300 شهرک و ناحیه صنعتی كشور/ تجليل از خانواده‌هاي 2 آتش نشان شهيد و ایستگاه‌های آتش نشانی برتر استان اصفهان

علي رسوليان روز شنبه در جريان سفر به استان اصفهان و با حضور در شهرستان كاشان، در مانور عملياتي اطفاء حريق و امداد و نجات كه به مناسبت هفتم مهر ـ روز ملي آتش نشاني و ايمني ـ در شهرک صنعتی امیرکبیر كاشان برگزار شد، شركت كرد.

با حضور معاون وزير صنعت، معدن و تجارت، مانور عملياتي اطفاء حريق و امداد و نجات در شهرک صنعتی امیرکبیر كاشان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علي رسوليان روز شنبه در جريان سفر به استان اصفهان و با حضور در شهرستان كاشان، در مانور عملياتي اطفاء حريق و امداد و نجات كه به مناسبت هفتم مهر ـ روز ملي آتش نشاني و ايمني ـ در شهرک صنعتی امیرکبیر كاشان برگزار شد، شركت كرد.

در اين مانور، عمليات اطفاء حریق و امداد و نجات در چهار مرحله، شامل حريق فرضی در یکی از انبارهای یک واحد صنعتی، حادثه سقوط شخص در چاه ۹ متری واقع در یکی از واحدهای صنعتی، حادثه تصادف ۲ دستگاه خودروی سواری در جاده کاشان ـ اصفهان (۵ کیلومتری شهرک) و مانور كار با سیلندرهای ۱۱ کیلویی گاز و نمایش شعله وری گاز در هنگام خروج گاز در فاز مایع (افزایش حجم ۲۷۰ برابری گاز در هنگام خروج) و تبيين خطرات ناشی از خروج گاز در حالت مایع و تأکید بر ضرورت بهره وری از سیلندرهای مایع صرفاً در حالت ایستاده سیلندر در قالب یک گروه ۶ نفره آتش نشانان به نمایش درآمد.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در ادامه اين مراسم، از خانواده‌هاي 2 تن از آتش نشانان شهيد شهرک صنعتی امیرکبیر و ایستگاه‌های آتش نشانی برتر شهرك‌ها و نواحي صنعتي استان اصفهان تجليل كرد.

رسوليان همچنين ضمن بازديد از ایستگاه آتش نشانی شهرک صنعتی امیرکبیر كه داراي 3 دستگاه خودروي آتش نشاني و 11 نفر نيروي آتش نشان است، از نمایشگاه تجهیزات آتش نشانی اين شهرک نيز ديدن كرد.

ممیزی ايمني بیش از ۷۰ درصد واحدهای توليدي در شهرک‌ها و نواحی صنعتی
معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در آيين گرامیداشت روز ملی آتش نشانی و ایمنی در شهرک صنعتی امیرکبیر کاشان اظهار داشت: تأمين "امنیت" و "سلامت" محيط كار دو جزء جدایی ناپذیر برنامه‌ريزي و اقدامات سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی كشور است.

علي رسوليان با تأكيد بر اصل پيشگيري از وقوع حوادث و كنترل از مبداء در شهرک‌ها و نواحی صنعتی كشور بيان كرد: هم اكنون بیش از ۷۰ درصد واحدهای صنعتی به بهره برداری رسیده مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی ممیزی ايمني شده و نقاط تأثیرگذار در راستای کاهش آمار حوادث به آن‌ها مشاوره داده شده است.

وي افزود: حوادث به وقوع پيوسته در واحدهاي توليدي مستقر در شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور در شش ماهه نخست سال جاري نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 11 درصد و نسبت به سال 1396، 38 درصد كاهش داشته و روزهاي بدون حادثه نيز از 3 به 8 روز افزايش پيدا كرده است.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه كرد: تعداد خودروهای عملیاتی امداد و نجات و اطفای حریق در 300 شهرک و ناحیه صنعتی نیز به 327 خودرو در 274 ایستگاه رسیده، به‌طوری که اکنون ۷۹ درصد از واحدهای تولیدی مستقر و ۸۴ درصد از اشتغال موجود تحت پوشش خدمات آتش نشانی هستند.

رسوليان ادامه داد: از سال 1396 تا پايان سال 1399 بیش از يك ميليون و 447 هزار نفر ـ ساعت دوره‌های آموزشی در زمینه‌های مختلف حوزه ايمني، بهداشت و محيط زيست در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی برگزار شده كه از روند رو به رشدی برخوردار است.

وي تجزیه و تحلیل حوادث شغلی و ترویج درس‌ آموزی از حوادث براي واحدهاي توليدي، ارزیابی ریسک واحدهای کوچک و متوسط در راستای کاهش هزینه‌های آن‌ها و ارائه نتایج در قالب مشاوره به منظور پیشگیری از حوادث، ممیزی ايمني واحدها، آموزش‌های علمی و کاربردی گسترده، تجهیز و توسعه ناوگان خدمات ایمنی و آتش ‌نشانی و شبکه شیرهای آتش ‌نشانی را از اهم فعالیت‌های انجام شده در حوزه ایمنی و بهداشت شغلی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی تحت پوشش سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اعلام كرد.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در بخش ديگر سخنان خود با اشاره به این‌که اصفهان با بیش از ۹ هزار واحد صنعتی و ۷۶ شهرک و ناحیه صنعتی فعال، یکی از صنعتی ‌ترین استان‌های کشور است، گفت: شهرك‌ها و نواحي صنعتي اين استان با ۱۷ هزار هکتار مساحت، در جايگاه نخست کشور قرار دارند که زمینه مناسبي را برای جذب سرمایه‌ گذاران فراهم مي‌کنند.

رسوليان همچنين از احياء اراضي راكد در شهرك‌هاي صنعتي اصفهان به‌عنوان يكي از برنامه‌هاي جدي سازمان متبوع خود ياد كرد و افزود: زمین‌هایی که با مقاصد غيرتوليدي دريافت و تا كنون هيچ گونه اقدامي براي ساخت و ساز و توليد در آن‌ها صورت نگرفته است، پس گرفته و به صنعتگران واقعی واگذار مي‌شود.

وی اضافه كرد: در نتيجه اين اقدام و ساير طرح‌هاي توسعه‌اي، بیش از ۱۲۵۰ هکتار زمین به بخش تولید و شهرک‌های صنعتی اين استان اضافه خواهد شد.

مدير حوزه مديريت، مدير ايمني، بهداشت، محيط زيست و انرژي و مشاور مديرعامل در امور استان‌هاي سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و جمعي از مديران دستگاه‌هاي اجرايي استاني و شهرستاني، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران را در سفر به استان اصفهان همراهي مي‌کنند.

© گزارش تصويري

تاريخ: 1400/07/10  | ساعت: ١٩:٣٠ | شناسه: ١٥٢٥٧ | تعداد نمايش: 186


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 8

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 725948

  • بازديدکنندگان امروز : 6720

  • کل بازديدکنندگان : 14110282


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد