×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

در جريان سفر معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان مركزي انجام شد:

بازديد از 4 واحد تولیدي در شهرک‌هاي صنعتی خمين، محلات و دليجان و افتتاح فاز دوم تصفيه خانه فاضلاب شهرك صنعتي دليجان

علی رسولیان روز سه‌شنبه در سفر به استان مركزي، از واحدهاي تولیدي "ویستا اعتماد ایرانیان"، "كربن سيمرغ"، "الياف شاهكار نرمينه" و "الياف پلي استر ساينا" در شهرک‌هاي صنعتی خمين، محلات و دليجان بازدید كرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از 4 واحد تولیدي در شهرک‌هاي صنعتی استان مركزي بازدید و فاز دوم تصفيه خانه فاضلاب شهرك صنعتي دليجان را افتتاح كرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علی رسولیان روز سه‌شنبه در سفر به استان مركزي، از واحدهاي تولیدي "ویستا اعتماد ایرانیان"، "كربن سيمرغ"، "الياف شاهكار نرمينه" و "الياف پلي استر ساينا" در شهرک‌هاي صنعتی خمين، محلات و دليجان بازدید كرد.

وي با حضور در اين كارخانجات، از خط توليد و بخش‌های مختلف اين شرکت‌ها بازديد كرد و در گفت‌وگو با مديران و كارگران آن‌ها، از نزدیک در جریان مسائل و مشكلات، توانمندي‌ها و روند تولید در این واحدهاي صنعتي قرار گرفت.

واحد صنعتی "ویستا اعتماد ایرانیان" كه در زميني به مساحت 59 هزار و 444 مترمربع در شهرک صنعتی خمين احداث و در سال 1394 به بهره ‌برداري رسيده است، با سرمايه گذاري بالغ بر 48 ميليارد ريال براي 88 نفر فرصت شغلي فراهم كرده و ظرفيت توليد 2910 تن انواع ظروف آشپزخانه چيني در سال را دارد.

"ویستا اعتماد ایرانیان" بزرگترین و مدرن ترین شرکت تولید و صادر کننده مرغوب ترین ظروف خانگی، هتلی، رستورانی و هواپیمايی از جنس چینی استخوانی در خاورمیانه است كه محصولات آن از نظر كیفیت، استحکام و ظرافت با محصولات تولید کنندگان مطرح جهانی رقابت می‌کند.

محصولات توليدي اين واحد صنعتي به دلیل استفاده از پودر استخوان، در مقابل ضربه بسیار مقاوم بوده و همچنین طرح و رنگ آن برای شست‌وشو در ماشین ظرفشویی و مواد شوینده مقاوم بوده و قابلیت استفاده در مایکروویو را نیز دارد.

واحد صنعتی "كربن سيمرغ" كه در زميني به مساحت 165 هزار و 130 مترمربع در شهرک صنعتی محلات احداث و در سال 1387 به بهره ‌برداري رسيده است، با سرمايه گذاري بالغ بر 515 ميليارد ريال براي 145 نفر فرصت شغلي فراهم كرده و ظرفيت توليد 40 هزار تن دوده صنعتي فعال در سال را دارد.

واحد صنعتی "الياف شاهكار نرمينه" كه در زميني به مساحت 21 هزار و 300 مترمربع در شهرک صنعتی دليجان احداث و درحال بهره ‌برداري مي‌باشد، با سرمايه گذاري بالغ بر 446 ميليارد ريال براي 44 نفر فرصت شغلي فراهم كرده و ظرفيت توليد 15 هزار تن الياف استيپل پلي استر با فرآيند بچ در سال را دارد.

واحد صنعتی "الياف پلي استر ساينا" كه در زميني به مساحت 25 هزار مترمربع در شهرک صنعتی دليجان احداث و در سال 1390 به بهره ‌برداري رسيده است، با سرمايه گذاري بالغ بر 192 ميليارد ريال براي 260 نفر فرصت شغلي فراهم كرده و ظرفيت توليد 25 هزار تن الياف استيپل پلي استر با فرآيند بچ و 29 هزار تن الياف استيپل نايلون در سال را دارد.

همچنين در مراسمی با حضور معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرك‌هاي صنعتي ايران، فاز دوم تصفيه خانه فاضلاب شهرك صنعتي دليجان به بهره برداری رسید.

این طرح كه با اعتبار ۳۵0 میلیارد ريال مورد بهره برداري قرار گرفته است، با ظرفیت ۱۵۰۰ مترمکعب در شبانه روز نسبت به تصفیه بیولوژیکی فیزیکو شیمیایی، بیولوژیکی تلفیقی بی‌هوازی و هوادهی گسترده فاضلاب ورودی اقدام و ۱۳۵ واحد توليدي مستقر در این شهرک صنعتي از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند.

با افتتاح این فاز، مجموع تصفیه فاضلاب در شهرک‌های صنعتی استان مركزي به ۸ هزار مترمکعب مي‌رسد. در حال حاضر ۸۳ درصد واحد‌های صنعتی استان مركزي تحت پوشش سامانه فاضلاب شهرک‌های صنعتی قرار دارند.

در ادامه اين مراسم نيز طرح تصفیه استحصال پساب برای آبیاری فضای سبز و شبکه آبیاری فضای سبز شهرک صنعتي دلیجان به طول ۱۱ کیلومتر به همراه مخزن هوایی ۲۵۰ مترمکعبی ذخیره پساب به ارزش ۳۵۰ میلیارد ریال توسط شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی به بهره برداری رسید.

معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري، نمایندگان مردم خمين و محلات و دليجان در مجلس شوراي اسلامي و جمعي از مديران دستگاه‌هاي اجرايي استانی و شهرستانی در سفر معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرك‌هاي صنعتي ايران به شهرستان‌هاي خمين، محلات و دليجان وي را همراهی مي‌كردند.

© گزارش تصويري

تاريخ: 1400/03/25  | ساعت: ١٨:٤٥ | شناسه: ١٤٣٣٠ | تعداد نمايش: 365


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 7

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 161195

  • بازديدکنندگان امروز : 1288

  • کل بازديدکنندگان : 13748970


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد