چاپ        ارسال به دوست

معاون رییس جمهور از شرکت های مستقر در شهرک صنعتی آق قلای استان گلستان بازدید کرد

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در سفر به گرگان از شرکت های مستقر در شهرک صنعتی آق قلا و شرکت های دانش بنیان فعال در پارک علم و فناوری گلستان دیدن کرد.

سورنا ستاری روز دوشنبه از شرکت های آریا تینا ژن، رشد دانه، تولید توری و قفس شرکت دانش بنیان پارس بافت گلستان دیدن کرد و در گفتگو با مدیران این واحدها از مشکلات آنها آگاه شد.

وی ابتدا به شرکت آریا تینا ژن تولید کننده داروهای نوترکیب مورد استفاده بیماران سرطانی رفت.

مدیرعامل این شرکت در این بازدید گفت که تولید این داروها صرفه جویی 42 میلیون دلاری را برای ایران به همراه داشته و از خروج ارز برای خرید نمونه های مشابه جلوگیری کرده است.

مجید شهبازی اظهار داشت: این شرکت سالانه 500 هزار دلار یارانه ارزی دریافت می کند.

وی بیان کرد: بازار عمده محصولات این شرکت کشورهای آفریقای جنوبی است که با توجه به برخورداری از توان علمی بالای نیروی انسانی، حمایت مدیران استان و ظرفیت های منطقه می توان خط تولید و بازارهای فروش را توسعه داد.

مدیرعامل شرکت آریا تینا ژن گلستان افزود: گسترش فعالیت های شرکت برای تولید داروهای جدید یکی از برنامه های جدی و مهم است که امیدواریم با حمایت مدیران استانی و کشوری به این هدف دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: دستیابی به دانش تولید انسولین مدرن یکی از آخرین دستاوردهای شرکت است که به عنوان دومین کشور تولید کننده در دنیا به این دانش دست پیدا کرده و توانایی تولید انبوه این محصول در 2 سال آینده را داریم.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور همچنین از تنها کارخانه تولید کننده ویتامین E در ایران و خاورمیانه متعلق به شرکت رشد دانه در شهرک صنعتی آق قلا دیدن کرد.

ستاری با حضور در این کارخانه از نزدیک در جریان اقدامات صورت گرفته در این مجموعه تولیدی قرار گرفت.

تاکنون فاز تولیدات دامی کارخانه ویتامین E به بهره برداری رسیده و 85 درصد از فاز تولیدات انسانی آن نیز تکمیل شده است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری همچنین  با حضور در پارک علم و فناوری گلستان از شرکت های مستقر در این مجموعه علمی بازدید و با مدیران آنها گفتگو کرد.


١٠:٥٧ - سه شنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٧    /    عدد : ١٥٨٠    /    تعداد نمایش : ٢٦٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: