×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون فني سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران خبر داد:

ايجاد و توسعه 10 شهرک‌ و ناحيه صنعتی در جوار آزادراه استراتژيك غدیر

فتحعلي محمدزاده در پايان نشست كارگروه فني ايجاد و توسعه شهرک‌های صنعتی در جوار آزادراه غدیر اظهار داشت: با توجه به موقعیت آزادراه غدیر و تقاطع آن با آزادراه‌های قم ـ گرمسار، تهران ـ قم، تهران ـ ساوه، ماهدشت و تهران ـ قزوین، شهرک‌ها و نواحی صنعتی جديد در محدوده اين آزادراه در چهار استان تهران، البرز، قزوين و مركزي ايجاد و توسعه مي‌يابند.

معاون فني سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران از ايجاد و توسعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی در جوار آزادراه استراتژيك غدیر خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، فتحعلي محمدزاده با اعلام اين خبر در پايان نشست كارگروه فني ايجاد و توسعه شهرک‌های صنعتی در جوار آزادراه غدیر اظهار داشت: با توجه به موقعیت آزادراه غدیر و تقاطع آن با آزادراه‌های قم ـ گرمسار، تهران ـ قم، تهران ـ ساوه، ماهدشت و تهران ـ قزوین، شهرک‌ها و نواحی صنعتی جديد در محدوده اين آزادراه در چهار استان تهران، البرز، قزوين و مركزي ايجاد و توسعه مي‌يابند.

وي افزود: در اين راستا مقرر شده است شركت شهرك‌هاي صنعتي استان تهران ظرف مدت دو ماه آينده نسبت به اخذ موافقت تخصیص زمين و استعلام‌های لازم از دستگاه‌های ذیربط براي ایجاد شهرک صنعتی صفادشت به مساحت ۹۰۰ هکتار اقدام نمايد.

معاون فني سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران همچنين اخذ استعلام‌های لازم از دستگاه‌های ذیربط براي توسعه شهرک صنعتی شهریار به وسعت ۵۰۰ هکتار و توسعه نهايي آن تا حدود ۳۰۰۰ هکتار طي مدت دو ماه آينده را از ديگر اقدامات استان تهران در اين زمينه عنوان كرد.

محمدزاده در ادامه از موافقت با تخصیص زمین و حل مشکل آب براي ایجاد شهرک صنعتی حسن آباد به وسعت ۱۲۰۰ هکتار نيز خبر داد و بر اخذ موافقت سازمان حفاظت محیط زیست ظرف مدت سه ماه آينده به منظور تصویب در کمیسیون ماده ۲۱ استان تهران حداكثر تا پايان سال جاري تأكيد كرد.

وي ادامه داد: مقرر شده است با اخذ موافقت اداره كل منابع طبیعی و آبخيزداري استان تهران ظرف دو ماه آينده، شهرک صنعتی شمس آباد به وسعت ۳۰۰ هکتار و شهرک صنعتی سالاریه نيز به وسعت ۱۳۰ هکتار توسعه يابند.

معاون فني سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران همچنين از پيگيري اخذ مصوبات مربوطه برای ایجاد شهرک صنعتی تخصصی ۱۰۰۰ هکتاری انرژی در محدوده شهرستان آبیک ظرف مدت دو ماه آينده و ایجاد شهرک صنعتی شهید سلیمانی به وسعت ۲۰۰۰ هکتار در شهرستان زرنديه طي مدت يك ماه آينده به‌عنوان بخشي از تكاليف شركت شهرك‌هاي صنعتی استان‌هاي قزوين و مركزي در اين ارتباط خبر داد.

محمدزاده در ادامه گفت: شركت شهرك‌هاي صنعتی استان البرز نيز مكلف شده است ظرف مدت يك ماه آينده نسبت به تصويب و اخذ موافقت و مصوبات لازم از دستگاه‌های ذیربط براي ایجاد شهرک صنعتی شماره 2 نظر آباد به وسعت ۷۰۰ هکتار، پيگيري تخصیص زمین از اداره كل منابع طبیعی و آبخيزداري استان برای توسعه ناحیه صنعتی کوثر به میزان ۲۰۰ هکتار و همچنين عملیاتی نمودن ۵۰۰ هکتار شهرک صنعتی نجم آباد اقدام نمايد.

وي در پايان با اشاره به استعداديابي و شناسايي عرصه در جوار مسير عبوري و بررسی نحوه تأمین آب، برق، گاز و ساير زيرساخت‌هاي لازم از طریق همكاري تنگاتنگ با استانداری و دستگاه‌های اجرایی مرتبط، بر پيگيري واگذاری عرصه استعدادیابی شده به شركت شهرك‌هاي صنعتی استان‌ها از طریق کمیسیون واگذاری و اخذ مصوبات مربوط به ایجاد شهرک صنعتی جدید در قالب مطالعات فنی اقتصادی و مکانیابی به‌عنوان يكي از مأموريت‌هاي مهم سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران در ايجاد و توسعه شهرک‌های صنعتی همجوار آزادراه غدیر تأكيد كرد.

آزادراه غدیر موسوم به آزادراه آبیک ـ چرمشهر یکی از پروژه‌های بزرگ آزادراهی کشور است که ظرف مدت 5 سال در اسفند سال گذشته به بهره برداري رسيد و با گره گشایي ترافیک استان‌های تهران، البرز، قزوین و مرکزی، حداقل ۱۴ استان از مزایای آن بهره مند ‌شده‌اند.

این آزادراه به طول ۱۵۸ کیلومتر با عبور از استان‌های قزوین، مرکزی، البرز و تهران، به چرمشهر ورامین و آزادراه قم ـ گرمسار در استان سمنان متصل شده و سالانه سی میلیون مسافر و ۳۲ میلیون تن بار در آن جابه‌جا مي‌شود.

آزادراه غدیر از غرب شهر آبیک در استان قزوین آغاز شده، در میانه راه از طریق یک تقاطع غیرهمسطح از راه اصلی ماهدشت ـ اشتهارد عبور می‌کند و در ادامه مسیر با آزادراه تهران ـ قم تقاطع دارد و در کیلومتر پایانی به مسیر آزادراه قم ـ چرمشهر ـ گرمسار در محدوده چرمشهر ورامین می‌رسد.

یکی از اهداف مهم ساخت آزادراه غدیر احیاء مسیر استراتژیک و کهن جاده ابریشم است که می‌تواند زمینه ساز توسعه صنعت، تجارت و گردشگری داخلی و خارجی باشد.

تاريخ: 1400/04/06  | ساعت: ١٠:٢٣ | شناسه: ١٤٤٤٧ | تعداد نمايش: 338


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 6

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 161180

  • بازديدکنندگان امروز : 1102

  • کل بازديدکنندگان : 13748784


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد