×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

در جریان سفر معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت؛

4 تفاهم نامه احیاء مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها در چارچوب اقتصاد مقاومتی در استان مركزي منعقد شد

این تفاهم‌ نامه‌ها روز سه‌شنبه با حضور علي رسوليان و استاندار استان مركزي و با مشاركت 4 واحد صنعتي مستقر در شهرستان‌هاي خمين، محلات و دليجان امضاء و مبادله شد.

در جریان سفر معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان مركزي، 4 تفاهم نامه احیاء مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها در چارچوب اقتصاد مقاومتی امضاء و مبادله شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، این تفاهم‌ نامه‌ها روز سه‌شنبه با حضور علي رسوليان و استاندار استان مركزي و با مشاركت 4 واحد صنعتي مستقر در شهرستان‌هاي خمين، محلات و دليجان امضاء و مبادله شد.

تفاهم نامه‌هاي احیاء مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها در چارچوب اقتصاد مقاومتی در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، دستیابی به توسعه متوازن منطقه‌ای، استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بخش مردمی و غیردولتی و احیاء مسئولیت‌ اجتماعی شرکت‌های تابعه وزارت صنعت، معدن و تجارت منعقد شده است.

تحقق بخشي به رويكرد دولت براي دستيابي به عدالت اجتماعي و توسعه متوازن با توجه به شرايط اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و طبيعي منطقه در كنار تكيه بر قابليت‌ها و توانمندي‌هاي بومي و طبيعي در راستاي مردمي و درون زا نمودن اقتصاد منطقه و ارتقاء تاب آوري جامعه محلي، از مهمترین اهداف این تفاهم‌ نامه‌هاست.

توانمند سازي روستاييان با استفاده از ظرفيت‌هاي بومي، ارائه خدمات آموزشي و مهارتي و ايجاد تشكل‌هاي مردم نهاد، اولويت دادن رفع محروميت و توانمند سازي اقتصادي و فرهنگي مردم در روستاها در راستاي اجراي سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي، حفظ عزت نفس و كرامت انساني محرومان، توانمند سازي، تعالي و خود اتكايي، از دیگر اهداف تفاهم ‌نامه‌هاي احیاء مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها در چارچوب اقتصاد مقاومتی است.

شرکت‌هاي معين اقتصاد مقاومتي شهرستان‌هاي هدف‌ استان مركزي در اين تفاهم نامه‌ها متعهد شده‌اند نسبت به ظرفيت سنجي و انجام برنامه‌ريزي لازم متناسب و همگام با برنامه‌ريزي توسعه استان و اسناد فرادست استاني و شهرستاني به منظور بالفعل نمودن پتانسيل‌هاي منطقه و تأكيد بر ظرفيت‌هاي بخش مردمي و انجام فرآيندهاي تسهيل گري و به‌كارگيري تسهيل گران بومي در راستاي اعتماد سازي و جلب مشاركت مردمي به منظور ايجاد تشكل‌هاي مردم نهاد در روستاهاي هدف اقدام نمايند.

جلب مشارکت‌های مردمی و جذب سرمایه گذاران داخل و خارج استان و کشور در راستای درون زایی اقتصاد منطقه و استفاده از سرمایه‌های خرد و کلان منطقه و برون منطقه برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی و معیشت پایدار، انجام امور مشاوره‌اي به مسئولان محلي (فرمانداران و دستگاه‌هاي اجرايي ذيربط) و مسئولان استاني (استاندار، معاونان و دستگاه‌هاي اجرايي ذيربط) در امور توسعه‌اي منطقه و پياده سازي سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي با رويكرد جهادي، مردمي بودن، درون زايي، برون گرايي و عدالت بنیانی، بخش ديگري از تعهدات معين‌هاي اقتصاد مقاومتي است.

همچنين معين‌هاي اقتصاد مقاومتي تعهد نموده‌اند نسبت به انجام مشاركت‌هاي مالي و احياء هدفمند مسئوليت‌هاي اجتماعي در پيشبرد اهداف توسعه اقتصادي، زيرساختي و فرهنگي شهرستان (از جمله كاهش نرخ بيكاري، كاهش نرخ مهاجرت، بهبود سرانه‌هاي درآمدي، بهبود نرخ مشاركت و ايجاد كسب و كار خرد و متوسط روستايي) از طريق انعقاد تفاهم نامه با بانك عامل با تأكيد بر تسهيل دسترسي روستاييان به منابع مالي براي ايجاد اشتغال پايدار اقدام نمايند.

همكاري در ايجاد حساب‌هاي سپرده توسعه روستايي و محلي براي جمع آوري سرمايه‌هاي مالي خرد و يارانه‌ها، تثبيت و بهبود كسب و كارهاي خرد و مشاغل خانگي، مشاركت در پروژه‌هاي اقتصادي و ايجاد اشتغال مطابق با الگوي موفق شهرستان قلعه گنج استان كرمان و همچنين راه اندازي مراكز مشاوره و رشد كسب و كار در سطح شهرستان براي شناسايي كارآفرينان، ارائه خدمات مشاوره‌اي كسب و كار به جامعه هدف و مديريت زنجيره ارزش محصولات در شهرستان، از ديگر تعهدات معين‌هاي اقتصاد مقاومتي در اين تفاهم نامه‌هاست.

وزارت صنعت، معدن و تجارت نيز در اين تفاهم نامه‌ها متعهد شده است تا نسبت به انتقال دانش و تجربیات به شهرستان‌هاي هدف، و پایش، ارزیابی و نظارت بر اقدامات معین‌هاي اقتصاد مقاومتی در این مناطق اقدام کند.

بر اساس این تفاهم‌ نامه‌ها، استانداری مركزي تعهد نموده است تا مطالعات اولیه انجام شده از وضعیت پتانسیل‌های منطقه را در اختیار معین‌هاي اقتصاد مقاومتی اين شهرستان‌‌ها‌ قرار دهد و نقش مشاوره، سیاستگذاری، نظارت و حاکمیتی خود را اعمال کند.

تفاهم‌ نامه‌هاي چندجانبه احياء مسئوليت اجتماعي شركت‌ها در چارچوب اقتصاد مقاومتي به امضای علي رسوليان به نمايندگي از وزیر صنعت، معدن و تجارت، محمود زين العابديني مديرعامل شركت مجتمع لوله و اتصالات پليمر ياس، رضا عابدي جوزم مديرعامل شركت پيام هوناميك، عباس آذرنوش مديرعامل شركت سنگبري سنگستان محلات و بهرام محمدي مديرعامل شركت الياف پلي استر ساينا به‌عنوان 4 معين اقتصاد مقاومتي شهرستان‌هاي خمين، محلات و دليجان رسيده است.

استاندار، نماینده ولی‌فقیه و ائمه جمعه، نمایندگان مجلس شوراي اسلامي، دادستان و فرمانداران شهرستان‌هاي‌ خمين، محلات و دليجان نيز از ديگر امضاء كنندگان اين تفاهم نامه هستند.

© گزارش تصويري

تاريخ: 1400/03/25  | ساعت: ٢٠:٠٠ | شناسه: ١٤٣٨٢ | تعداد نمايش: 297


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 9

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 161218

  • بازديدکنندگان امروز : 1566

  • کل بازديدکنندگان : 13749248


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد