اخبار > شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان قزوین در برابر سيل ایمن شده‌اند
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین:

شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان قزوین در برابر سيل ایمن شده‌اند

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین گفت: با اختصاص ۱۲۸ میلیارد ریال و احداث سیل بند، اصلاح مسیر رودخانه‌ها و زهکشی، شهرک‌ها و نواحی صنعتی اين استان در برابر سیل ایمن شده‌اند.

به گزارش روابط عمومي شركت شهرك‌هاي صنعتي قزوين، حمید رضا خانپور در گفت‌وگو با خبرگزاري مهر درخصوص پیشگیری از بحران در شهرک‌های صنعتی و اقدامات انجام شده اظهار داشت: با پیش‌بینی هواشناسی و ستاد بحران در تداوم بارش‌ها، اقدامات لازم برای آمادگی در برابر سیل انجام شده است.

وی بیان کرد: زیرساخت‌های لازم در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان قزوین فراهم شده و ضمن شناسایی نقاط آسیب پذیر و پوشش بیمه حوادث کارخانه‌ها، آمادگی لازم ایجاد شده است تا آسیب‌ها کاهش یابد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین تصریح کرد: در شهرک صنعتی کاسپین برای تقویت بخش‌های حادثه خیز دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای زهکشی و بازسازی کالورت‌هایی که آب سد طالقان را منتقل می‌کنند و اصلاح مسیل رودخانه‌ها هزینه شده است.

خانپور بیان کرد: در شهرک آراسنج که در ۱۳ خرداد سال گذشته در حادثه سیل آسیب‌هایی دید، توانستیم مطالعات کامل سیل بند را انجام دهیم و هماهنگی لازم با منابع طبیعی، شرکت آب منطقه‌ای و شهرداری انجام شد و ۸ میلیارد تومان برای هدایت آب‌های سطحی اختصاص یافت و سیل بندی در اطراف شهرک ایجاد شده که آب را هدایت می‌کند تا به واحدهای مستقر آسیب نرسد.

وی اظهار داشت: براي دو شهرک دیگر شامل خرمدشت و حیدریه که امکان احتمال آسیب دیدن از سیل را دارد نیز تمهیدات لازم اندیشیده شده و کارهای اساسی صورت گرفته تا حوادثی مانند سیل به آن آسیب نزند.

خانپور اظهار امیدواری کرد با اقدامات انجام شده و احتیاط و هماهنگی صاحبان واحدهای صنعتی با مسئولان زمینه کاهش خسارات در اثر تغییرات غیرمترقبه فراهم شود.

تاريخ: 1398/01/25  | ساعت: ١١:٣٤ | شناسه: ٥٦٣٢ | تعداد نمايش: 155


خروج