اخبار > صنایع بزرگ رسالت دارند که صنایع کوچک را حمایت کنند
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در قزوين تأكيد كرد:

صنایع بزرگ رسالت دارند که صنایع کوچک را حمایت کنند

محسن صالحي‌نيا گفت: یکی از سیاست‌های محوری وزارت صنعت، معدن و تجارت این است که اگر واحدهای تولیدی بتوانند ظرفیت‌های خود را شناسایی کرده و به اشتراک بگذارند، با شكل گيري نهضت ساخت داخل، بسیاری از مشکلات آن‌ها حل می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: نخستين نمایشگاه "فرصت‌هاي ساخت داخل و رونق توليد" از فردا کار خود را در تهران آغاز کرده و نقش مؤثری در تحقق رونق تولید و داخلی سازی نیازهای صنایع کشور ایفا خواهد کرد.
 
به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، محسن صالحی‌نیا صبح روز چهارشنبه در آيين گراميداشت روز صنعت و معدن استان قزوين اظهار داشت: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی باید به مرور زمان به بخش خصوصی واگذار شود تا واحدهای تولیدی با آگاهی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود، برای رفع نیازهای صنایع کشور اقدام کنند.
 
وي افزود: در این نمایشگاه برای اولین بار به‌جای عرضه کالا، نیازهای صنایع به قطعات و تجهیزات اعلام می‌شود و واحدهای تولیدی دیگر، توانمندی خود را برای ساخت آن‌ها به‌کار خواهند گرفت.
 
رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه كرد: یکی از سیاست‌های محوری وزارت صنعت، معدن و تجارت این است که اگر واحدهای تولیدی بتوانند ظرفیت‌های خود را شناسایی کرده و به اشتراک بگذارند، با شكل گيري نهضت ساخت داخل، بسیاری از مشکلات آن‌ها حل می‌شود.
 
صالحی‌نیا توصیه کرد که چنین نمایشگاهی با هماهنگی دستگاه‌ها و تشكل‌‌های مؤثر در استان‌ها نیز برگزار شود تا واحدهای صنعتي کوچک بتوانند نیازهای صنایع بزرگ را در زنجیره تولید برآورده کنند.
 
وي خاطرنشان كرد: هیچ صنعت کوچک و متوسطی بدون قرار گرفتن در زنجیره تأمین صنایع بزرگ امکان رشد نخواهد یافت و صنایع بزرگ رسالت دارند که صنایع کوچک را حمایت کنند.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به شرایط اقتصادی کشور اظهار داشت: صنعت و تولید همواره در مقاطعی با فراز و فرود روبه‌رو بوده که امری اجتناب ناپذیر است؛ ولی در مجموع اگر محیط كسب و كار آرام، نقدینگی و مواد و ملزومات لازم برای واحدهای تولیدی فراهم شود، اغلب آن‌ها برای تولید، فروش و حضور در زنجیره تأمین مشکل جدی نخواهند داشت.
 
صالحی‌نیا ادامه داد: امروز با توجه به شرایط اقتصادی کشور، همه دستگاه‌های اجرایی از مالیات، دارایی، زیرساخت‌ها و ... درحال همراهی هستند و باید از این ظرفیت‌ها برای رشد و رونق تولید در کشور بهره گرفت.
 
وي افزود: همکاری و همراهی دستگاه‌های اجرایی، قضایی و سایر مسئولان برای حل مشکلات واحدهای تولیدی در قزوین کم نظیر است و نشان می‌دهد كه ظرفیت‌های لازم برای رشد و توسعه اقتصادی اين استان فراهم شده است.
 
رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه كرد: در بازدیدهایی که از واحدهای تولیدی استان قزوين صورت گرفت، تمامی درخواست‌ها برای اجرای طرح‌های توسعه بود و این نشان می‌دهد كه بسیاری از سیاه نمایی‌ها برای مشکلات اقتصادی کشور در این شرایط درست نیست.
 
صالحی‌نیا يادآور شد: قزوین در شاخص‌های استانی به لحاظ تولید، توسعه سرمایه گذاری، نوسازی و جایگزینی واحدهای تولیدی در سطح کشور از استان‌های با تراز بالاست و بیشتر صنایع استان هم اینک متقاضی توسعه یا جذب نیروهای کارآمدتر و بهره‌وری بیشتر هستند.
 
وي ادامه داد: قزوین هم اینک قطب نساجی، صنایع فلزی و مواد غذایی است و بخش‌های عمده‌ای از قطعه سازی کشور در این استان شکل گرفته است.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: قزوین با حدود ۱۶ شهرک و ناحيه صنعتی معادل ۲ درصد شهرک‌های صنعتی کشور را تشکیل می‌دهد، ولی به لحاظ کیفی، شهرک‌های کاسپین، البرز و کاسپین ۲ از کیفیت بالاتری برخوردار هستند.
 
صالحی‌نیا تصريح كرد: همه این ظرفیت‌ها نشان می‌دهد که قزوين قابلیت‌ها و ظرفیت‌های زیادی برای توسعه دارد و تقریباً عمده صنایع شکل گرفته در اين استان طی ۱۲ سال اخیر از صنایع سرآمد کشور بوده‌اند.
 
شاخص های اقتصادی استان قروین مثبت است
استاندار قزوین نيز در اين همايش گفت: علی‌رغم تحریم‌ها و مشکلات فراوان، شاخص‌های اقتصادی در استان قزوین مثبت است.
 
عبدالمحمد زاهدی با بیان این‌که راهکار برون رفت از شرایط تحریم، تولید است، اظهار داشت: درحال جنگ اقتصادی هستیم و با سازوکار عادی نمی‌توان در جنگ اقتصادی پیروز شد.
 
وی افزود: به بخش خصوصی باید اعتماد کنیم؛ حتی اگر در مواردی سوء استفاده شود، با ایجاد قوانین اضافی دست تولید کننده را بسته‌ایم. در شرایط تحریم باید فرصتی ایجاد کنیم تا بنگاه‌های اقتصادی ظرفیت خود را بشناسند.
 
استاندار قزوین با بیان این‌که جایگاه شهرک‌های صنعتی استان قزوین باید از درجه دو به یک ارتقاء یابد، گفت: همه دنبال این هستیم كه قانون را دور بزنیم و یک مشکل واحد تولیدی را حل کنیم، درحالی که این موضوع باید در مرکز کشور حل شود.
 
زاهدي یادآور شد: امسال شاهد کاهش ۱۷ درصدی تعدیل نیرو بودیم و سهم قزوین از جذب سرمایه‌ گذاری خارجی ۶۰ میلیون دلار از ۱۷ کشور خارجی بوده است.
 
مبارزه با فساد در کشور جدی گرفته شود تا تولید به رقابت برسد
در ادامه اين همايش، امام جمعه موقت تهران گفت: مبارزه با فساد باید جدی گرفته شود تا تولید کنندگان پاکدست قدرت رقابت خود را از دست ندهند.
 
سید محمد حسن ابوترابی‌ فرد اظهار داشت: صنعتگران در جشن گلریزان شرکت و در آزادی زندانیان مشارکت بیشتری کنند.
 
وی با بیان این‌که راه باید برای رشد اقتصادی کشور هموار شود، افزود: وضعیت کنونی به گونه‌ای است که در معادلات سیاسی جهان جایگاه خاصی داریم و استقلال سیاسی کشور برای کارآفرینان امید بخش است.
 
امام جمعه موقت تهران اضافه کرد: کشوری که در عالی‌ترین سطح از منافع خود دفاع می‌کند، امروز جایگاه پر افتخاری دارد و با ۱۵ کشور همسایه هستیم و یک فرصت بزرگ داریم و دسترسی به بازارهای جهان از راهکارهای تولید کنندگان هوشمند است.
 
ابوترابی‌ فرد تصریح کرد: استان قزوین از لحاظ شاخص‌های اقتصادی، فرهنگی و علمی جزء ۵ استان اول کشور است.
 
وي ادامه داد: امنیتی که داریم ارزشمند است. امروز اروپا برای امنیت خودش دچار مشکل شده و به جایگاه ایران در تأمین امنیت منطقه نیازمند هستند.
 
امام جمعه موقت تهران خاطرنشان كرد: شاخص‌های اقتصادی کشور نشان می‌دهد در اوج فشار دشمنان خوشبختانه در وضعیت رو به رشد قرار داریم. هرچند آمریکا چالش‌هایی ایجاد کرده، اما می‌توانیم از این چالش‌ها با فرصت‌هایی که ایجاد شده، عبور کرده و تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم.
 
ابوترابی‌ فرد خطاب به کارآفرینان گفت: اگر نگاه شما به تولیدات صادرات محور باشد، می‌توانید بر مشکلات غلبه کرده و به رونق تولید برسید. باید تولید شما مبتنی بر دانایی باشد تا مقابل کشورهای رقیب بایستد؛ لذا باید به این حوزه اهتمام جدی داشته باشند.
 
وي یادآور شد: علم و دانش خود را به‌روز کنید و دنبال بازارهای جدید باشید. اقتصاد مولد و مبتنی بر تولید و دانش و فنآوري مدرن می‌تواند موفق باشد.
 
امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: اقتصاد نفتی به رشد پایدار منجر نمی‌شود. آمریکا می‌خواهد با فشار مسیر اقتصاد ما را تغییر دهد؛ از این فرصت استفاده کنید، زیرا ما نیازمند رشد پایدار هستیم که با اقتصاد مبتنی بر دانایی ممکن می‌شود.
 
ابوترابی‌ فرد افزود: در کسب و کار رتبه ۱۳۰ منطقی نیست؛ باید به رتبه ۵۰ برسیم. در کسب و کار یک چالش‌های ملی داریم، اما اختیاراتی در استان‌ها هست که می‌توان از آن برای حل مشکلات بهره برد.
 
وي اضافه كرد: مبارزه با فساد در دستور کار مسئولان باشد تا پاکدستان قدرت رقابت خود را از دست ندهند.

تنها راهکار حل مشکلات کشور، تقویت تولید است
يك نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی نيز در اين همايش گفت: تنها راهکار حل مشکلات کشور در شرایط جنگ اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه دشمنان، تقویت تولید است.
 
داود محمدي افزود: تنها راهکار حل مشکلات کشور در این شرایط تولید، تولید و تولید است و اگر بخواهیم بر مشکلات فائق آییم، باید برای تقویت تولید کمک کنیم.
 
وی اضافه كرد: خوشبختانه در این زمینه سازوکارهای مختلفی مانند ستاد تسهیل و رفع موانع تولید طراحی شده است که باید از آن‌ براي حل مشکلات کمال بهره را گرفت.
 
رئيس كميسيون اصل 90 مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: این ستاد به‌صورت منظم در استان قزوین تشکیل جلسه می‌دهد که اگر مصوبات آن‌ها با سرعت و قاطعیت اجرا شود، بخش عمده‌ای از مشکلات حل می‌شود.
 
محمدي با اشاره به تأمین سهم صنعت و معدن از تسهیلات و امکانات بانکی خاطرنشان کرد: حداقل انتظار است که 40 درصد پیش‌بینی شده سهم صادرات از منابع بانکی اختصاص یابد، درحالی که الآن بیشتر تسهیلات به سمت خدمات هدایت شده است.
 
وی يادآور شد: متأسفانه بخش معدن در استان و کشور از این تسهیلات مغفول مانده، درحالی که در دوره تحریم‌ها بسیار می‌تواند یار و مددکار اقتصاد کشور باشد.
 
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که حمایت از واحدهای تولیدی که به اشتغالزایی و رونق اقتصادی منجر نمی‌شوند بی فایده است، گفت: سال گذشته 17 هزار میلیارد تومان از بهین یاب در سطح کشور توزیع شد که يك هزار و 300 میلیارد تومان آن به استان قزوين برای ایجاد 20 هزار شغل تخصیص یافت که در نهایت پنج تا 6 هزار شغل بیشتر ایجاد نشد.
 
محمدي گفت: بانک‌ها نیز باید توجه کنند که با کاهش ارزش پول ملی باید اعتبارات بیشتری را برای حل مشکلات واحدهای تولیدی اختصاص داده و مساعدت لازم را در این زمینه داشته باشند.
 
وي با اشاره به قوانین مزاحم و دست و پا گیر بر سر فعالان اقتصادی افزود: برای حذف قوانین زائد با مشکل مواجه نیستیم و می‌توانیم از مکانیزم مجلس شورای اسلامی یا راهکارهای دیگر برای رفع آن‌ها اقدام کنیم.
 
رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی اضافه كرد: هم اكنون در کمیسیون اصل 90 پرونده‌هایي درخصوص تخلف در تبدیل آيین نامه‌ها تشکیل شده و موضوع بانکداری بدون ربا و ربح مرکب برای حمایت از تولید کنندگان درحال بررسی هستند.

میانگین زمان برای صدور مجوز سرمایه گذاری در قزوین ۲۰۰ روز است
در ادامه اين همايش، ديگر نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: میانگین زمان لازم برای صدور مجوز سرمایه گذاری در قزوین ۲۰۰ روز است، درحالی که کشورهای پیشرفته ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت مجوزهای مورد نیاز را در این حوزه صادر می‌کنند.
 
سیده حمیده زرآبادی افزود: این زمان برای بررسی و صدور مجوزهای سرمایه گذاری غیرقابل قبول است و باید برای کاهش آن در فرآیند رسیدگی دستگاه‌های اجرایی اقدام کرد.
 
وي اضافه كرد: هم اینک واحدهای تولیدی با مشکلات متعددی روبه‌رو هستند که از جمله آن‌ها، ماندن طولانی مدت مواد اولیه در گمرک، مشکلات مالیاتی، نداشتن توجیه اقتصادی وام‌ها برای وام گیرندگان، مشکلات بیمه، طولانی شدن استعلام‌هاي دستگاه‌ها، فقدان هماهنگی بین دستگاه‌های مؤثر در چرخه تولید و ... است.
 
عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: امروزه تسهیلات پرداختي اصلاً توجیه اقتصادی ندارند و هرکس وام می‌گیرد، نهایتاً در چرخه وام گیری دوباره قرار گرفته و به سود لازم نمی‌رسد، چون این وام‌ها با سیاستگذاری صحیح و در جهت تولید نبوده‌اند.
 
زرآبادی ادامه داد: این مشکلات به‌ویژه در حوزه شرکت‌های دانش بنیان بیشتر است و باید با سیاستگذاری‌های خاص برای رفع این مشکلات در این حوزه تلاش کرد.
 
وی خاطرنشان کرد: شهرک‌های صنعتی استان قزوين علی‌رغم همه ظرفیت‌ها در گروه 2 کشور قرار دارند و درخواست داریم تا این رتبه ارتقاء یابد، چون سرمایه گذاران به دلیل موقعیت خاص استان، تمایل به سرمایه گذاری در قزوین دارند.
 
 نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: باید در شرایط جنگ اقتصادی، تولید کننده فقط دغدغه تولید را داشته باشد و اگر به این روز برسیم می‌توانیم ادعا کنیم که به‌عنوان مجری و ریل گذار وظیفه خود را به‌خوبی انجام داده و در کنار صنعتگران قرار گرفته‌ایم.

قزوین قابلیت تبدیل شدن به قطب صنعت کشور را دارد
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین نيز در ادامه اين همايش با قدرداني از همراهی‌های مسئولان در کارگروه‌های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و اقتصاد مقاومتی گفت: اگر این همراهی‌ها نبود، حل بسیاری از مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی به مشکل برمی‌خورد.
 
سعید نبیل افزود: همراهمی همه دستگاه‌های خدمات رسان و مؤسسات مالی و اعتباری موجب شده بسیاری از مشکلات صنایع مرتفع و راه توسعه صنعت و معدن استان هموارتر شود.
 
وی اضافه كرد: تکریم از واحدهای صنعتی نمونه، مراسمی نمادین برای تقدیر از تمامی تلاشگران این حوزه است و مشکلات این حوزه در تمامی ایام سال برای رسیدن به رونق تولید پیگیری می‌شود.
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین تصريح كرد: ایجاد ارزش افزوده، ارز آوری و ایجاد اشتغال مولد بدون دو بخش صنعت و معدن متصور نیست و همین موضوع اهمیت توجه به صنعت و معدن را صد چندان می‌کند.
 
نبيل ادامه داد: فرهنگ قزوین بی‌تأثیر از صنعت نبوده است و به‌خوبی می‌توان هماهنگی فرهنگ استان را با تجارت و کشاورزی غنی مشاهده کرد که امروز به‌عنوان یک قطب اقتصادی جایگاه ویژه‌ای در کشور به‌دست آورده است.
 
وي افزود: وجود ۲۰ شهرك و ناحیه صنعتي، چهار هزار مجوز بهره‌برداری، هزار و ۷۰۰ مجوز تأسیس طرح‌های صنعتی و معدنی و ۲۵۰ مجوز معدنی، همه از ظرفیت‌های خاص استان قزوين هستند که حل مشکلات آن‌ها، توجه ویژه‌اي را می‌طلبد.
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین اضافه كرد: حوزه تولید با مشکلات جدی مواجه است که از جمله آن‌ها تأمین نقدینگی، نیاز مبرم به نوسازی، رفع هزینه‌های بالاسری و حل مشکلات صادارت است که باید با همت جمعی برای رفع آن‌ها اقدام کرد.
 
نبیل خاطرنشان کرد: توسعه تولید، تکمیل طرح‌های نیمه تمام، بهره‌برداری از واحدهای با پیشرفت فیزیکی بالا، صادرات به ۱۵ کشور همسایه ایران، توسعه صنایع معدنی و تولیدی، توسعه شرکت‌های دانش بنیان، کاهش وابستگی به فنآوری‌های نوین و مدیریت بازار از جمله سیاست‌های صنعت استان است که مورد پیگیری و اجرا قرار خواهند گرفت.
 
زندان قزوین را به کارگاه تولیدی تبدیل می‌کنیم
در بخش ديگري از اين همايش، رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: با تعطیل کردن یک زندان در استان و تبدیل آن به کارگاه تولیدی، به رونق تولید کمک می‌کنیم.
 
نورالله قدرتی افزود: بیمه، مالیات، نقدینگی و طولانی شدن کارها از موانع تولید است كه مسئولان باید برای حل آن تلاش کنند.
 
وی اضافه كرد: نباید صنعتگر دنبال بسته حمایتی یا زمین و وام باشد، بلکه لازم است فقط دنبال تولید باشد و هیچ دغدغه‌ای نداشته باشد و اگر قرار است وقت خود را به بروکراسی و بیمه و مالیات بگذراند که خسته می‌شود و رمقی برای تولید نمی‌ماند؛ به همین دلیل ما باید بستر تولید را فراهم کنیم.
 
رئیس کل دادگستری استان قزوین ادامه داد: صنعتگران در شرایط کنونی ایثار می‌کنند و با سرمایه‌های کلان و هزاران مشکل وارد کار می‌شوند و با این روند نمی‌توانند به رونق برسند.
 
قدرتي یادآور شد: در میان مسئولان تصمیم‌گیر تعامل خوبی برقرار شده و باید بتوان به‌صورت پایلوت کارهای خوبی را به‌عنوان نمونه اجرا کرد.
 
وي گفت: بخشی از مشکلات مربوط به قانون است؛ لذا از صنعتگران انتظار داریم خلاءها و نواقص قانونی را به دستگاه قضايی اعلام کنند تا به مركز ارسال و حل شود.‌
 
رئیس کل دادگستری استان قزوین افزود: مدیران باید گره گشای مشکلات تولید کننده و صنعتگران و مردم باشند و در تصمیم‌گیری شجاعت داشته باشند.
 
قدرتي اضافه کرد: وقتی کسی سر کار می‌آید، دیگر اصلاح‌طلب و اصولگرا معنا ندارد. بروید دنبال کار مردم، نترسید، شجاعت داشته باشید و ما حمایت می‌کنیم.
 
وی بیان کرد: صنعتگر که کار خدایی می‌کند، ما هم وظیفه داریم حمایت کنیم. البته گاهی در میان تولید کننده هم همت لازم را نمی‌بینیم.
 
رئیس کل دادگستری استان قزوین با بیان این‌که صنعتگران در آزادی زندانیان مشارکت بیشتری داشته باشند، ادامه داد: شما می‌توانید یک کنسرسیوم بزرگ صنعتی ایجاد کنید.
 
قدرتي خاطرنشان كرد: با تعطیل کردن یک زندان در استان و تبدیل آن به واحد صنعتی، به رونق تولید کمک می‌کنیم.

اتاق بازرگانی حمایت از بخش معدن را در اولویت قرار می دهد
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قزوین نيز در اين همايش گفت: برای کمک به رونق تولید و اشتغال پایدار، حمایت از معدنکاران استان قزوين در اولویت اتاق بازرگانی در سال جاری است.
 
مهدی بخشنده افزود: تشکل‌های بخش خصوصی سربازان خط مقدم حفظ و بهبود وضعیت اقتصادی کشور هستند.
 
وي اضافه کرد: به‌رغم تمام پیش‌بینی‌های توأم با نگرانی صاحب نظران از جنبه تأثیرات منفی تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان، مردم عزیزمان در کنار هم و با همبستگی بیشتر در سال رونق تولید به کار و فعالیت پرداخته‌اند.
 
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قزوین ضمن اشاره به شناسایی بازارهای جدید صادراتی به منظور صادرات محصولات تولیدی اين استان ادامه داد: چندین واحد صنعتی تمام فعال در این مدت در مجموعه استان قزوین مشغول فعالیت بوده و امیدواریم واحدهای تولیدی ما به ظرفیت تولید سه شیفت نزدیک شوند.
 
بخشنده دربخش دیگری از سخنان خود ضمن پرداختن به اهمیت معدن در عرصه اقتصاد استان قزوين گفت: ما دراتاق بازرگانی قزوین بنا داریم حمایت از فعالان بخش معدن را افزایش دهیم و در این زمینه نیازمند حمایت دستگاه قضايی، مسئولان دادگستری و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی هستیم.
 
وي تأکید کرد: طی کار و فعالیت 37 ساله خود تا کنون شاهد این میزان همدلی و همگرایی مسئولان مؤثر استان نبوده‌ام و این امر، نوید بخش حرکت رو به رشد استان درعرصه توسعه اقتصادی است.
 
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قزوین یادآور شد: قیمت امروز دلار نزدیک به نرخ واقعی آن است و دیگر دلار حالت سوبسیدی ندارد.

در آيين گراميداشت روز صنعت و معدن كه صبح روز چهارشنبه با حضور محسن صالحی‌نیا معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، سید محمد حسن ابوترابی ‌فرد امام جمعه موقت تهران، داود محمدی و سیده حمیده زرآبادی نمایندگان مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی، عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین، نورالله قدرتی رئیس کل دادگستری قزوين، محمد قاسمی دادستان قزوین، منوچهر حبیبی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداري قزوين و جمعی از صنعتگران و معدنكاران در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوين برگزار شد، از 21 واحد صنعتي نمونه، یک واحد ایثارگر نمونه، یک واحد نمونه معدنی، سه واحد پیشکسوت نمونه صنعتی و معدنی، ۲ واحد مکتشف بهره بردار نمونه معدنی، یک بانوی کارآفرین، سه واحد فنی و مهندسی دانش بنیان و تحقیق و توسعه تجلیل شد.

© گزارش تصويري

تاريخ: 1398/04/26  | ساعت: ١٢:٠٧ | شناسه: ٦٨٠٠ | تعداد نمايش: 427


خروج