اخبار > احداث شهرک انرژی در استان قزوین برای توسعه منطقه ضروری است
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

احداث شهرک انرژی در استان قزوین برای توسعه منطقه ضروری است

معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: برای تحقق طرح های توسعه و کمک به اشتغال و رونق اقتصادی منطقه، احداث شهرک انرژی در استان ضروری است.

به گزارش روابطعمومي شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين،" علي فرخزاد"  درجلسه بررسی احداث شهرک انرژی گفت: احداث شهرک انرژی برای استان ما بسیار اهمیت دارد و باید همه دستگاه‌ها در اجرای طرح‌هایی که اهلیت سرمایه گذار آن تأیید شده همکاری کنند.

فرخزاد تصریح کرد: دفتر سرمایه گذاری و شرکت شهرک‌ها در حوزه انرژی خورشیدی کارهای خوبی انجام داده اند و سیاست ما هم استقرار طرح‌های انرژی نوین در شهرک‌های صنعتی و یا مناطقی است کارگروه زیربنایی پیشنهاد کند.

در ادامه حمیدرضا خانپور مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین با اشاره به اهمیت اجرای طرح شهرک انرژی اظهار داشت: در استان‌های همجوار از اجرای احداث شهرک انرژی استقبال شده و توسعه چند شهرک صنعتی استان از جمله کاسپین یک و دو در این طرح دیده شده است و باید در اجرا تسریع کنیم.

وی بیان کرد: اگر موارد کارشناسی در خصوص تهدید ریزگرد و یا سیلاب در منطقه وجود دارد ما آماده ایم در بازنگری کمک کنیم و می‌توان محدوده زمین را با کمی تغییر در نزدیکی شهرستان بویین زهرا تغییر داد اما لازم است ارزیابی کارشناسی در مدت زمان کوتاهی انجام شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین یادآور شد: تعیین زمین در محدوده آبیک و بویین زهرا در کارگروه زیربنایی استان تأیید شده اما با ایرادی که مطرح شده اگر مناطق دیگری هست معرفی یا همین مناطق اصلاح شود تا با همکاری دستگاه‌ها بتوان به نتیجه رسید.

وی افزود: ۱۰۰۰ هکتار زمین برای دهکده لجستیک و ۱۰۰۰ هکتار برای شهرک انرژی خورشیدی و یک هزار هکتار برای کشت و صنعت یک واحد تولیدی در محدوده بویین زهرا پیش بینی شده که قرار است مصوبه دولت را بگیرد و باید قبل از آن وضعیت این زمین مشخص شود تا با مشکلی برخورد نکند.

خانپور اضافه کرد: ۴۵۰ هکتار زمین برای ایران خودرو و الحاق زمین به کاسپین با همکاری دستگاه‌ها تعیین شده است و رئیس جمهور هم تاکید دارند هر استانی ظرفیت دارد برای توسعه انرژی خورشیدی و نو وارد کار شوند.

وی بیان کرد: در استان البرز ۵ هزار هکتار برای شهرک انرژی اختصاص داده شده و ما هم باید برای توسعه اشتغال و تأمین نیازهای توسعه صنعتی خود باید از فرصت‌ها استفاده کنیم تا از توسعه عقب نمانیم.

خانپور افزود: اگر شهرک انرژی راه بیفتد می‌توانیم کارهای دیگری برای بیت کویین و طرح‌های اقتصادی هم اجرا کنیم.

تاريخ: 1398/10/04  | ساعت: ١٥:٤٤ | شناسه: ٨٨٠٩ | تعداد نمايش: 22

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج