اخبار > برگزاري اولین رویداد نمایشگاهی رفع نیازهای فناورانه صنایع کوچک درقزوین
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

برگزاري اولین رویداد نمایشگاهی رفع نیازهای فناورانه صنایع کوچک درقزوین

معاون صنايع كوچك شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين گفت: اولین رویداد نمایشگاهی رفع نیازهای فناورانه صنایع کوچک و متوسط منطقه ای استان قزوین در مردادماه سالجاري برگزار مي گردد.

معاون صنايع كوچك  شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين گفت: اولین رویداد نمایشگاهی رفع نیازهای فناورانه صنایع کوچک و متوسط منطقه ای استان قزوین در مردادماه سالجاري برگزار مي گردد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين، " شهريار كشاورز " در نشست هماهنگی اولین رویداد نمایشگاهی رفع نیازهای فناورانهSME(بنگاه های کوچک ومتوسط)استان قزوین اظهار داشت:برگزاري اين رويداد نمايشگاهي در راستاي منويات مقام معظم رهبري مبني بر تكيه بر توان داخلي و از طريق رفع نیازهای فناورانه با تکیه بر توان داخلی و رسیدن به خودکفایی در بلند مدت و اهداف فرعی آن تقویت ارتباط علمي صنعت و دانشگاه و به کارگیری تمام مولفه های اکوسیستم نوآوری و فناوری در راستای رونق تولید می باشد.

وي با اشاره به استفاده از فناوريهاي جديد در عصر رقابت پذيري تصريح كرد: تغییرات و پیشرفت سریع فناوری، تغییر گرایش های جهانی و سلیقه مصرف کنندگان، نیاز به بکارگیری فناوریهای جدید و ارتقا و اصلاح فناوری های موجود، بیش از پیش دستیابی به مزیت رقابتی پایدار را ضروری ساخته و اين مزیت رقابتی در بسیاری از موارد رابطه مستقیم و تنگاتنگی با فناوری مورد استفاده در هر یک از مراحل زنجیره ارزش دارد، از این رو برای دستیابی به سهم بازار کامل در داخل کشور، سهم قابل قبول در بازار کشورهای همسایه در بازار جهانی، شناخت مشكلات فناوري صنايع استان قزوين و استانهای همجوار و دستیابی به راهکار مناسب میتواند در توسعه صنعتي  و رشد آن تأثیر زیادی داشته باشد .

معاون صنايع كوچك شركت شهركهاي صنعتي استان افزود: رفع نیازهای فناورانه بنگاه‌های کوچک و متوسط در داخل کشور یک اولویت برای سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران مي باشد و  به همین منظور این نیازها به وسیله  اين شركت و استانهای همجوار احصا و  به دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی و شرکت‌های دانش‌بنیان اعلام خواهد شد و زمینه برگزاری جلسه‌های رودررو بین واحد صنعتی و واحدهای فناور داخلی در غالب نمایشگاه عرضه تقاضای فناوری واحدهای صنعتی متقاضی از طریق فن‌بازارهای منطقه‌ای فراهم میگردد.

كشاورز در پايان يادآور شد: اين رويداد نمايشگاهي یک رویداد مبتنی بر تقاضای نوآوری است که طی آن صنايع کوچک و متوسط ، چالش ها و نیازهای فناورانه خود را معرفی می کنند و حضور واحدهای توليد با نیازهای مشخص می تواند فرصت مناسبی برای مركاز علمي و تحقيقاتي و شركت هاي دانش بنيان وشرکت های نوپا و استارپ ها در مراحل رشد باشد.

گفتني است اين رويداد نمايشگاهي از تاريخ 24 لغايت 25 مرداد سالجاري در محل  دائمي شركت نمايشگاههاي قزوين برگزار  خواهد شد.

تاريخ: 1398/05/11  | ساعت: ١١:٣٥ | شناسه: ٦٩٨٨ | تعداد نمايش: 117

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج