چاپ        ارسال به دوست

بازدید دکتر نجفی به همراه وزیر صمت از صنایع و مناطق سيل زده استان مازندران

دکتر نجفی در کنار محمد شریعتمداری، وزیر صنعت معدن و تجارت برای بازدید و حضور در بین صنعتگران استان مازندران و ارزیابی خسارت‌های ایجاد شده وارد مناطق سيل زده این استان شد.

به گزارش روابط عمومي، در اين بازديد كه امروز صبح انجام شد، جمعي از مسئولين استان مازندران وزير صمت و معاون وي را همراهي كردند.

گفتني است كه سیل اخیر حدود هفت هزار میلیارد ریال به تاسیسات زیربنایی، کشاورزی، واحدهای مسکونی و تجاری و راههای اصلی و فرعی مازندران خسارت وارد کرد.

بیشترین خسارت های ناشی از سیل به تاسیسات زیربنایی این خطه شمال کشور با حدود پنج هزار میلیارد ریال وارد شده است.

همين موضوع باعث شد تا محمد شريعتمداري و معاونش صبح امروز خود را به اين نقطه از كشورمان برسانند و از نزديك در جريان روند امدادرساني و مهمترين مسايل و مشكلات سيل زدگان به خصوص در حوزه صنايع قرار بگيرند.

شايان ذكر است كه با تصویب هیات وزیران مرحله اول کمک های مالی دولت برای جبران خسارت ها به خصوص برای تاسیسات زیربنایی و مردمی هفته آینده در اختیار اين استان قرار گیرد.

شدت بارندگی که جمعه و شنبه گذشته سراسر مازندران را فرا گرفت در 17 سال گذشته بی سابقه بوده است به طوری که در کمتر از 24 ساعت در رامسر حدود 280 و گلوگاه حدود 108 میلیمتر باران بارید. شدت و تداوم بارندگی اخیر همچنین سبب شد تا جریان آب و آورده در رودخانه های مازندران در 150 سال گذشته بی سابقه ارزیابی شود.


١٤:٢٠ - سه شنبه ١٧ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ١٩٨٢    /    تعداد نمایش : ٢٥٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: