×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

نگاهی به کارنامه کاری سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران

صالحی نیا؛ از کارشناسی تا مدیریت ارشد

محسن صالحی نیا متولد سال 1339 سبزوار، دانش آموخته کارشناسی مهندسی صنایع و دارای دانشنامه کارشناسی ارشد مهندسی صنایع (تولید صنعتی)  از دانشگاه علم و صنعت ایران است.

وی از مدیران ارشد و با تجربه کشور است که سوابق اجرایی و مدیریتی درخشانش بیانگر ارتباط تنگاتنگ تخصصی و علمی اش با حوزه صنعت کشور می باشد.

مهندس صالحی نیا فعالیت شغلی خود را از سال 1368 در وزارت صنایع سنگین آغاز کرد و سابقه فعالیت در وزارتخانه صنایع سابق و وزارت صنایع و معادن را هم در کارنامه خود دارد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران  اما فعالیت شغلی خود را از سطح کارشناس شروع کرد و سمت های مدیرکلی صنایع ماشین سازی و نیروی محرکه وزارت صنایع و معادن، معاونت صنایع و امور اقتصادی این وزارتخانه، ریاست هیأت مدیره شرکت ایران خودرو در فاصله سال‌های 1390 تا 1395، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور صنایع و عضو هیأت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) را در کارنامه کاری خود دارد.

صالحی نیا در زمره مدیران ارشد اجرایی تصمیم ساز در حوزه صنایع و از نخبگان علمی و صنعتی کشور است که مدارج هرم مدیریتی را از قاعده تا رأس طی کرده است و همواره می‌گوید افتخار من این است که از کارشناسی در صنعت کار خود را شروع کرده ام.

این مدیر ارشد اجرایی کشور در همه دوران مدیریتی خود با صنعتگران و فعالان حوزه تولید بخش خصوصی همواره ارتباط نزدیک و تعامل خوبی داشته و در روز معارفه خود به عنوان سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران نیز بر همین تعامل سازنده با صنعتگران و استفاده از نظرات جمعی تأکید کرد.

 

توجه به مراکز علمی و دانشگاهی و بهره مندی از نظرات آن‌ها، تعامل با صنعتگران و واحدهای تولیدی و حمایت از توسعه فناورانه و مراکز تحقیقاتی  از دیگر  ویژگی های بارز مدیریتی وی در این سال‌ها بوده است.

همچنین به واسطه عضویت صالحی نیا در هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، با فعالین اقتصادی و واحدهای تولیدی نیز  همواره در تعامل سازنده می باشد.

صالحی نیا اکنون در حکمی از سوی دکتر رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت به عنوان سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به کار خود ادامه می دهد.

وزیر در این حکم از این مدیر ارشد کشور خواسته است تا  با صرف همت و تلاش مضاعف و حسن هماهنگي و تعامل با عوامل خبره و صاحب نظر سازماني و برون سازماني و بهره گيري از ظرفيتهاي موجود موجبات پيشبرد وظايف خطير محوله علي الخصوص رشد و تقويت صنايع مرتبط و فراهم نمودن بستر مناسب با زيرساختهاي مورد نياز در شهركهاي صنعتي و ارتقا كيفيت خدمات مورد انتظار صنايع مستقر در نواحي و شهركهاي صنعتي را با اعمال تصميمات مناسب و شجاعانه فراهم نماید.

صالحی نیا اکنون با جامعه وسیعی در سراسر کشور باید کار کند، قشر تولید و صنعت که زیر فشار تحریم های ظالمانه همچنان رو به جلو به پیش می روند.

وی در روز معارفه خود در این سمت نیز گفت که باید درک عمیق‌تری از دغدغه های صنعتگران داشته باشیم و قطعا نقطه نظرات آن‌ها را مورد نظر قرار خواهم داد.

با نگاهی به کارنامه کاری صالحی نیا بی شک او می‌تواند کماکان با صرف فعل "توانستن" در راستای اهداف و سیاستهای دولت خدمتگزار و اهداف عالیه وزارت صنعت، معدن و تجارت کوشش نماید.

تاريخ: 1397/09/05  | ساعت: ١١:٢٤ | شناسه: ٢٧٦٦ | تعداد نمايش: 548


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 9

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 192231

  • بازديدکنندگان امروز : 485

  • کل بازديدکنندگان : 6219712


shoaresal1398-pr.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران می‌باشد