چاپ        ارسال به دوست

افتتاح مركز طراحي و مدلسازي خوشه كفش چرمي استان تهران

مركز طراحي و مدلسازي كفش دست دوز استان تهران با همکاری اتحاديه كفاشان دست دوز و شرکت شهرک های صنعتی استان تهران در راستای شناسایی حلقه مفقوده خوشه کفش دست دوز استان تهران راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی ، آیین راه اندازی مركز طراحي و مدلسازي كفش دست دوز استان تهران با حضور معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی تهران ، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران و رئيس اتحاديه كفاشان دست دوز و مسئول شبكه فراگير خوشه كفش تهران و سایر اعضا و ذينفعان خوشه كفش تهران برگزار شد.

فرشاد مقیمی معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرکهاي صنعتی ایران موضوع طراحی و مدلسازی در صنعت کفش را به عنوان یکی از مهمترین و ارزش افزاترين بخش های تولید عنوان و اظهار کرد: در گذشته به این بخش توجه کافی نشده و اکنون یکی از حلقه‌های مفقوده در صنعت بشمار می رود.

وی تصریح کرد: برنامه توسعه خوشه‌های کسب و کار با بهره‌مندی از تجربه کشورهای توسعه یافته در کشور پایه ریزی شده و تا کنون نیز دستاوردهای موفقی داشته است.

مقیمی در ادامه به مشكلات روز صنعت اشاره و اظهار کرد: دولت برای رفع مشكلات روز صنعتگران در تامین مواد اولیه عزم جدی دارد. همچنین  هر هفته چهارشنبه ها جلسه ای با حضور محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت برای بررسی مشکلات تامین مواد اولیه تولیدکنندگان برگزار می شود بنابراین از تولیدکنندگان میخواهیم تا مشکلات خود را برای واردات مواد اولیه و نحوه تامین آن با راهکارهای پیشنهادی خود ارایه دهند تا رسیدگی شود.

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرکی های صنعتی ایران تاکید کرد: اين مشكلات از طریق سازمان های مربوطه نیز به صورت روزانه رصد مي شود و از طريق رايزني با مراجع ذيربط حل و فصل مي شود.

شناسایی مشکلات تولید در خوشه ها

شاهپور قنبري مدير عامل شركت شهرك هاي صنعتي استان تهران در این آیین با اشاره به برنامه هاي توسعه اي در نظر گرفته شده شركت شهرك‌هاي صنعتي تهران براي صنايع و خوشه هاي صنعتي اظهار کرد: مركز طراحي و مدلسازي كفش دست دوز استان تهران با هدف تسهيل و توسعه طراحي و مدلسازي در صنعت كفش با استفاده از تكنولوژي ها و فناوري هاي روز دنيا راه اندازی شده است.

قنبری ادامه داد: این مرکز بستر و فضاي لازم برای خلاقيت و نوآوري در زمينه طراحي و مدلسازي كفش مردانه و زنانه را فراهم خواهد کرد. همچنین ايجاد بستر و فضاي لازم جهت حفظ مالكيت طرح ها و تقويت ارتباط بين طراحي و توليد، توسعه ارائه دهندگان خدمات تخصصي طراحي و مدلسازي در صنعت كفش و جذب علاقمندان براي استفاده از خدمات مركز و فراهم آوري زمينه اشتغال آنها به ويژه طراحان و جوانان جوياي كار از دیگر اهداف در نظر گرفته شده برای راه اندازی مركز طراحي و مدلسازي كفش دست دوز استان تهران است.

گفتنی است، مركز طراحي و مدلسازي خوشه كفش چرمي استان تهران به صورت رسمي افتتاح و توضيحات لازم در خصوص نرم افزار تخصصي و نحوه آموزش هاي مرتبط توسط اساتيد حاضر ارائه شد. در اين مراسم با اعطاء لوح تقدير به يكي از كارآفرينان نمونه اين صنعت در سال96 از زحمات ايشان تقدير به عمل آمد.

 


١٢:٢٣ - چهارشنبه ١٣ تير ١٣٩٧    /    عدد : ٧١١    /    تعداد نمایش : ٢٨٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: