اخبار > ضرورت شبكه سازي زنان كارآفرين به منظور ايجاد همگرايي و تعامل بيشتر زنان فعال اقتصادي
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

مشاور امور بانوان مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران در قزوين تأكيد كرد:

ضرورت شبكه سازي زنان كارآفرين به منظور ايجاد همگرايي و تعامل بيشتر زنان فعال اقتصادي

مشاور امور بانوان مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران با حضور در شهرك صنعتي كاسپين، از چند واحد توليدي فعال بانوان كارآفرين و نمايشگاه دائمي دستاوردهاي صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي بازديد و در نشست با بانوان كارآفرين و بازرگان استان قزوين شركت كرد.

مشاور امور بانوان مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران با حضور در شهرك صنعتي كاسپين، از چند واحد توليدي فعال بانوان كارآفرين و نمايشگاه دائمي دستاوردهاي صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي بازديد و در نشست با بانوان كارآفرين و بازرگان استان قزوين شركت كرد.
 
به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، پروانه رامين روز سه‌شنبه با حضور در شهرك صنعتي كاسپين كه با همراهي مديرعامل شركت شهرك‌‏هاي صنعتي، مديرعامل شركت خدماتي و رئيس کانون زنان بازرگان و کارآفرین استان قزوین انجام شد، از واحدهاي صنعتي "مانيا چوب" توليد كننده مصنوعات چوبي مهد كودك، "الكا پلاستيك" توليد كننده انواع كيسه‌‏هاي نايلوني و "صبحانه طلايي" توليد كننده كره گياهي بازديد كرد و از نزديك در جريان توانمندي‌‏ها و مشكلات اين واحدهاي توليدي با مديريت بانوان كارآفرين قرار گرفت.
 
وي در ادامه، از يك كارگاه توليد شيريني سنتي عضو خوشه صنعتي شيريني سنتي قزوين و نمايشگاه دائمي دستاوردهاي صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي در محل شهرك صنعتي كاسپين نيز بازديد كرد.
 
مشاور امور بانوان مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران همچنين در نشست با زنان صنعتگر و كارآفرين استان قزوين كه با حضور نماينده مردم قزوين، آبيك و البرز در مجلس شوراي اسلامي، مديركل امور بانوان و خانواده استانداري، مديرعامل و معاون صنايع كوچك شركت شهرك‌‏هاي صنعتي در محل اتاق بازرگاني، صنايع، ‌معادن و كشاورزي قزوين برگزار شد، پاي درد دل زنان فعال اقتصادي و صنعتي اين استان نشست.
 
رامين در اين نشست بر ضرورت شبكه سازي زنان كارآفرين به منظور ايجاد همگرايي و تعامل بيشتر زنان فعال اقتصادي، لزوم انتقال تجربيات بانوان، ارائه الگوهاي موفق، پرورش ايده‏‌هاي خلاق و كسب و كارهاي نوين، بهبود حمايت‏‌هاي لازم و رفع موانع پيش روي بانوان كنشگر صنعتي تأكيد كرد.
 
وي همچنين مجموعه اقدامات و تلاش‌‏هاي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران در راستاي ايجاد بستر مناسب براي توسعه كارآفريني بانوان در سطوح ملي و بين‌‏المللي را تشريح كرد.
 
قوانین کسب و کار فاقد ملاحظات جنسیتی است
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین نيز در اين نشست گفت: قوانین حوزه کسب و کار، صنایع و کارآفرینی فاقد ملاحظات جنسیتی است و اصلاح این وضعیت با انگیزه بخشیدن زنانی که سال‌ها در این عرصه تلاش کرده‌اند به ادامه فعالیت آنان منجر خواهد شد.
 
صدیقه ربیعی با بیان این‌که قوانین و مقررات کشور با راهبرد حمایت از صنایع کوچک همخوانی ندارد، افزود: این صنایع نیازمند قوانین تسهیل‌گر و کاربردی هستند. بنابراین باید در این قوانین بازنگری شود.
 
وی مشکلات ارزی و سرمایه در گردش، مالیات، دشواری واردات و صادرات با توجه به تحریم‌های حاکم بر کشور، تأمین مواد اولیه و کمبود نقدینگی، مشکلات دریافت تسهیلات و کاهش تقاضا و کاهش فروش به علت افزایش قیمت تمام شده کالاها را از جمله مشکلات بانوان فعال در مشاغل خانگی عنوان کرد.
 
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین اضافه كرد: بانوان کارآفرین و صنعتگر در کنار تمام مسئولیت‌های دیگر خود، پای در عرصه رقابت‌های تولید و اقتصاد گذاشته‌اند، زیرا با درک لزوم و اهمیت مشارکت زنان در اقتصاد کشور می‌خواهند به سهم خود اثرگذاری در تولید ثروت و اشتغال آفرینی داشته باشند.
 
ربيعي ادامه داد: این زنان با وجود شرایط سخت اقتصادی کشور تلاش دارند در عرصه تولید باقی بمانند. بنابراین نیاز است با اصلاح قوانین و رفع موانع، شرایط کار آن‌ها تسهیل شود.
 
وي اظهار داشت: تا کنون ۲۶۰ بانوی کارآفرین در قزوین شناسایی شده‌اند که به تفکیک ۲۰ نفر در بخش صنعت، ۲۵ نفر در بخش کشاورزی و دامداری، ۶۲ نفر در بخش بازرگانی و خدمات، ۱۹۰ نفر در بخش صنایع دستی و ۳۰ نفر نیز در سایر مشاغل، یعنی مشاغل خانگی فعالیت دارند که بخشی از آن‌ها هم اکنون در شهرک‌ها و نواحی صنعتی اين استان مستقر هستند.
 
استقرار 40 واحد تولیدی بانوان کارآفرین در شهرک‌ها و نواحی صنعتی قزوين
در ادامه اين نشست، مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي قزوين اظهار داشت: در حال حاضر 40 واحد تولیدی و طرح صنعتی بانوان کارآفرین در شهرک‌ها و نواحی صنعتی اين استان مستقر مي‌باشند.
 
حميد رضا خانپور گفت: 260 بانوی کارآفرین در مشاغل خانگی، صنایع دستی و تولیدی در استان قزوين فعاليت دارند که از این تعداد، 40 واحد توليدي و طرح صنعتي در شهرك‌هاي و نواحي صنعتي استقرار داشته و 20 واحد تولیدی با دریافت پروانه بهره‌برداری، مشغول به فعالیت هستند و مابقی در مرحله تخصیص زمین و ساخت و ساز قرار دارند.
 
وي افزود: در اين 20 واحد توليدي فعال بيش از 350 نفر مشغول به كار مي‌باشند كه محصولاتي از قبيل انواع لبنيات، لوازم بهداشتي، ظروف كريستال، سيستم‌هاي روشنايي، انواع ليبل بسته‌بندي، افزودني‌هاي آرد، مصنوعات چوبي كودك و ... توليد مي‌كنند.
 
مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي قزوين برگزاری تورهای بازدید صنعتی خارج از استان برای بانوان کارآفرین، پرداخت یارانه براي حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی، ارائه تسهیلات حمایتی و ویژه برای استقرار بانوان کارآفرین در شهرک‌های صنعتی و رفع مشکلات بانوان کارآفرین در راستای حمایت از تولید را از برنامه‌هاي حمايتي اين شركت از بانوان كارآفرين اعلام كرد.
 
 
 
 

تاريخ: 1398/07/30  | ساعت: ١٣:٢٣ | شناسه: ٨٠٥٠ | تعداد نمايش: 771

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج