اخبار > استقرار 10 دستگاه خودروي آتش نشاني در شهركهاي صنعتي قزوين
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

استقرار 10 دستگاه خودروي آتش نشاني در شهركهاي صنعتي قزوين

مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين گفت: در راستاي اقدامات پيشگيرانه و آمادگي و بمنظور مقابله با حوادث غیر مترقبه و آتش سوزی و ارتقاء سطح ايمني و صيانت از نيروي انساني و سرمايه گذاريهاي انجام شده در واحدهاي صنعتي و توليدي هفت ايستگاه آتش نشاني در شهركها و نواحي صنعتي استان راه اندازي شد.

مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين گفت: در راستاي اقدامات پيشگيرانه و آمادگي و بمنظور مقابله با حوادث غیر مترقبه و آتش سوزی و ارتقاء سطح ايمني و صيانت از نيروي انساني و سرمايه گذاريهاي انجام شده در واحدهاي صنعتي و توليدي هفت  ايستگاه آتش نشاني در شهركها و نواحي صنعتي استان راه اندازي شد.

بنابرگزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين ، "حميدرضا خانپور " در آستانه "روز              آتش نشان و ايمني "ضمن تبريك اين روز بزرگ به كليه آتش نشانان با اعلام اين مطلب افزود: در راستاي تجهیز شهرکها و نواحي صنعتی به ایستگاه آتش نشانی به منظور ارتقای سطح ایمنی، مقابله با حوادث غير مترقبه در حال حاضر 7 ايستگاه آتش نشاني فعال مجهز به 10 خودروي آتش نشاني در شهركها و نواحي صنعتي استان مشغول به فعاليت هستند كه بزودي يك دستگاه خودروي آتش نشاني ديگر به مجموعه شهركهاي صنعتي اضافه خواهد شد.

وي افزود: تاكنون بيش از يكهزار و 500ساعت دوره هاي آموزشي پيشگيري و مقابله با حوادث احتمالي من جمله حريق برگزار و بالغ بر 450عمليات آتش نشاني اطفا حريق در شهركها و نواحي صنعتي انجام شده است.

خانپور با اشاره به اهميت و نقش اقدامات پيشگيرانه در جلوگيري و كاهش خطرات و خسارات وارده به واحدهاي توليدي و صنعتي برنامه هاي از قبيل خريد و تجهيز خودروهاي آتش نشاني،  امداد و نجات، شناسايي و پايش واحدهاي صنعتي پر خطر، مميزي و تهيه شناسنامه HSEEشهركها و نواحي صنعتي ، بازديد هاي دوره اي توسط تيم منتخب از دستگاههاي مرتبط ، آموزش هاي مورد نياز واحدهاي صنعتي، شناسايي كانون هاي خطر و ..... انجام شده كه خوشبختانه با اقدامات انجام شده ، در شش ماهه امسال 50درصد كاهش حوادث نسبت به مدت مشابه سال گذشته در شهركها و نواحي صنعتي داشتيم.

وي ادامه داد: در راستاي تعيين اثر بخشي و ميزان تحقق اهداف و برنامه جامع مديريت ايمني، بهداشت، محيط زيست ( HSEE) ،عمليات مميزي HSEE   براي 405واحد صنعتي در شهركهاو نواحي صنعتي استان انجام شده است.

رئيس هيئت مديره شركت شهركهاي صنعتي استان همچنين از برنامه ريزي انجام فرايند مميزي HSEEبراي 50واحد صنعتي و توليدي تا پايان سالجاري در شهركها و نواحي صنعتي استان خبر داد.

قابل ذكر است مراسم روز ايمني و آتش نشاني در شهرک صنعتی کاسپین۲ ( آبیک ) و تجلیل از آتش نشانان شهرکها و نواحی صنعتی استان قزوین با حضور فرماندار آبیک، معاونین صنایع کوچک و برنامه ریزی و توسعه مدیریت شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین و جمعی از واحدهای تولیدی و صنعتی برگزار شد.

تاريخ: 1398/07/09  | ساعت: ٠٧:١٦ | شناسه: ٧٧٨٣ | تعداد نمايش: 38

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج