×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در جريان بازديد از ۷ شهرک و ناحیه صنعتی استان كرمان عنوان كرد:

ایجاد شهرک صنعتی ۵ هزار هکتاری و گازرسانی به ۱۷ شهرک صنعتی استان کرمان/ ارائه مشوق به سرمايه گذاران نيروگاه برق مقياس كوچك و انرژی خورشیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی

در بازديد علي رسوليان از شهرک‌ها و نواحی صنعتی قلعه ‌گنج، منوجان، رودبار، عنبران، جیرفت، شماره 2 كرمان و خضراء كه در حاشيه سفر وزير صنعت، معدن و تجارت به استان كرمان انجام شد، مشكلات زيرساختي اين مناطق بررسي و براي تأمين و ارتقاء امكانات زيربنايي آن‌ها تصميمات لازم اتخاذ شد.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت از ۷ شهرک و ناحیه صنعتی جنوب و مركز استان كرمان بازديد كرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، در بازديد علي رسوليان از شهرک‌ها و نواحی صنعتی قلعه ‌گنج، منوجان، رودبار، عنبران، جیرفت، شماره 2 كرمان و خضراء كه در حاشيه سفر وزير صنعت، معدن و تجارت به استان كرمان انجام شد، مشكلات زيرساختي اين مناطق بررسي و براي تأمين و ارتقاء امكانات زيربنايي آن‌ها تصميمات لازم اتخاذ شد.

وي در جريان اين بازديدها از ایجاد شهرک صنعتی ۵ هزار هکتاری و گازرسانی به ۱۷ شهرک صنعتی استان کرمان خبر داد.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: شهرک‌ها و نواحی صنعتی مورد بازديد در اين سفر از آب و برق و گاز و تلفن برخوردارند، اما با توجه به این‌که گاز به منطقه جنوب کرمان دیرتر آمده است، 3 شهرک گاز نداشتند. از اين رو توافق کردیم که ظرف مدت سه ماه آینده با هماهنگی شرکت گاز استان، به این مناطق گازرسانی انجام شود.

رسوليان با اشاره به استقرار حدود ۴۰۰ واحد توليدي در شهرک‌ها و نواحی صنعتی جنوب استان کرمان افزود: در مجموع در کل استان (نه فقط جنوب کرمان) ۱۷ شهرک و ناحيه صنعتي بدون گاز داریم که اميد است با همكاري شركت گاز استان تا پایان سال جاري شبکه گازرسانی آن‌ها کامل شود.

وي به حمایت‌های دولت از ايجاد و توسعه کارگاه‌های تولیدی در كشور نيز اشاره و اضافه كرد:‌ در راستای حمایت از کارگاه‌هاي كوچك توليدي، مشوق‌هاي ویژه‌ای در پرداخت اقساط تسهیلات برای شهرستان‌های محروم منطقه درنظر خواهیم گرفت، و این‌ها علاوه بر 50 درصد تخفیف مناطق محروم و 30 درصد حق بهره‌ برداری برای واحدهایی است که بتوانند زودتر از موعد مقرر طرح خود را به بهره ‌برداری برسانند.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت همچنين با بيان اين‌كه بیش از ۱۰۰ کارگاه کوچک در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان کرمان با مشارکت بخش خصوصی ساخته خواهد شد، از موافقت سازمان متبوع خود براي سرمایه‌ گذاری در ايجاد شهرک‌ها و نواحی صنعتی جديد خبر داد و بيان كرد: آمادگی کردیم که یک شهرک صنعتي حداقل ۵ هزار هکتاری را در استان کرمان ایجاد کنیم، به شرط این‌که استان زمين و آب یا پساب مورد نیاز آن را برای ما تأمین کند.

رسولیان به مشکل برق در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان کرمان نيز اشاره كرد و گفت: برای این‌که بتوانیم مشکل برق را در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان حل کنیم، اعلام آمادگی کرده‌ایم به سرمايه گذاراني که نيروگاه برق مقياس كوچك در شهرک‌ها و نواحی صنعتی ایجاد می‌کنند، زمین رایگان اختصاص دهیم.

وي ادامه داد: برنامه‌ریزی دیگری هم انجام داده‌ایم که از ۵ هزار هکتار سقف كارخانجاتي که در شهرک‌ها و نواحی صنعتی وجود دارد، برای ایجاد انرژی خورشیدی استفاده کنیم. همچنین دستورالعملي را به تصويب خواهيم رساند كه در شهرك‌هایی که زمین اضافی داشته و از آن‌ها استفاده نشده است، اراضي مورد نياز برای نصب پنل‌های انرژی خورشیدی اختصاص داده شود.

تاريخ: 1400/03/22  | ساعت: ١١:٠٠ | شناسه: ١٤٣١٧ | تعداد نمايش: 371


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 13

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 186092

  • بازديدکنندگان امروز : 24897

  • کل بازديدکنندگان : 14736970


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد