اخبار > 185هكتار زمين در شهرک‌هاي صنعتي قزوین تحت پوشش فضاي سبز قرار دارد
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

185هكتار زمين در شهرک‌هاي صنعتي قزوین تحت پوشش فضاي سبز قرار دارد

مديرعامل شركت شهرک‌هاي صنعتي استان قزوين گفت: از مجموع 2 هزار هكتار از مساحت فاز عملياتي بيش از 185 هكتار از اراضي صنعتي در شهرک‌ها و نواحي صنعتي تابعه استان زير پوشش فضاي سبز قرار دارد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي، 'حميدرضا خانپور' در مراسم درختكاري در شهرک صنعتي قزوين ( كوهين ) با اعلام اين مطلب اظهار داشت: در حال حاضر از مجموع  دو هزار هكتار از مساحت فاز عملياتي شهرک‌ها و نواحي صنعتي بيش از 185 هكتار از اراضي صنعتي زير پوشش فضاي سبز قرار دارد كه شامل 266 هزار اصله نهال و 7 هكتار گلكاري و چمنكاری بوده كه در شهرک صنعتي قزوين يك هكتار فضاي سبز ايجاد شده است.

وي مساحت فضاي سبز ايجاد شده در سال جاري در شهرک‌ها و نواحي صنعتي را 3 هكتار عنوان كرد.

مديرعامل شركت شهرک‌هاي صنعتي استان قزوین با اشاره به اهميت ايجاد فضاي سبز و حفاظت از محيط زيست در شهرک‌ها و واحدهاي صنعتي ادامه داد: طبق قرارداد في مابين شركت و صاحبان سرمايه مستقر در شهرک‌ها و نواحي صنعتي 15% از مساحت زمين واگذار شده به صاحبان صنايع و 10% از اراضي در اختيار شهرک‌ها و نواحي صنعتي طبق تعهدات اين شركت باید زيرپوشش فضاي سبز قرار گيرد، كه اين مهم با همكاري و تلاش صنعتگران و سرمايه‌گذاران عزيز محقق خواهد شد.

خانپور گفت: در سال جاري 3 هكتار فضاي سبز در شهرک‌ها و نواحي صنعتي اجرا شده كه با برنامه‌ريزي‌هاي صورت پذيرفته در سال آينده نيز بيش از 5 هكتار از اين اراضي زير پوشش فضاي سبز قرار مي گيرند.

شايان ذكر است اين مراسم همزمان با هفته منابع طبيعي و با حضور مديركل منابع طبيعي ، مديرعامل شركت شهرک‌هاي صنعتي استان، بخشدار كوهين، اعضاي شوراي شهر كوهين  برگزار شد.

تاريخ: 1397/12/20  | ساعت: ١٢:٤٦ | شناسه: ٥٢٤٨ | تعداد نمايش: 141


خروج