اخبار > تمامی زیرساخت ها در شهرک صنعتی خرمدشت فراهم است
 


  چاپ        ارسال به دوست

تمامی زیرساخت ها در شهرک صنعتی خرمدشت فراهم است

استاندار قزوین گفت: شهرک صنعتی خرمدشت در شهرستان تاکستان با سه هزار هکتار مساحت یکی از شهرک های صنعتی بزرگ کشور است.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين، " عبدالمحمد زاهدی" در بازديد از چند واحد توليدي و صنعتي مستقر در شهرك صنعتي خرمدشت افزود: 325 هکتار این شهرک آماده سازی شده است و مابقی آن نیز به تدریج برای واگذاری به سرمایه گذاران آماده خواهد شد.

وی گفت: تاسیسات و خدمات لازم از قبیل آب،برق و گاز در این شهرک تامین شده است و مشکل خاصی از نظر زیرساخت در آن وجود ندارد.

زاهدی با بیان اینکه امتیاز این شهرک معافیت مالیاتی 13 ساله است، اضافه کرد: واحدهای تولیدی مستقر در این شهرک از زمان بهره برداری تا 13 سال مالیاتی پرداخت نخواهند کرد و همین معافیت مالیاتی عامل جذب بسیاری از واحدهای تولیدی بزرگ به شهرک صنعتی خرمدشت شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حمایت از واحدهای تولیدی مستقر در این شهرک، گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور و تحریم های دشمنان عزم دولت برای حمایت از صنایع و واحدهای تولیدی استان جدی است.

زاهدی افزود:در همین راستا بخش نامه ها و دستورالعمل های خوبی برای حمایت از واحدهای تولیدی صادر شده است تا بتوان با سرعت و جدیت بیشتری برای حل مشکلات واحدهای تولیدی اقدام کرد.

وی با اشاره به مهمترین حمایت های ممکن از واحدهای تولیدی، افزود: تخصیص معافیت مالیاتی،پرداخت تسهیلات بانکی، تامین سرمایه در گردش برای طرح های توسعه و رفع مشکلات تامین اجتماعی و مالیاتی واحدهای تولیدی از جمله اقدامات دولت برای حمایت از صنایع است.

استاندار اضافه کرد: برای تصمیم گیری سریعتر در حل مشکلات واحدهای تولیدی مشکلات صنایع در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مطرح شده و برای رفع مشکلات آنها تصمیم گیری می شود.

زاهدی افزود: خوشبختانه در این راستا میان دستگاه های قضایی و اجرایی هماهنگی و هم افزایی خوبی وجود دارد و با همدلی و انسجام برای حل مشکلات واحدهای تولیدی و صنایع استان تلاش می شود.

در ادامه اين بازديد " حميد رضا خانپور " مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین نیز در این خصوص گفت: شهرک صنعتی خرمدشت با سه هزار هکتار مساحت جزو 10 شهرک صنعتی برتر کشور محسوب می شود.

وي افزود: هم اکنون 2 هزار و 200 هکتار از این شهرک در مالکیت شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین قرار گرفته و حدود 350 هکتار آن ساماندهی شده است.

مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي استان اضافه کرد: چند قرارداد مهم بزرگ نیز در این شهرک منعقد شده است و ابتدای سال آینده تصفیه خانه شهرک نیز عملیاتی و اجرایی می شود.

خانپور گفت: انعقاد 130 قرارداد، واگذاری 155 هکتار زمین صنعتی به سرمایه گذاران و بهره برداری از 63 واحد از جمله اقدامات صورت گرفته در این شهرک هستند که برای هزار و 600 نفر اشتغال پایدار به وجود آورده است.

این مسئول اضافه کرد: 66 طرح صنعتی نیز در این شهرک منعقد شده اند که 12 مورد در مرحله تخصیص زمین، 18 مورد در مرحله دیوار کشی، 26 مورد نصب سوله و 10 مورد در حال نصب ماشین آلات هستند که در صورت بهره برداری تا پایان سال آینده زمینه اشتغال پنج هزار نفر دیگر را در این شهرک فراهم می کنند.

وی با بیان اینکه این شهرک مشوق های خاصی دارد، افزود: معافیت مالیاتی 13 ساله و فراهم بودن تمامی زیرساخت ها از آب، برق، تلفن، گاز و فیبر نوری موجب شده است تا سرمایه گذاران با اشتیاق و پشت گرمی زیادی برای تولید و فعالیت اقتصادی در این شهرک اقدام کنند.

خانپور با بیان اینکه قیمت زمین در این شهرک به شکلی مناسب و معقول طراحی شده است، اضافه کرد: 10 درصد قیمت زمین در این شهرک به صورت نقد و مابقی در اقساط بلندمدت از سرمایه گذاران دریافت می شود تا به سرمایه گذاران فشار وارد نشده و با خیالی راحت تر به تولید و تجهیز واحد تولیدی خود اقدام کنند.

این مسئول با بیان اینکه شهرک صنعتی خرمدشت بزرگترین شهرک صنعتی استان و جزو 10 شهرک صنعتی بزرگ کشور است، افزود: این شهرک بیشتر در زمینه کاشی و سرامیک، فولاد و صنایع فلزی، سلولوزی و بسته بندی انگور و کشمش فعال است و به زودی واحدهای بسیار بزرگ از جمله لوله مانیسمان در این شهرک راه اندازی می شود.

قابل ذكر است استاندار قزوين از واحدهاي توليدي فولاد اتحاد تاك توليد كننده تجهيزات نورد، پگاه باطري توليد كننده باطري خودرو، فولاد خرمدشت تاكستان توليد كننده ميلگرد و شركت تات فولاد بازديد كرد.

گفتني است استاندار قزوين را در اين بازديد، معاون اقتصادي استاندار، فرمانداز تاكستان، مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي ، مدير كل صمت و جمعي از مديران اقتصادي استان و شهرستان همراهي مي كردند.


٠٧:٣٥ - پنج شنبه ١٣ دی ١٣٩٧    /    عدد : ٣٦٨٨    /    تعداد نمایش : ٤٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: