چاپ        ارسال به دوست

با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت؛

ناحیه صنعتی داورزن به بهره برداری رسید

 

 

 

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: نگاه اول ایجاد شهرک‌ها و نواحی صنعتی محور تولید و اشتغال بوده و در فاز دوم کمک به صنعتگران در راستای توانمندسازی بیشتر در جهت رشد و توسعه اقتصادی با هدف دانش بنیان شدن واحدهای صنعتی و تولیدی است.

به گزارش روابط عمومی ايزيپو؛ محسن صالحی نیا در جريان سفر به استان خراسان رضوي و در آيين بهره برداری از ناحیه صنعتی داورزن اظهار کرد:  20 هزار میلیارد تومان تسهیلات از منابع داخلی بانک ها و صندوق توسعه ملی به واحدهای تولیدی و صنعتی کشور اختصاص خواهد یافت.

وی افزود: این تسهیلات در قالب سرمایه در گردش، نوسازی صنایع و طرح های دارای پیشرفت فیزیکی بیش از 60 درصد پرداخت می شود و همچنین بالغ بر هزار میلیارد تومان یارانه با کارمزد کم اختصاص یافته که بخشی از آن به یارانه سود تسهیلات، کلنیک های مراکز خدمات فنآوری و كسب و كار و طرح های پژوهش محور تعلق می گیرد.

مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران با بیان اینکه سیاست دولت، حمايت از تولید و اشتغال در مناطق کمتر توسعه یافته است، ادامه داد: خوشحال هستیم که این ناحیه در يكي از مناطق کمتر توسعه یافته احداث شده تا ضمن جلوگیری از مهاجرت مردم منطقه، باعث حفظ اشتغال و ثبات اقتصادی شده و در نهایت به پیشرفت اقتصادی کشور منجر شود.

صالحي نيا تأکید کرد: حمایت از اجرای طرح های اقتصادی در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال بیشتر در تمامی شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور به خصوص در مناطق روستایی در دست اجرا مي باشد تا رشد و رونق اقتصادی بیشتر در مناطق مختلف فراهم شود.

وي بیان کرد: تمامي مسائل و مشكلات واحدهای صنعتی و تولیدی رصد، بررسی و برای آن راهکار اندیشیده می شود تا صنایع با قدرت به کار خود ادامه دهند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، ادامه داد: بیشتر زیر ساخت های ناحیه صنعتي داورزن تکمیل و زمین به متقاضیان سرمایه گذاری تحویل می شود و صنعتگران این ناحیه هم اکنون می توانند از مزایای اين ناحیه استفاده کنند.

مديرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی نيز در اين مراسم، گفت: با سیاست های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، حمایت های ویژه ای از سرمایه گذاری در داخل شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان انجام شده که باید صاحبان صنعت از این فرصت استفاده و بهره برداری کنند.

مسعود مهدی زاده مقدم افزود: با محور قراردادن تولید و اشتغال در رأس امور، بستری مناسب براي سرمایه گذاری صنعتگران در شهرک‌ها و نواحی صنعتی، به خصوص در مناطق کمتر توسعه یافته به وجود آمده كه موجب تقویت بنیه اقتصادی اين مناطق و اشتغال مولد شده است.

در پايان گفتني است، ناحيه صنعتي داورزن واقع در كيلومتر 13 داورزن - سبزوار با 50 هکتار وسعت و 20 هکتار در فاز اول، فضاي مناسبي را براي کسب و کار صنعتگران و توليدكنندگان اين منطقه فراهم نموده است.


١٤:٤٧ - شنبه ١٥ دی ١٣٩٧    /    عدد : ٣٧٢٠    /    تعداد نمایش : ١٣٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: