اخبار > همایش تبیین سیاستهای خوشه شیرینی سنتی قزوین برگزار شد
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

همایش تبیین سیاستهای خوشه شیرینی سنتی قزوین برگزار شد

همایش تبیین اهداف و سیاست‌های توسعه خوشه شیرینی سنتی قزوین جهت تبیین سیاست ها و راهکارهای اجرایی توسعه شیرینی سنتی قزوین در تعامل و همکاری با عامل توسعه و نهادهای پشتیبان با حضور اعضا و ذی نفعان صنفی و خانگی شیرین سنتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين، " حميد رضا خانپور " مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين در ابتداي  در این همایش گفت: هدف از ایجاد اتحادیه‌ها، همفکری و همراهی در امور است و در بخش خوشه‌ها نیز چنین اهدافی دنبال می‌شود.

حمید رضا خانپور افزود: در سال‌های گذشته اقدامات خوبی در حوزه خوشه‌های صنعتی کشور از جمله سوهان قم و گز اصفهان صورت گرفته است.

وی هدف از تشکیل خوشه‌های صنعتی در کشور و استان را تعامل و همراهی اصناف با یکدیگر دانست و اظهار داشت: شرکت شهرک‌های صنعتی با ابزارهای موجود خود و با ۲ هدف توسعه زیرساخت‌های صنعتی در شهرک‌ها و حمایت از تولید کنندگان در این راه گام بر می‌دارد

وی ادامه داد: قزوین به لحاظ قرار گرفتن در کریدورهای شمال به جنوب و غرب به شرق از گذشته نقش راهبردی داشته و امروز با قرار گرفتن بر سر راه بسیاری از راه‌های ارتباطی استان‌های کشور سالانه میزبان میلیون‌ها مسافر و گردشگر داخلی و خارجی است.

وی اظهار داشت: با توجه به وجود ظرفیت‌های قابل توجه از جمله شیرینی سنتی این استان ایجاد یک شهرک صنعتی صنفی شیرینی برای منطقه بسیار ضروری است.

این مسؤول صنعتی ادامه داد: شرکت شهرک‌های صنعتی و صنایع کوچک به عنوان متولی تشکیل خوشه‌ها بوده و تنها هدفش همراهی و همکاری با اصناف مختلف است و در این راه نیز کارشناسان خود را از سراسر کشور برای الگوبرداری‌های مناسب و اجرای اصولی خوشه‌ها به خارج از کشور اعزام کرده است.

خانپور با بیان اینکه در حال حاضر بهترین شرکت بسته بندی کشور در قزوین فعالیت دارد، افزود: هدف نهایی از ایجاد خوشه شیرینی سنتی قزوین بسته بندی، بازاریابی و فروش این محصول بوده که با تشکیل خوشه و همفکری‌های لازم می‌توان گام‌های اساسی و مؤثری در این راه برداشت.

مهمترين موضوعات مطرح در اين همایش شامل زمینه های حمایتی شرکت شهرک ها از تولیدکننده های شیرینی، اعلام برنامه های خوشه، پیگیری ساخت شهرک شیرینی و ارائه راهکارهای شناورسازی قیمت شیرینی سنتی بوده است.

قابل ذكر است در پايان اين همايش پنل پرسش و پاسخ با حضور معاونین شرکت شهرکها و سازمان صمت و رئیس اتحادیه برگزار گردید و ذی نفعان خوشه دغدغه های خود در مورد قیمت واحد محصولات و اخذ مجوزهای بهداشتی را مطرح كردند.

تاريخ: 1398/03/23  | ساعت: ٠٦:٤٢ | شناسه: ٦٣٢١ | تعداد نمايش: 23

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج