چاپ        ارسال به دوست

سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در بازدید از شهرک صنعتی سرپل ذهاب اعلام كرد:

انجام اقدامات وسیع در ارکان وزارت صمت براي کمک به بازسازی واحدهاي صنعتي زلزله زده

سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در بازدید از شهرک صنعتی سرپل ذهاب اظهار كرد: اقدامات وسیعی در ارکان وزارت صنعت، معدن و تجارت در ارتباط با کمک به بازسازی و برگشت به چرخه تولید واحدهاي صنعتي زلزله زده انجام شده است.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، محسن صالحي‌نيا با بیان این‌که در ارتباط با زیرساخت‌هاي شهرک صنعتي، عمليات آواربرداری و تكميل زیرساخت‌ها در همان روزهای اولیه بحران خدمات مناسبی ارائه شده است، گفت: 28 واحد صنعتي با ظرفیت اشتغال حدود 400 نفر در این شهرک صنعتی مشغول به كار هستند.

وي افزود: بعضی واحدهاي صنعتي نوع تولیدشان را تغيير داده و برخی با در اختیار گرفتن بخش‌هایی به‌عنوان اجاره و یا تأمین ماشین‌آلات، به‌صورت موقت مشغول به فعالیت هستند.

سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تصريح كرد: با توجه به وقوع زلزله و شرايط بحراني حاكم بر اين واحدها، صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک نيز براي كمك به راه‌اندازي مجدد و ايجاد شرایط اقتصادی مناسب اين واحدها آماده است.

صالحي‌نيا ادامه داد: ۱۸ میلیارد تومان ضمانت برای 29 واحد صنعتي مصوب شده و فرآیند صدور ۱۴ میلیارد تومان ضمانت نامه برای 26 واحد صنعتي اجرایی شده است.

وي خاطرنشان كرد: آن‌چه مسلم است، بعضی از واحدها براي تهيه ماشین‌آلات و تجهیزاتی که در جهت تكميل ساختار مربوطه نياز دارند، با محدودیت‌هایی از نظر تأمین منابع، به‌خصوص در اين شرايط خاص مواجه هستند كه هم سازمان صنعت، معدن و تجارت و هم شرکت شهرک‌های صنعتی استان بايد با تلاش و توان مضاعف و بيش از پيش به واحدها كمك كنند.

سرپرست سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران گفت: امروز در ستاد رفع موانع تولید استان با هماهنگي و همكاري با استاندار محترم برای مسائل و مشکلات اين واحدها تصمیماتی اتخاذ می‌شود و در صورت ضرورت، اين مسائل و مشكلات در ستاد ملي رفع موانع تولید به ریاست وزیر صنعت، معدن و تجارت كه داراي اختیار تام از هیأت وزیران است، مطرح مي‌شود.

 


١٦:٥٢ - چهارشنبه ٧ آذر ١٣٩٧    /    عدد : ٢٨٣٥    /    تعداد نمایش : ٣١٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: