چاپ        ارسال به دوست

مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی كشور در استان البرز خبر داد:

تقديم بسته پيشنهادي حمایت از صنایع کوچک به دولت

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئيس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی كشور روز چهارشنبه 14 شهريورماه در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان البرز كه در يك شركت دارويي برگزار شد، گفت: بسته حمایتی از صنایع کوچک در زمینه تامین مالی، ارز، مقررات و فضای کسب و کار به دولت ارائه و در جلسات آینده دولت بررسی و به تصویب می رسد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهرك هاي صنعتي استان البرز، صادق نجفی افزود: با تصویب این بسته حمایتی برخی از مشکلات واحدهای تولیدی و صنایع کوچک در زمینه تامین اجتماعی، ارزش افزوده، تامین سرمايه در گردش و تبصره 18 برطرف می شود.

وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی در راستاي حمایت از صنایع همکاری خوبی با سازمان دارد ،گفت: تفاهم نامه ای با قوه قضائیه امضا كرده ايم که بر اساس آن هر واحد تولیدی که به دلیل مشکلات قضایی و حقوقی تعطیل یا در حال تعطیل است ، موضوع را به وزارت صنعت اعلام كنند تا رفع مشکل شود.ضمن اينكه در یک ماه گذشته بانک ها تعهد کرده اند که هیچ واحد تولیدی به خاطر بدهی تعطیل نشود.

رئيس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی كشور با اشاره به اينكه بیش از 60 هزار واحد تولیدی در حوزه صنایع کوچک و متوسط در کشور فعاليت دارند،ادامه داد: این صنایع که بیشتر به صورت گمنام فعالیت می کنند 48 درصد اشتغال کشور را به خود اختصاص داده  و 17 درصد ارزش افزوده نيز متعلق به اين صنايع است.

وي اظهار كرد: تاکید مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و وزیر صنعت ، معدن و تجارت این است که همه با یک روحیه جهادی پای کار بیایند تا مشکلات کشور برطرف شود.

نجفي با تاكيد بر اينكه نباید ماشین آلات خریداری شده یک واحد تولیدی صنعتی در گمرگ کشورمعطل بماند و برای بخش تولید و اشتغال ، مشکل ایجاد کند،گفت: امروز اگر جوانان ما بیکار هستند به این دلیل است که نتوانسته ایم نقش آفرینی خوبی داشته باشیم و مشکلات بخش تولید نیز به این دلیل است که نتوانسته ایم فضای کسب و کار را رونق بخشیم.

نجفی با ييان اينكه كشور ما  طی 40 سال گذشته بحران های زیادی را پشت سرگذاشته و به طور قطع این شرایط سخت موجب یک تحول بزرگ در فضای کسب و کار کشور می شود، ادامه داد: برای رسیدن به توسعه کشور، آنهایی که همراه نیستند و خود را با بزرگواری این مردم تطبیق نمی دهند باید از صحنه حذف شوند چراكه ما باید قدردان سرمایه گذاران باشیم و آنان که عشق به این مملکت دارند باید وارد کار شده و کسانی که چوب لای چرخ تولید می گذارند را حذف می کنیم.

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت  خاطرنشان كرد: مشکلات واحدهای تولیدی کشور را و به صورت کامل بررسی و برطرف خواهیم کرد.


١٣:٥٨ - چهارشنبه ١٤ شهريور ١٣٩٧    /    عدد : ١٥١٧    /    تعداد نمایش : ١٩٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: