چاپ        ارسال به دوست

معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران:

راه برون‌ رفت صنایع از مشکلات همراهی بیشتر با دانشگاه است

معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران راه برون‌ رفت صنایع از مشکلات را همراهی بیشتر با دانشگاه دانست و گفت: تربیت دانشمند در حوزه صنعت به رشد و شکوفایی استارتاپ‌ها منجر می‌شود که این مهم مستلزم ارتباط مؤثر این دو نهاد است.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، محمدعلی عزیزمحمدی در آيين اختتامیه رویداد استارتاپی با رویکرد صنایع هایتک که در شهرک صنعتی کاسپین قزوین برگزار شد، اظهار كرد: برای تولید ثروت در جامعه باید اولویت اصلی کشور حمایت از صنایع کوچک و استارتاپ‌‌ها باشد.

وی افزود: در کشور ما هزینه‌های زیادی برای تأمین دانش و دانشمند صرف می‌شود، درحالی که دانشگاه‌های ما با داشتن رتبه علمی خوب مورد غفلت واقع شده‌اند.

معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تأکید کرد: نظام آموزشی باید تلاش کند تا استفاده از ظرفیت‌های دانشگاه در دستور کار قرار گیرد و همه ما باید پابه‌پای دانشگاه به تربیت دانشمندان و دانشگران جوان اقدام کنیم.

عزيزمحمدي تصریح کرد: معمولاً خصوصیات صنایع هایتک و دانش بنیان در کشور را ریسک پذیری بالا عنوان می‌کنند؛ درحالی که این صنایع از برگشت پذیری مالی خوبی برخوردارند و این موضوع مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

وي بیان داشت :ترامپ در قبال نظام جمهوری اسلامی، شمشیر را از رو بسته است و می‌خواهد با اعمال تحریم‌ها شرایط را برای مردم ما دشوار سازد.

معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: آمریکایی‌ها نمی‌دانند که تحریم با تمام محدودیت‌ها، فرصتی ایجاد می‌کند که به بازیابی توان اقتصادی و استقلال مالی منجر می‌شود.

عزیزمحمدی با اشاره به نقش پررنگ شهدا در مقابله با ظلم ستیزی یادآور شد: شهدا برای ظلم ستیزی و این‌که روی پای خودشان بایستند، جنگ تحمیلی را به جان خریدند و ما امروز باید در جنگ اقتصادی راه آن‌ها را ادامه دهیم.


٠٨:٣٨ - شنبه ٣ آذر ١٣٩٧    /    عدد : ٢٧٢٥    /    تعداد نمایش : ٢٩٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: