اخبار > اولويت اصلي در سال رونق توليد؛ توسعه شهرک های صنعتی تقاضا محور استان قزوين
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي قزوين اعلام کرد:

اولويت اصلي در سال رونق توليد؛ توسعه شهرک های صنعتی تقاضا محور استان قزوين

مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي استان قزوين گفت: در سال رونق تولید، توسعه شهرک های صنعتی تقاضا محور موجود، ساماندهی زیرساخت ها، جذب حداکثری سرمایه گذار داخلی و خارجی و حفظ وضع موجود صنایع کوچک فعال از اولویت های کاری مهم این شرکت است.

به گزارش روابط عمومي شركت شهرك هاي صنعتي استان قزوين، حميدرضا خانپور با بیان اين مطلب افزود: رشد بيش از دو برابری واگذاری زمین به متقاضیان ساخت واحد‌های تولیدی، صنعتی و خدماتی در شهرک‌های صنعتی در سال گذشته نسبت به سال 1396، نشان از رونق تولید و اشتیاق بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در استان صنعتی قزوین است.

وي اضافه كرد: با توجه به استقبال بی‌سابقه سرمایه‌گذاران از شهرک هاي صنعتي تقاضا محور، توسعه اين شهرك ها در دستور كار قرار دارد. به طور مثال، در ابتداي امسال پس از طراحي و آماده سازي طرح توسعه شهرك صنعتی کاسپین به میزان 70 هکتار، كار واگذاري اراضي به متقاضيان سرمايه گذاري آغاز خواهد شد و در آينده نزديك نیز 300 هكتار طرح توسعه ديگر به اين مجموعه اضافه می شود كه اين شهرك صنعتي برتر کشور به شهرك 1000 هكتاري تبديل مي شود.

مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي استان قزوین از حمايت هاي بيشتر اين شركت از حضور واحدهاي توليدي در نمايشگاه هاي داخلي و خارجي در سال جاري با هدف حمايت از كالاي ايراني، کمک به رونق تولید، به ویژه در بخش صنایع کوچک و متوسط و انتقال تجارب بین تولیدکنندگان و همچنین شناسایی بازارهای داخلی و خارجی خبر داد و گفت: در سال گذشته، 181 واحد تولیدی به 37 نمایشگاه داخلی و خارجی اعزام شدند كه به شركت كنندگان يارانه هاي حمايتي پرداخت شده است.

خانپور همچنين توسعه و تكميل زيرساخت ها و پروژه هاي زيربنايي در شهرك ها و نواحي صنعتي را از اولويت هاي ديگر شرکت متبوع خود عنوان كرد و اظهار داشت: در سال گذشته بيش از 30 پروژه عمرانی زيربنايی با اعتباري بالغ بر 285 ميليارد ريال در برخی از شهرك ها و نواحي صنعتي استان با پيشرفت صددرصدي و مابقي با پيشرفت بالاي 50 درصد درحال اجرا مي باشد كه طبق برنامه عملياتي در سال جاري بيش از 40 پروژه با سرمايه گذاري ۳۰۰ میلیارد ریال اجرا خواهد شد.

وی در پایان از عموم سرمایه گذاران و کارآفرینان کشور دعوت کرد تا طی بازدید میدانی از شهرک ها و نواحی صنعتی و زیرساخت های مناسب سرمایه گذاری، با اشتیاق به سمت رونق تولید کشور بشتابند.

تاريخ: 1398/01/08  | ساعت: ٠٨:٣٧ | شناسه: ٥٤١١ | تعداد نمايش: 154


خروج