چاپ        ارسال به دوست

در نشست مشترک معاونان وزارت راه و شهرسازي و صنعت، معدن و تجارت تأكيد شد:

تسريع در آماده سازي و واگذاري اراضي شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور به سرمايه گذاران

معاونان وزارت راه و شهرسازي و صنعت، معدن و تجارت در نشست مشتركي پيرامون مشکلات اراضی شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور و راهکارهای رفع اين مسائل به بحث و بررسی پرداختند.
 
به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، معاون وزير راه و شهرسازي و مديرعامل سازمان ملی زمين و مسکن در اين ديدار با اشاره به اين‌که زمين محصولی است که هيچ وقت توليد مجدد نمی‌شود، گفت: به‌ عنوان متولی زمين‌های دولتی به دنبال آن هستيم كه برای اين دارايی‌های ارزشمند، ارزش ايجاد كنيم.
 
علي نبيان با اعلام اين‌که بيش از ۵۰ دستگاه دولتی از سازمان ملی زمين و مسکن درخواست واگذاری زمين با کاربری‌های عمومی را دارند، افزود: اخيراً ۶۰۰ هکتار زمين برای ساخت يک شهرک صنعتی غيردولتي پتروشيمی در کشور واگذار کرده‌ايم.
 
معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران نيز در اين ديدار اظهار داشت: سازمان ملي زمين و مسكن در تأمين اراضي مورد نياز براي ايجاد و توسعه شهرك‌ها و نواحي صنعتي با هدف تجميع صنايع كوچك و متوسط در يك محدوده مكاني معين به منظور دستيابي به نتايج ناشي از صرفه‌هاي حاصل از مقياس نقش مهمي ايفا مي‌نمايد.
 
محسن صالحي‌نيا افزود: در جريان فرآيند واگذاري اراضي از ادارات كل راه و شهرسازي به شركت شهرك‌هاي صنعتي استان‌ها بعضاً مشكلاتي وجود داشته كه باعث كند شدن روند واگذاري زمين و اخذ اسناد اراضي شده است كه طبعاً تحقق اهداف مورد نظر به منظور تسهيل در امور سرمايه ‌گذاران، صنعتگران و توليد كنندگان در گرو همكاري دوجانبه بين اين دو سازمان است.
 
گفتني است، در اين نشست مقرر شد، به منظور تسريع در ايجاد زيرساخت‌ها و رفع مشكلات موجود، كارگروهي متشكل از دو سازمان تشكيل تا با بررسي كارشناسي مشكلات، نسبت به تنظيم و تبادل تفاهم نامه همكاري مشترك براي آماده سازي و واگذاري اراضي به سرمايه گذاران اقدام شود.
 


١٧:٠٩ - شنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ٦١٤٤    /    تعداد نمایش : ١٦٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: