اخبار > برگزاري نشست شورای توسعه و تعاون بانوان کارآفرین صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی قزوين
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

برگزاري نشست شورای توسعه و تعاون بانوان کارآفرین صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی قزوين

جلسه شورای توسعه و تعاون بانوان کارآفرین صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی قزوين با هدف بررسی مسایل و مشکلات بانوان کارآفرین و صنعتگر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين، " حميدرضا خانپور " مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي  استان قزوين در اين نشست اظهار داشت: در راستاي اهداف و چشم اندازهاي شوراي توسعه و تعاون نشستهاي تخصصي بصورت مستمر برگزار و در جهت رفع مشكلات پيش رو بانوان كارآفرين استان قدمهاي مثبتي برداشته شده است.

وي با اشاره به تشكيل اين شورا گفت: اين شورا زمينه اي مناسب براي جذب بانوان كارآفرين و نخبه صنعتي، شناسايي بانوان موفق كارآفرين مي باشد كه با هدف  حل مشكلات زنان كار آفرين و كمك به رشد و رونق توليدات آنها، انعكاس مشكلات آنان به مسئولين استان و حمايت از آنها تشكيل شده است .

"صديقه ربيعي" مديركل امور بانوان و خانواده استانداري قزوين  گفت: با توجه به نوپا بودن مبحث كارآفريني بانوان در كشور،خوشبختانه استان قزوين گامهاي اساسي در حمايت از بانوان صنعتگر و توليد كننده برداشته است .

وي افزود: وزارت كشور در طرحي اقدام به شناسايي واحدهاي صنعتي با مديريت بانوان و همچنين واحدهاي توليدي با اشتغال 80درصدي بانوان ، نموده تا تسهيلات ويژه اي به اين واحدها اعطا شود.

 در ادامه "محمد شفیعی" فرماندار قزوين افزود: ظرافت و صبوری زنان در کنار مدیریت آنها باعث شده تا بهتر بتوانند مواد قانونی را پیدا کرده و برای حل مشکلات اقدام کنند.

وي اظهار داشت: برای رفع موانع تولید مقررات جدیدی از سوی مدیران دستگاه های متولی وضع شده است که امیدواریم این رویکرد مثبت ادامه داشته باشد.

شفیعی خاطرنشان کرد: تشکیل چنین نشست هایی بسیار مثبت و سازنده است و به جامعه ثابت می کند که زنان تا چه میزان از توانمندی بالایی برخوردار هستند.

فرماندار قزوين يادآور شد: امیدواریم با برگزاری نشست های بعدی برای حل مشکلات این قشر از بانوان گام های بلندی برداشته شود و تمامی ظرفیت های اقتصادی و صنعتی بانوان استان به منصه ظهور برسد.

در پايان اين نشست تعدادي از بانوان صنعتگر به نمايندگي از سايرين مشكلات مربوط به حوزه هاي تامين اجتماعي، گمرك و دارايي را درخصوص كاهش نقدينگي و سرمايه درگردش، تسهيلات با كارمزد بالا، بي ثباتي بازار ارز، افزايش قيمت تمام شده كالا، مشكل ارزش افزوده و... بيان داشتند.

گفتني است در حال حاضر تعداد 40 واحد صنعتي و توليدي فعال و در حال ساخت با مديريت بانوان كارآفرين در شهركها و نواحي صنعتي استان قزوين مستقر مي باشند كه از اين تعداد 23 واحد در زمينه توليد افزودني هاي آرد، لامپ كم مصرف،  مقوا و كارتن ، تيشو دستمال كاغذي، قندو كارامل، ظروف كريستال، چاپ و بسته بندي و ... در حال فعاليت مي باشند.

تاريخ: 1397/12/06  | ساعت: ١٢:٤٩ | شناسه: ٤٩٤٥ | تعداد نمايش: 28

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج