×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید قائنات عنوان كرد:

رشد ۸ درصدی بخش صنعت کشور در شرایط تحریم و کرونا/ برای ایجاد اشتغال چاره‌ای جز تولید نداریم

علي رسوليان روز پنج شنبه در سفر به استان خراسان جنوبي، ضمن بازديد از امكانات عمومي و زيربنايي شهرك صنعتي قائن، از خط توليد و بخش‌های مختلف 4 واحد تولیدی "گسترش صنایع قائن"، "نهر آب قائن"، "تروند زعفران قائن" و "تيزپاك خراسان" در اين شهرك صنعتي نيز ديدن كرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از چند واحد توليدي در شهرك صنعتي قائن بازديد و با حضور در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید قائنات به گفت‌وگو با فعالان اقتصادي اين شهرستان پرداخت.
 
به گزارش روابط عمومي سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علي رسوليان روز پنج شنبه در سفر به استان خراسان جنوبي، ضمن بازديد از امكانات عمومي و زيربنايي شهرك صنعتي قائن، از خط توليد و بخش‌های مختلف 4 واحد تولیدی "گسترش صنایع قائن"، "نهر آب قائن"، "تروند زعفران قائن" و "تيزپاك خراسان" در اين شهرك صنعتي نيز ديدن كرد.
 
وي در اين بازدیدها، ضمن گفت‌وگو با مديران و كارگران این واحدهاي صنعتي، از نزدیک در جریان مسائل و مشكلات، توانمندي‌ها و روند تولید در آن‌ها قرار گرفت و براي رفع موانع و پشتيباني از توليد و اشتغال پايدار در اين كارخانجات قول پيگيري و مساعدت داد.
 
واحد صنعتی "گسترش صنایع قائن" كه در زميني به مساحت 24 هزار و 49 مترمربع در شهرک صنعتی قائن احداث و درحال بهره‌برداري مي‌باشد، با سرمايه گذاري 14 ميليارد ريال براي 30 نفر فرصت شغلي فراهم كرده و ظرفيت توليد 1200 تن پروفيل و در معمولي UPVC در سال را دارد.
 
واحد صنعتی "نهر آب قائن" كه در زميني به مساحت 10 هزار و 189 مترمربع در شهرک صنعتی قائن احداث و درحال بهره‌برداري مي‌باشد، با سرمايه گذاري 55 ميليارد ريال براي 19 نفر فرصت شغلي فراهم كرده و ظرفيت توليد 12 هزار تن انواع لوله تك جداره آب و نوار آبياري از پلي اتيلن در سال را دارد.
 
واحد صنعتی "تروند زعفران قائن" كه در زميني به مساحت 9884 مترمربع در شهرک صنعتی قائن احداث و درحال بهره‌برداري مي‌باشد، با سرمايه گذاري 8 ميليارد ريال براي 60 نفر فرصت شغلي فراهم كرده و ظرفيت توليد 12 تن انواع فرآورده‌هاي زعفران در سال را دارد.
 
واحد صنعتی "تيزپاك خراسان" كه در زميني به مساحت 17 هزار و 498 مترمربع در شهرک صنعتی قائن احداث و درحال بهره‌برداري مي‌باشد، با سرمايه گذاري 15 ميليارد ريال براي يكصد نفر فرصت شغلي فراهم كرده و ظرفيت توليد 10 هزار و 300 تن انواع مواد شوينده و بهداشتي در سال را دارد.
 
رشد ۸ درصدی بخش صنعت کشور در شرایط تحریم و کرونا
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت شامگاه پنج‌شنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان قائنات گفت: با وجود شرایط تحریم و کرونا اما با تلاش بخش خصوصی و فعالان اقتصادی، شاهد رشد هشت درصدی صنعت در سال گذشته بودیم.
 
علی رسولیان افزود: سعی و تلاش دشمنان به زانو درآوردن کشور و شکست صنعت ما بود و چالش شیوع ویروس کرونا نیز مزید بر علت شد.
 
وی اضافه كرد: علی‌رغم همه محدودیت‌ها و تحریم‌ها با تلاش و کوشش فعالان اقتصادی، بخش صنعت در سال گذشته حدود هشت درصد رشد داشت که باید قدردان همه صنعتگران و مدیران باشیم.
 
رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: سال گذشته بیش از يك هزار و ۵۵۷ واحد تولیدی و صنعتی راکد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور با همکاری ۵۰۰ مشاور احیاء شد که ایجاد ۲۷ هزار شغل را درپی داشت.
 
رسولیان بيان كرد: احیاء واحدهای راکد در سال جاری نیز ادامه دارد و یک هزار و ۶۰۰ واحد تولیدی راکد در شهرک‌های صنعتی و 400 واحد در خارج از شهرك‌هاي صنعتي احیاء می‌شود.
 
وي اظهار داشت: با کسانی که زمین‌های واگذار شده را محبوس کرده و فعالیتی ندارند، برخورد قانونی می‌شود و به افرادی که بهره‌برداری پیش از موعد داشته باشند، تخفیف بهره‌برداری تعلق خواهد گرفت.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: برای ایجاد اشتغال چاره‌ای جز تولید نداریم و به‌عنوان مسئولان صنعتی و اقتصادی شرایط را برای کارآفرینان و بخش خصوصی که در صنعت سرمایه‌ گذاری کرده‌اند، فراهم می‌کنیم.

رسولیان در اين نشست از تخصیص اعتبار برای آسفالت و بهینه سازی معابر شهرک صنعتی قائن، احداث ۱۰ واحد کارگاهی، گازرسانی به شهرک صنعتی زیرکوه و ارائه تسهیلات از محل مانده حساب صنایع بزرگ به صنایع خرد این شهرستان خبر داد.
 
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند هم در این نشست از همدلی و همراهی بخش خصوصی و دولت در جهت رفع موانع تولید قدردانی کرد.
 
محسن احتشام گفت: با وجود تصویب دولت، شهرک‌های صنعتی بیرجند و قائن هنوز از معافیت مالیاتی برخوردار نشده است.
 
وی افزود: قیمت‌ گذاری پایین زمین در شهرک صنعتی مشوق خوبی است، ولی کار را برای وثیقه‌ گذاری مشکل کرده است.
 
در ادامه اين نشست، فرماندار قائنات هم با اشاره به ظرفیت‌های این شهرستان گفت: کارخانه سیمان، مجتمع فولاد، شرکت‌های سهامی زراعی، ۸۰ واحد تولیدی و ۲ محصول استراتژیک زرشک و زعفران نشان از قابلیت بالای شهرستان قائنات در بخش اقتصادی دارد.
 
محمد کریمی افزود: تعیین تکلیف واحدهایی که در تملک بانک‌ها هستند، افزایش سهمیه آب مصرفی شهرک صنعتی از هزار و ۵۰۰ به ۲ هزار و ۵۰۰ مترمکعب، کاهش قیمت زمین و هزینه‌های فاضلاب در شهرک صنعتی قائن برای ایجاد مشوق‌های بیشتر در مناطق کمتر توسعه یافته از درخواست‌های فعالان اقتصادی و سرمایه‌ گذاران بخش خصوصی است.
 
وی اضافه كرد: اجرای پست گاز ۲۰ هزار مترمکعبی شهرک صنعتی شماره ۲ قائن، تأمین زیرساخت‌های شهرک صنعتی فاز ۱ و ۲ شهر خضری دشت بیاض، ایجاد ناحیه تخصصی فولاد در بخش نیمبلوک، احداث حداقل ۱۰ واحد سوله کارگاهی در شهرک‌های صنعتی شهرستان قائنات و ایجاد مشوق‌های خاص سرمایه‌ گذاری در مناطق کمتر توسعه یافته از دیگر درخواست‌هاست.
 
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان جنوبي نیز در این نشست گفت: دو چاه 15 لیتر بر ثانیه سهیمه آب داریم و خط دوم انتقال آّب شهرک صنعتی قائن با اعتبار یک میلیارد و 500 میلیون تومان اتجام شده است.
 
مهدی پارسا افزود: سال گذشته قراردادی با مبلغ یک میلیارد و 300 میلیون تومان بابت آسفالت معابر شهرک صنعتی قائن منعقد و در سال جاری نيز ۴ میلیارد تومان که 2 میلیارد تومان از سازمان صنایع کوچک و شهرك‌هاي صنعتي ايران و 2 میلیارد تومان از منابع داخلی شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان جنوبی می‌باشد، براي تکمیل آسفالت معابر تخصیص داده خواهد شد.
 
وي اضافه کرد: ناحیه صنعتی زیرکوه تقاضا محور شده است و نیازمند اجرای شبکه داخلی گاز  آن هستیم.
 
معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري خراسان جنوبی، نماینده مردم قائن و حاجي آباد در مجلس شورای اسلامی و جمعي از مديران دستگاه‌هاي اجرايي استانی و شهرستانی در سفر معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به استان خراسان جنوبی وي را همراهی مي‌كردند.
 
© گزارش تصويري

تاريخ: 1400/03/13  | ساعت: ٢١:٠٠ | شناسه: ١٤٢٨١ | تعداد نمايش: 388


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 10

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 186080

  • بازديدکنندگان امروز : 24116

  • کل بازديدکنندگان : 14736189


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد