اخبار > حمایت همه جانبه شرکت شهرک‌هاي صنعتي قزوين از فعالیت بانوان کارآفرین
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

حمایت همه جانبه شرکت شهرک‌هاي صنعتي قزوين از فعالیت بانوان کارآفرین

مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي قزوين گفت: اين شركت حمايت از بانوان كارآفرين را از اولويت‌هاي كاري خود قرار داده است.

به گزارش روابط عمومي شركت شهرك‌هاي صنعتي قزوين، حميدرضا خانپور در نشست بررسی موانع و مشکلات پیش روی واحدهای صنعتی زنان کارآفرین اين استان که با حضور نماينده مردم قزوين، آبيك و البرز در مجلس شوراي اسلامي و مديركل امور بانوان استانداري قزوين برگزار شد، با اعلام حمایت همه جانبه از فعالیت بانوان در شهرک‌های صنعتی، از نمایندگان استان قزوین در مجلس شورای اسلامی درخواست کرد موضوع معافیت مالیاتی واحدهای تولیدی در شعاع 120 کیلومتري تهران، به‌ویژه برای واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی کاسپین را پیگیری کنند.

وي همچنین خواستار پیگیری نمایندگان مجلس شوراي اسلامي از وزارت صنعت، معدن و تجارت برای درنظر گرفتن مشوقات خاص برای بانوان صنعتگر متقاضی استقرار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی شد.

مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي قزوين افزود: همکاری بانک‌ها با تولیدکنندگان و صنعتگران برای ارائه ضمانت نامه و عدم سختگیری در نوع ضمانت و وثائق مورد نیاز برای اخذ تسهیلات نیز از درخواست‌های دیگر واحدهای توليدي مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان است که امیدواریم با پیگیری نمایندگان مجلس شورای اسلامی شاهد تحقق آن‌ها باشیم.

در ادامه اين نشست نماينده مردم قزوين، آبيك و البرز در مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت:  موانع و مشکلات متعددی بر سر راه تولید، به‌ویژه برای بانوان کارآفرین وجود دارد و درحال بررسی برای رفع آن‌ها هستیم.

سیده حمیده زرآبادی افزود: ستاد تسهیل، کارگروه اشتغال و ستاد اقتصاد مقاومتی که در استان به‌صورت مستمر و منظم برگزار می‌شوند، بهترین فرصت برای بازگو کردن مشکلات تولیدکنندگان استان هستند.

وي اضافه کرد: باید مشکلات بانوان کارآفرین و تولیدگر استان توسط شرکت شهرک‌های صنعتی و کانون زنان بازرگان احصاء شده و به‌صورت مکتوب به دفتر امور بانوان و خانواده استانداری ارائه شود تا مدیرکل مربوطه این مشکلات را در کارگروه‌های مذکور مطرح و برای رفع آن‌ها تلاش نماید.

عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي با تأکید بر رفع مشکلات تولیدکنندگان خاطرنشان كرد: برخی از مشکلات میان تعدادی از تولیدکنندگان مشترک هستند که باید از سوی شرکت شهرک‌های صنعتی به‌عنوان یک مشکل کلی در کارگروه‌ها و جلسات مذکور مطرح شده و یک مصوبه کلی برای حل آن‌ها دریافت شود.

فاطمه غفوری رئیس کانون زنان بازرگان استان قزوین نيز به نمايندگي از بانوان كارآفرين حاضر در نشست گفت: فهرست موانع و مشکلات احصاء شده در اختیار نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی نیز قرار می‌گیرد تا مصوبات خاصی برای رفع مشکلات بانوان کارآفرین استان اخذ شود.

گفتني است، پيش از اين نشست، زنان كارآفرين استان قزوين از خط توليد دو واحد صنعتي "مانيا چوب" (توليدكننده تجهيزات مشاغل كودك) و "ريز مغذي آسيا" (توليدكننده افزودني‌هاي آرد) بازديد كردند.

تاريخ: 1398/01/30  | ساعت: ١٢:١٥ | شناسه: ٥٧٣٩ | تعداد نمايش: 193

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج