چاپ        ارسال به دوست

دستور رئیس جمهوري به دستگاه‌های اجرایی براي رونق تولید و رفع موانع سرمایه‌گذاری

رئيس جمهوري به وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها دستور داد برای رونق تولید و رفع موانع سرمایه‌گذاری در کشور و آموزش مهارت‌های عملی با هدف رونق تولید و اشتغالزایی به‌طور جدی اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هيأت دولت، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز (دوشنبه) به دستگاه‌های اجرایی دستور داد تا برای تسهیل فرآیند سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی و رفع موانع آن، به‌ویژه در زمینه مقررات زائد و دست و پاگیر و غیرضرور و جذب سرمایه ایرانیان مقیم خارج از کشور و همچنین واگذاری بنگاه‌های اقتصادی به بخش غیردولتی به‌طور جدی تسریع کنند.

همچنین بر اساس دستور رئيس جمهوری، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با توجه به وضعیت بارش‌ها در سال جاری و تأمین شرایط مناسب برای جذب گردشگر در زمینه توسعه گردشگری اقدام کند.

طبق دستور روحانی، وزارت جهاد کشاورزی هم در جهت حصول خودکفایی در محصولات اساسی کشاورزی برای تولید آن‌ها در داخل یا در صورت ضرورت، تولید از طریق کشورهای همسایه اقدام کند.

افزون بر این، با دستور رئيس جمهوری، وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فنآوری باید با کاهش ساعات آموزش‌های صرف نظری برای آموزش مهارت‌های عملی و توسعه آن‌ها در مراکز آموزشی اقدام کنند.

بر اساس این دستور، تمامی دستگاه‌های اجرایی، از جمله صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران باید در جهت رونق فعالیت‌های اقتصادی، آموزشی و فرهنگی و همچنین اشتغالزایی اقدامات لازم را انجام دهند.


١٠:٠١ - دوشنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ٦١٢٣    /    تعداد نمایش : ١٠٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: