اخبار > بازديد استاندار قزوين از دو واحد توليدي با سرمايه گذاري خارجي در شهرك صنعتي كاسپين
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

بازديد استاندار قزوين از دو واحد توليدي با سرمايه گذاري خارجي در شهرك صنعتي كاسپين

استاندار قزوين گفت: توجه به سرمایه‌گذاری خارجی و تعریف مدل توسعه‌ای جدید از مهمترین نیازهای کشور برای دستیابی به پیشرفت و رونق اقتصادی است.

استاندار قزوين گفت: توجه به سرمایه‌گذاری خارجی و تعریف مدل توسعه‌ای جدید از مهمترین نیازهای کشور برای دستیابی به پیشرفت و رونق اقتصادی است.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين، " هدايت اللهجمالی پور " استاندار قزوین در حاشيه بازديد از دو واحد توليدي با سرمايه گذاري خارجي در شهرك صنعتي كاسپين اظهار داشت:یکی از مشکلات و موانع کشور، فقدان مدل توسعه‌ است که تا یک جمع بندی مناسب برای ترسیم این مدل صورت نگیرد، هرگز امکان رشد و پیشرفت کشور فراهم نخواهد شد.

وي افزود: اقتصاد کشور دولتی است و باید با کمک بخش خصوصی بتوانیم مدل جدیدی را ایجاد کرده و اهداف مورد نظر نظام و دولت را محقق سازیم.

جمالی پور با بیان اینکه درب اتاق مسئولان هرگز به روی سرمایه‌گذاران بسته نیست، اظهار داشت:باید حمایت‌های لازم از سرمایه‌گذاران که مولدهای اقتصادی هستند صورت گیرد تا با جذب حداکثری در این حوزه از بسیاری مشکلات گره‌گشایی شود.

استاندار قزوين گفت: بسیاری از کشورها از جمله ژاپن و ترکیه با تقویت بخش خصوصی در حوزه فعالیت‌های اقتصادی بسیار موفق عمل کرده اند و ما نیز باید با مطالعه تطبیقی از این شیوه‌ها بهره‌مند شویم.

در ادامه حميدرضا خانپور مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين اظهار داشت: در حال حاضر 18 واحد توليدي و صنعتي با سرمايه گذاري خارجي از كشورهاي فرانسه، تركيه، آلمان، هند، كره، ايتاليا، لهستان، عراق، پاكستان و اردن در شهركها و نواحي صنعتي استان مستقر مي باشد.

قابل ذكر است در اين بازديد سید علی محمد موسوی معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران، سرپرست معاونت اقتصادی استانداری، رئیس سازمان صمت ، مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی و بهنامی فر مدیر کل اقتصاد و دارایی استان قزوین استاندار را همرامي مي كردند.

بازديد از خط توليد از شرکت فرآورده های لبنی بل روزانه با سرمایه گذاری فرانسه تولید کننده انواع شیر و لبنیات و شركت AGTبا سرمایه گذاری ترکیه تولید کننده انواع محصولات چوبی از قبیل ام دی اف ، پارکت و پروفیل با سرمایه گذاری ۴۰ میلیون یورو و اشتغال ۱۵۰ نفر در فاز اول از برنامه هاي استاندار و معاون وزير اقتصاد در شهرك صنعتي كاسپين بود.

تاريخ: 1398/07/01  | ساعت: ٠٩:١١ | شناسه: ٧٦٨٢ | تعداد نمايش: 213

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج