اخبار > رکورد واگذاری زمین در شهرک های صنعتی قزوین شکسته شد
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

رکورد واگذاری زمین در شهرک های صنعتی قزوین شکسته شد

معاون برنامه ریزی و توسعه مدیریت شرکت شهرک‌های صنعتی گفت: با واگذاری ۱۶۲ هکتار زمین به ۱۲۳ قرارداد صنعتی رکورد واگذاری زمین به سرمایه گذاران در شهرک های صنعتی استان قزوین شکسته شد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين، "رضا صفاری" در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص استقبال سرمایه گذاران از حضور در استان قزوین برای راه اندازی واحدهای تولیدی اظهار داشت: در سال گذشته با وجود همه محدودیت‌ها و مشکلاتی که داشتیم در جذب سرمایه گذاری در شهرک‌های صنعتی رکورد زدیم و بیشترین واگذاری زمین صورت گرفت.

وی بیان کرد: سال قبل با انعقاد ۱۲۳ قرار داد در شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین بیش از ۱۶۲ هکتار زمین به سرمایه گذاران واگذار شد.

معاون برنامه ریزی و توسعه مدیریت شرکت شهرک‌های صنعتی تصریح کرد: در سال ۹۶ تعداد قرارداد منعقد شده ۱۱۰ مورد با واگذاری ۷۶هکتار زمین بود که در سال گذشته در واگذاری زمین با ۱۶۲ هکتار از رشد بیش از ۱۱۰ درصدی برخوردار شدیم.

صفاری اظهار داشت: یکی از روش‌های واگذاری زمین در سال گذشته این بود که با تشکیل کمیته‌ای تخصصی توانستیم ابتدا اهلیت و توانمندی متقاضیان را بررسی و تأیید کنیم و پس از آن افراد را به مناطق کم‌تر توسعه یافته هدایت کردیم تا توزیع عادلانه و متوازن در توسعه نیز رعایت شود.

وی گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده و توزیع متوازن متقاضیان برای سرمایه گذاری در شهرک‌های صنعتی استان بیشترین واگذاری در شهرک خرمدشت صورت گرفت و مناطق الموت و شال در اولویت قرار گرفتند.

بررسی ۲۲۷ درخواست واگذاری زمین

صفاری در ادامه یادآور شد: در مجموع در سال گذشته ۲۲۷ مورد درخواست واگذاری زمین در ۲۲ جلسه کمیته تخصصی مورد بررسی قرار گرفت و با ۱۴۳ تقاضا موافقت شد.

وی اضافه کرد: پس از عقد قرارداد با ۱۲۳ متقاضی عملیات آماده سازی و نصب و راه اندازی واحدها آغاز شده و در حال حاضر شاهد پیشرفت فیزیکی از اجرای فنداسیون تا نصب ماشین آلات هستیم.

تاريخ: 1398/02/16  | ساعت: ٠٩:٣٠ | شناسه: ٥٩٣٩ | تعداد نمايش: 161

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج