×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در نشست فعالان اقتصادی استان قزوين عنوان كرد:

اقتصاد مقاومتي با احياء مسئولیت اجتماعی بنگاه‌هاي اقتصادي و توانمند سازي جوامع محلي محقق مي‌شود

علی رسولیان شامگاه شنبه در نشست فعالان اقتصادی استان قزوين با وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: احیاء مسئولیت‌های اجتماعی که از مطالبات مردم و مجلس است، در اولویت برنامه‌ها قرار دارد و باور داریم به‌جای این‌که بنگاه‌های اقتصادی دنبال ساخت جاده و مدرسه و کار عمرانی باشند، بهتر است به دنبال توانمند کردن مردم نیازمند باشند و برای مناطق محروم اشتغال ایجاد کنند.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: با کمک بنگاه‌های اقتصادی و ایجاد کسب و کار و اشتغال در روستاها و مناطق محروم می‌توانیم اقتصاد مقاومتی را محقق کنیم.
 
به گزارش روابط عمومي سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علی رسولیان شامگاه شنبه با بيان اين مطلب در نشست فعالان اقتصادی استان قزوين با وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: احیاء مسئولیت‌های اجتماعی که از مطالبات مردم و مجلس است، در اولویت برنامه‌ها قرار دارد و باور داریم به‌جای این‌که بنگاه‌های اقتصادی دنبال ساخت جاده و مدرسه و کار عمرانی باشند، بهتر است به دنبال توانمند کردن مردم نیازمند باشند و برای مناطق محروم اشتغال ایجاد کنند.
 
وی اضافه كرد: آن‌چه در قلعه گنج استان كرمان اتفاق افتاد، یک الگوی عملی در توانمند سازی مردم روستا بود، به‌طوری که رهبر معظم انقلاب در جمع مسئولان جبهه فرهنگی انقلاب فرمودند: "مسئولان کشور بروند آن‌جا (قلعه گنج) را ببینند چه اتفاقی  افتاده است که در بقیه شهرستان‌ها نیز می‌تواند پیاده شود."
 
رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: فعالیتی که در این منطقه انجام شده، الگویی برای اقتصاد مقاومتی است، به‌طوری که صندوقی با پول خودشان به همان مبلغ اندک مردم محروم ایجاد شده و کارهای خوبی صورت گرفته و حل مشکلات به‌دست مردم اتفاق افتاده و مردم وقتی کار و صداقت دیدند، به میدان می‌آیند.
 
رسولیان بيان كرد: در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و پیاده شدن اقتصاد مردمی درون زا به منظور دستیابی به توسعه متوازن منطقه‌ای و همچنین استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بخش مردمی و غیردولتی، مسئولیت اجتماعی شرکت‌های تابعه وزارت صنعت، معدن و تجارت با امضای تفاهم نامه بین اين وزارتخانه، استانداری‌ها و بنگاه‌های اقتصادی احياء مي‌شود.
 
وي يادآور شد: این کار تحقق بخشی به رویکرد دولت براي دستیابی به عدالت اجتماعی و توسعه متوازن با توجه به شرایط اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و طبیعی مناطق مختلف كشور است که باید با تکیه بر قابلیت‌ها و توانمندی‌های بومی و در راستای مردمی کردن اقتصاد منطقه و ارتقاء تاب آوری جامعه محلی اجرا شود.
 
معاون وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: توانمند سازی اقتصادی و فرهنگی روستاییان با استفاده از ظرفیت‌های بومی، ارائه خدمات آموزشی و مهارتی، ایجاد تشکل‌های مردم نهاد و اولویت دادن رفع محرومیت با حفظ عزت نفس و کرامت انسانی محرومان برای خوداتکایی صورت می‌گیرد.
 
رسوليان افزود: جلب مشارکت‌های مردمی و توانمند سازی جوامع محلی به منظور معیشت پایدار و جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی، مشارکت اقتصادی و انجام امور مشاوره‌ای به مسئولان محلی و استانی در راستای اهداف تفاهم نامه احياء مسئوليت‌هاي اجتماعي تعریف شده است.
 
وی اضافه كرد: در استان قزوین اگر هر سه بنگاه اقتصادی بتوانند دو روستا را توانمند کنند، قادریم با ظرفیت 65 هزار واحد صنعتی کارهای بزرگی را محقق کنیم.
 
رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: الگویی که در قلعه گنج رخ داد، موجب کاهش بیکاری از 23 درصد به 5 درصد شد و استفاده از مثلث توسعه اقتصادي فرهنگي با همراهی امام جمعه، استاندار و دستگاه قضایی به موفقیت کار کمک کرده است.
 
رسولیان يادآور شد: این طرح در 5 استان کشور اجرا شده و قزوین هم با وجود خیرین کارآفرین می‌تواند آن را به‌خوبی عملیاتی کرده و به کسب و کار روستاها کمک کند.
 
در این مراسم، تفاهم نامه احیاء مسئولیت‌های اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی با کمک شرکت صنعت آبیار پلاست به‌عنوان معین شهرستان آبیک، شرکت بهمن دیزل و نیرو محرکه در شهرستان البرز و آریان فولاد در شهرستان بوئین زهرا امضاء شد.
 

تاريخ: 1399/12/10  | ساعت: ٠٨:٠٠ | شناسه: ١٣٤٧٦ | تعداد نمايش: 243


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 7

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 93121

  • بازديدکنندگان امروز : 8201

  • کل بازديدکنندگان : 11903341


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد