اخبار > طرح معافیت مالیاتی صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری در قزوین اجرا شود
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین:

طرح معافیت مالیاتی صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری در قزوین اجرا شود

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین گفت: صنعتگران و سرمایه گذاران استان خواستار اجرای طرح معافیت مالیاتی استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری و احقاق حق خود هستند.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين، " حميدرضا خانپور " در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان گفت: در استان قزوین ۱۵ شهرک و ناحیه صنعتی دولتی و ۵ شهرک خصوصی راه اندازی شده که ۴۶۰۸ هکتار زمین در اختیار شهرک‌ها قرار گرفته که ۲۰۰۴ هکتار آن انجام شده و ۱۱۱۰ هکتار آن واگذار شده است.

وی اظهار داشت: در این شهرک‌ها و نواحی ۹۰۰ واحد مستقر شده که ۶۷۳ واحد فعال شده و ۲۲۷ واحد غیر فعال است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین تصریح کرد: در این نواحی ۵۴۷ طرح تعریف شده که ۲۱۰ طرح در مرحله تخصیص زمین، تعداد ۵۷ طرح در مرحله دیوارکشی، ۲۳۴ واحد در مرحله نصب سوله و ۴۶ طرح در مرحله نصب ماشین آلات است.

خانپور یادآور شد: تعداد ۱۴۵۳ قرارداد منعقد شده و بیشترین سرمایه گذاری در شهرک‌های صنعتی کاسپین، لیا و خرمدشت است و طرح‌های در دست اقدام اگر به مرحله بهره برداری برسد می‌تواند برای ۱۸ هزار نفر شغل ایجاد کند.

۱۹واحد سرمایه گذاری خارجی در شهرک‌های صنعتی استان

وی بیان کرد: در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان ۱۹ سرمایه گذار خارجی با ۴۷۷ میلیون یورو برای تولید اقدام کرده‌اند و ۲۰ شرکت دانش بنیان در شهرک‌ها مستقر شده‌اند و فعالیت می‌کنند.

خانپور گفت: اولویت ما موافقت با استقرار واحدهای کم آب بر، با مصرف کم انرژی، های تک، تکنولوژی برتر، اشتغال زاست که برای تسهیل در امور واگذاری یک کمیته واگذاری تشکیل شده تا کارها تخصصی صورت گیرد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین یادآور شد: سال گذشته ۲۲۸ فقره درخواست به این شرکت ارائه شد که پس از تشکیل ۲۲ جلسه تعداد ۱۴۳ درخواست شرایط و صلاحیت لازم را داشت و در نهایت با واگذاری ۱۶۲ هکتار زمین به ۱۲۳ درخواست موافقت شد.

وی اظهار داشت: در سال گذشته ۱۶۲ هکتار و امسال تاکنون ۱۵۳ هکتار زمین برای اجرای طرح‌ها واگذار شده و رکورد تخصیص زمین شکسته شد.

رفع محدودیت معاف شدن در شعاع ۱۲۰ کیلومتری

خانپور در ادامه یکی از مشکلات جدی در مسیر سرمایه گذاری را محاسبه شعاع هوایی در استقرار واحدها دانست و گفت: هیئت دولت چندی پیش استقرار صنایع تا شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران را از زمینی به هوایی تغییر داده بود که این موضوع موجب بروز مشکلاتی برای سرمایه گذاران، به خصوص در شهرک کاسپین شده است.

وی اضافه کرد: در حالی که در سال‌های گذشته بسیاری از متقاضیان برای برخورداری از تشویق‌های دولت و معافیت مالیاتی در شعاع ۱۲۰ کیلومتری به استان قزوین آمدند و در شهرک‌های صنعتی از جمله کاسپین سرمایه گذاری کردند اما امروز با احتساب شعاع هوایی دیگر استان قزوین در محدوده اجرای طرح محسوب نمی‌شود.

وی یادآور شد: در حال حاضر استان‌های قم و سمنان که شرایطی مانند قزوین را دارند توانسته‌اند از این معافیت برخوردار شوند اما قزوین را از این شرایط خارج کرده‌اند که حرکتی تبعیض آمیز است و موجب شده حق صنعتگران استان ضایع شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین تصریح کرد: عطف به گذشته در قانون منطقی نیست و از معاون وزیر کشور انتظار داریم برای پیگیری و حل این موضوع اقدام لازم را انجام دهند.

خانپور بیان کرد: پذیرش دفترچه‌های صادر شده در شهرک‌های صنعتی به عنوان وثیقه از دیگر درخواست‌های سرمایه گذاران مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان قزوین است که امیدواریم این مشکل نیز برطرف شود.

اين جلسه با حضور بابک دین پرست معاون امور اقتصادی و توسعه وزارت کشور، عبدالمحمد زاهدی استاندار، داود محمدی و سیده حمیده زراّبادی نمایندگان قزوین در مجلس شورای اسلامی، منوچهر حبیبی معاون اقتصادی استانداری، مدیران دستگاه‌های اجرایی در استانداری قزوین برگزار شده بود.

تاريخ: 1398/02/22  | ساعت: ٠٧:٥٣ | شناسه: ٦٠١٩ | تعداد نمايش: 190

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج