اخبار > انعقاد تفاهم نامه شرکت شهرکهای صنعتی قزوین با دانشگاه جامع علمی کاربردی استان
 


  چاپ        ارسال به دوست

انعقاد تفاهم نامه شرکت شهرکهای صنعتی قزوین با دانشگاه جامع علمی کاربردی استان

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین از انعقاد تفاهم نامه همکاری علمي، تحقيقاتي و آموزشي مشترك شرکت شهرکهای صنعتی با دانشگاه جامع علمی و کاربردی خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين، "حمیدرضا خانپور" در اين مراسم،  استان قزوین را یکی از قطب‌های صنعتی کشور برشمرد و افزود: قزوین با وجود اینکه از لحاظ وسعت جزو استان‌های کوچک کشور است ولی با دارا بودن 20 شهر، شهرک و ناحیه صنعتی یکی از قطب‌های صنعتی کشور بشمار می‌رود و تاکید کرد که صنعتی بودن استان نیازمندیهایی دارد که آموزش مداوم و موثر نیروی انسانی یکی از آنهاست.

وی خاطر نشان كرد: حمايت از پايان نامه هاي مرتبط با حوزه صنعت، برگزاري ميزگردهاي علمي و همايش هاي پژوهشي، تور بازدید برای دانشجویان جهت کاربینی، کارورزی و کار آموزی، شرکت در نمایشگاههای تخصصی دانشگاه و برگزاری دوره های رويدادهاي شتاب، تدوين رشته هاي جديد با توجه به ماموريت شركت جهت رفع نيازهاي آموزشي نيروي انساني و استفاده از آزمايشگاه ها، تجهيزات  از مهمترین اهداف این تفاهم نامه است.  

در ادامه "علي فتح طاهري" رئيس دانشگاه جامع علمي كاربردي استان قزوين با بیان اینکه دانشگاه‌ها در زمینه فناوری و آموزش منابع انسانی می‌توانند بازوی قدرتمند صنایع باشند، اظهار داشت: دانشگاه جامع علمی کاربردی در بین دانشگاه‌های کشور به سبب ماموریت خاص خود در تربیت تکنسین ماهر و نیروی انسانی آشنا به کاربرد فناوری روز، ارتباط نزدیک‌تری با بخش صنعت دارد، لذا پیوند و هم‌افزایی میان این دو حوزه با سهولت بیشتری برقرار خواهد شد.

فتح طاهری اجرای صحیح دروس کاربینی و کارورزی را از دغدغه‌های جدی این دانشگاه دانست و ابراز داشت: اگر میان زیر نظام آموزش علمی کاربردی و سایر زیرنظام‌های آموزش عالی کشور تمایزی وجود دارد یکی به جهت نسبت میان ارائه دروس عملی و کارگاهی به دورس نظری و دیگری به جهت برگزاری دورس کاربینی و کارورزی است. وی اضافه کرد: هدف ما در این دانشگاه آموزش مهارت‌هاست و این امر تنها با ارائه مفاهیم و نظریات علمی میسر نخواهد شد بنابراین در آموزش علمی کاربردی با پیش‌بینی دروس کاربینی و کارورزی تلاش شده است امکان آشنایی بی‌واسطه دانشجویان با فضای تولید و نحوه عملکرد سیستم واقعی کسب و کار فراهم شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به اینکه درس کارورزی فرصت مغتنمی را هم برای دانشجویان و هم برای صاحبان صنایع ایجاد می‌کند، تصریح کرد: هر دانشجو موظف است در طی یک دوره تحصیلی دو ساله، 480 ساعت را با حضور در کارگاه‌‌ها و کارخانجات تحت تعلیم اساتید خبره سپری نماید که نتایج مثبت این حضور برای دانشجو غیرقابل انکار است. اما از سوی دیگر و در مقیاس کلان اگر این میزان ساعت را در تعداد بیش از 5 هزار دانشجوی علمی کاربردی استان ضرب نماییم به عدد بزرگ 2.5 میلیون نفر ساعت نیروی انسانی علاقمند و بدون نیاز به دستمزد خواهیم رسید، که ظرفیت عظیمی را برای صاحبان صنایع و کسب و کار ایجاد می‌کند. وی تاکید کرد که استفاده از این ظرفیت به مدیریت هوشمندانه منابع نیازمند است.

گفتني است نشست مشترک رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین به منظور انعقاد تفاهم‌نامه همکاری و گسترش تعاملات دو مجموعه دانشگاهی و صنعتیدر مرکز آموزش علمی کاربردی نیرومحرکه برگزار شده بود.

این تفاهم نامه به امضاء حمید رضا خانپور مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین و علي فتح طاهري رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قزوین رسیده و برای اجراء ابلاغ شد.


١٤:٠٠ - دوشنبه ٣ دی ١٣٩٧    /    عدد : ٣٤٧٧    /    تعداد نمایش : ٣٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: