چاپ        ارسال به دوست

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

تأمین کالا‌های اساسی در اولویت برنامه‌های دولت است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: همه تولیدات کشور دارای اولویت هستند و این اولویت کالا‌ها بر اساس نرخ تأمین ارز از سامانه نیما و بر اساس ارز حاصل از صادرات غیرنفتی به تولیدکنندگان اختصاص می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی ايزيپو، محسن صالحی‌نیا در حاشیه بازدید از چند واحد تولیدی در شهرک صنعتی کلات و در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به این‌که تأمین کالا‌های اساسی که عمدتاً در سبد مصرفی خانواده‌ها قرار دارد، در اولویت برنامه‌های دولت است، افزود: تأمین این کالا‌های اساسی با ارز رسمی از سیاست‌های مهمی است که دولت آن را با جدیت دنبال می‌کند.

وی با اشاره به برنامه‌های دولت در اعتبارات لايحه بودجه سال 13۹۸ اضافه کرد: برنامه‌هایي مثل رونق تولید، بازسازی و نوسازی طرح‌های نیمه‌تمام و تکمیلی، منابعی برای توسعه خدمات فنآوری و کسب و کار‌های دانش بنیان با توجه به این‌که در سیاست‌های کلان توسعه‌ اشتغال مطرح می‌شود، در لايحه بودجه سال آينده مورد توجه دولت است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به منابع تأمین این پروژه‌ها اظهار كرد: اعتبارات این پروژه‌ها از منابع داخلی بانک‌ها، منابعی از صندوق توسعه ‌ملی و بخشی هم به‌عنوان یارانه سود تسهیلات با توجه به اولویت‌های هر بخش و حمایت از واحد‌های کوچک و متوسط در رشته‌های صنعتی خاص برای نوسازی و سایر نیازمندی‌ها اختصاص پیدا می‌کند.

صالحي‌نيا ادامه داد: همان اعتباراتی که امسال در حدود ۲۰۰ هزار میلیارد ریال توافق شده بود، برای سال آینده با توجه به نیازمندی‌ها و تفکیک‌ها در بودجه سال 13۹۸ هم پیش‌بینی خواهد شد.

گفتنی است، شهرک صنعتی کلات واقع در کیلومتر ۱۵ جاده مشهد به کلات با مساحت ۲۱۳ هکتار فاز عملیاتی و با سرمایه‌گذاری ۲۴۰۰ میلیارد ریال، زمینه اشتغال برای ۵ هزار و ۸۹۱ نفر را فراهم کرده است.


٠٩:٥٥ - شنبه ١٥ دی ١٣٩٧    /    عدد : ٣٧٠٦    /    تعداد نمایش : ١٤٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: