اخبار > رشد 2/7 برابری واگذاری زمین صنعتي به سرمایه گذاران در شهرک های صنعتی قزوین
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

رشد 2/7 برابری واگذاری زمین صنعتي به سرمایه گذاران در شهرک های صنعتی قزوین

مدير عامل شرکت شهرک های صنعتی قزوین گفت: در طول دو سال گذشته تاكنون 361 هكتار زمين صنعتي در شهركها ونواحي صنعتي استان به متقاضيان سرمايه گذاري و احداث واحدهاي توليدي، صنعتي و خدماتي در شهركها و نواحي صنعتي واگذار شده است

مدير عامل شرکت شهرک های صنعتی قزوین گفت: در طول دو سال گذشته تاكنون 361 هكتار زمين صنعتي در شهركها ونواحي صنعتي استان به متقاضيان سرمايه گذاري و احداث واحدهاي توليدي، صنعتي و خدماتي در شهركها و نواحي صنعتي واگذار شده است.

بنابرگزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين، " حمید رضا خانپور" با اعلام اين مطلب اظهار داشت: از دو سال گذشته تاكنون به 211 متقاضي سرمايه گذاري به ميزان 361 هكتار زمين صنعتي در شهركها و نواحي صنعتي واگذار شده كه در مقايسه با مدت مشابه  270 درصد رشد داشته است كه نشان از رونق توليد و اشتياق بخش خصوصي براي سرمايه گذاري از آغاز رونق اقتصادي و توليد در پسابرجام در استان است.

وي گفت: در راستای جذب سرمایه گذار و ایجاد رونق اقتصادی و اشتغال پایدار جوانان جوياي كار با راه اندازي اين 211 واحد صنعتي زمينه اشتغال شش هزار 654 نفر فراهم مي شود.

مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي استان ميزان سرمايه گذاري اين واحدهاي صنعتي را 23 هزار ميليارد ريال عنوان كرد.

خانپور اضافه كرد: شهركهاي صنعتي ليا،كاسپين 1 و2 و خرمدشت به ترتيب ميزان بيشترين جذب سرمايه گذار و ميزان مساحت واگذاري صنعتي را داشته اند.

اين مسئول با اشاره به راه اندازي مجدد واحدهاي بهره بردار راكد گفت : از ابتداي سالجاري تاكنون،  21 واحد توليدي بهره بردار راكد با اشتغال 540 نفر مستقر در شهركها و نواحي صنعتي استان با هماهنگي اين شركت و يا با جذب سرمايه گذاران جديد مجدد به چرخه توليد بازگشته اند.

گفتني است در  حال حاضر يك هزار و 480 قرارداد با متقاضيان سرمايه گذاري در شهركها و نواحي صنعتي دولتی استان منعقد شده كه از اين تعداد 915 واحد با سرمايه گذاري 26 هزار ميليارد ريال به  بهره برداري رسيده كه زمينه اشتغال پايدار 27 هزار نفر را فراهم كرده است.

اين مسئول در پايان از كسب رتبه برتر استان در خصوص جذب سرمايه گذار در شهركها و نواحي صنعتي دولتی در نیمه نخست سال جاري در كشور خبر داد.

تاريخ: 1398/06/11  | ساعت: ١٦:٥٧ | شناسه: ٧٥٢٢ | تعداد نمايش: 61

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج