اخبار > افتتاح يك واحد توليدي در شهرك صنعتي كاسپين با حضور معاون رئيس جمهور
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

افتتاح يك واحد توليدي در شهرك صنعتي كاسپين با حضور معاون رئيس جمهور

در مراسمی با حضور محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور فاز اول واحد بزرگ تولید بیسکویت و شیرینی در شهرک صنعتی کاسپین قزوین افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين، در  مراسم آيين بهره برداري از اين واحد توليدي ' حميدرضا خانپور ' مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين طي سخنراني اظهار داشت: فاز نخست دومین تولیدکننده بزرگ صنعتی محصولات آردی کشور با اعتباري بالغ بر سه هزار ميليارد ريال به بهره برداري رسيده كه با راه اندازی این مرحله زمینه اشتغال ۳۰۰ نفر در منطقه فراهم شد.

وي افزود: این واحد تولیدی قادر است سالانه ۴۴ هزار تن انواع بیسکویت و شیرینی تولید و روانه بازار کند كه ۳۰ درصد محصولات این واحد تولیدی به كشورهاي آمريكا، كانادا، ايتاليا، آلمان، فرانسه، بحرني، افغانستان و عراق صادر می‌شود.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین در پايان گفت : حل مشکل معافیت مالیاتی شهرک صنعتی کاسپین ( محاسبه فاصله زمینی ۱۲۰ کیلومتر از تهران ) و تملک اراضی ۳۰۰ هکتاری همجوار شهرک صنعتی کاسپین جهت طرح توسعه شهرک از اولویتهای مهم و اساسی این شهرک در حمایت از توسعه سرمایه گذاری و رونق تولید می باشد.

در ادامه محمد باقر نوبخت معاون رئيس جمهور و رئيس برنامه و بودجه كشور گفت: برای حمایت از تولید و تحقق اقتصاد بدون نفت هشت برنامه در بخش صنعت، کشاورزی و مسکن از سوی سازمان عملیاتی می شود.

وی افزود: برای اینکه از وابستگی به اقتصاد نفتی رها شویم باید به مالیات به عنوان مهمترین منبع درآمد توجه کنیم و در این راستا اصلاح برخی ساختارهای مالیاتی ضروری است.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: طرح اصلاح ساختار بودجه نافی برنامه ریزی نیست باید از واحدهای صنعتی حمایت شود.

وی در خصوص معافیت مالیاتی واحدهای صنعتی کاسپین در محدوده شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران اظهار داشت: برای کسب درآمد بیشتر موضوع مالیات با شعاع هوایی مطرح شد اما به نظر می‌رسد واحدهای صنعتی مستقر در استان قزوین از شمول مالیاتی برخوردار باشند و به عنوان مسئول بودجه کشور باید به دریافت مالیات توجه جدی شود.

نوبخت در خصوص افتتاح واحد بزرگ تولیدی در قزوین تصریح کرد: این مجموعه یادآور خاطرات شیرینی از یک برند غذایی خوب در گذشته است و امروز توانسته جای خود را در صنعت غذایی کشور باز کند و خوشحالیم که این واحد در قزوین راه اندازی شده است.

وی بیان کرد: از همه کسانی که در مسیر تولید گام بر می‌دارند باید حمایت و تشکر کنیم که به اشتغال و اقتصاد کشور کمک کرده اند.

گفتني است اين مراسم با حضور محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، زاهدی استاندار، منوچهر حبیبی سرپرست معاونت اقتصادی استانداری، داود محمدی نماینده قزوین و طاهر خاني نماينده مردم تاكستان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار آبيك  و جمعي از مدیران اقتصادي استان برگزار شد.

تاريخ: 1398/03/31  | ساعت: ١١:٢٩ | شناسه: ٦٤٢٠ | تعداد نمايش: 193


خروج