اخبار > راه‌اندازی نمایشگاه تولیدات قزوین در کنیا ضروری است
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

راه‌اندازی نمایشگاه تولیدات قزوین در کنیا ضروری است

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین گفت: برای توسعه مبادلات تجاری و افزایش صادرات بین قزوین و کنیا با توجه به علاقه بخش خصوصی استان، ایجاد نمایشگاه تولیدات قزوین در این کشور آفریقایی رو به توسعه ضروری است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین گفت: برای توسعه مبادلات تجاری و افزایش صادرات بین قزوین و کنیا با توجه به علاقه بخش خصوصی استان، ایجاد نمایشگاه تولیدات قزوین در این کشور آفریقایی رو به توسعه ضروری است.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين، "حمیدرضا خانپور"در حاشیه دیدار جعفر برمکی سفیر جمهوری اسلامی در کنیا با فعالان اقتصادی استان قزوین در اتاق بازرگانی ، به خبرنگار ایرنا گفت: طی نشست‌های قبلی با فعالان تجاری کشور کنیا قرار بود که بخشی از ساختمان سابق سفارت خانه ایران در کنیا به عنوان نمایشگاه دایمی محصولات قزوین استفاده شود.

وی همچنین اظهار داشت: نمایش تولیدات صنایع، کشاورزی و خدمات مهندسی در کشور کنیا سبب می شود تا زمینه همکاری و مبادلات تجاری بین ۲ کشور ایران و کنیا افزایش یابد.

خانپور با بیان اینکه امکان صادرات و تولید محصولات صنایع ساختمان و کشاورزی قزوین به کنیا فراهم است، اظهار داشت: در حال حاضر این شرایط فراهم است که انواع محصولات کاشی، سرامیک، خانه‌های پیش ساخته، بتنی، محصولات کشاورزی و صنایع غذایی مانند بیسکوییت به کشور کنیا صادر شده و یا در آن کشور تولید شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین، وجود شرکت‌های قطعه ساز در شهرک‌های صنعتی استان را یکی دیگر از ظرفیت‌های مهم در مبادلات تجاری با کنیا عنوان کرد و گفت: در حال حاضر ۱۵۰ قطعه ساز خودرو در استان قزوین وجود دارد و ۷۰۰ تا ۸۰۰ قطعه لازم برای ساخت یک خودرو را تولید می‌کنند.

خانپور یادآور شد: هم اکنون بیشتر واحدهای صنعتی قزوین که توسط سرمایه گذاران خارجی احداث شده اند در حال طرح توسعه دوم و سوم هستند و ما می توانیم از حضور سرمایه گذاران کنیایی نیز در این راستا بهره مند شده و شرایط ویژه و خاصی را برای آنها در نظر بگیریم.

قابل ذكر است درپايان اين نشست سفیر جمهوری اسلامی در کنیا  از نمایشگاه دائمی دستاوردهای صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی در شهرك صنعتي كاسپين در راستای  شناسایی توانمندیها و ظرفیتهای تولیدی واحدهای صنعتی استان بازديد كرد.

تاريخ: 1398/09/11  | ساعت: ١٥:٠٣ | شناسه: ٨٤٥٤ | تعداد نمايش: 89

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج