اخبار > مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي قزوين: 217 واحد بسته بندی در قزوین فعالیت می کنند
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي قزوين: 217 واحد بسته بندی در قزوین فعالیت می کنند

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین گفت: 217 واحد بسته بندی محصولات و کالاها با هشت هزار نفر اشتغالزایی در قزوین فعالیت می کنند.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين،" حمیدرضا خانپور" در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که با حضور کیشان سینگ سفیر کیفیت و امنیت غذا در سازمان جهانی بسته بندی در استانداری قزوین برگزار شد، افزود: در این واحدها و بنگاه های تولیدی که در زمینه های مختلف شیشه، فلز، ماشین آلات و ... فعالیت می کنند، بیش از 30 هزار نفر به شکل غیرمستقیم مشغول هستند.

وی با بیان اینکه بسته بندی محصولات با تمام خوشه ها ارتباط دارد، افزود: این صنعت عامل اصلی در ایجاد ارزش افزوده و میزان فروش کالاها است و انسان ها تا روز مرگ با بسته بندی سروکار دارند.

خانپور ادامه داد: خوشه صنعتی بسته بندی با تدبیر سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران به قزوین واگذار شد و انستیتوی بسته بندی ایران با محوریت استان قزوین فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی اضافه کرد: تاکنون هفت خوشه شامل بسته بندی، فرآوری محصولات انگور تاکستان، زیتون، قطعه سازی خودرو، کفش دانسفهان، محصولات شیمیایی، شیرینی سنتی و گلیم در قزوین شناسایی شده اند که بسته بندی محصولات در آنها بسیار حایز اهمیت است.

خانپور گفت: برای آشنایی تولیدکنندگان با این صنعت تاکنون 40 دوره آموزشی،هشت تور صنعتی و 15 تور خارجی برگزار شده و دفترچه راهنمای مشترکان و ذیفنفعان خوشه تهیه و چاپ شد.

وی ادامه داد: هم اکنون خوشه شیرینی سنتی قزوین و راه اندازی شهرک صنفی را در استان در دستور کار داریم و به حمایت و همکاری دستگاه های خدمات رسان در این زمینه نیازمند هستیم.

در اين جلسه" عبدالمحمد زاهدي " استاندار قزوين گفت: بسته بندی محصولات نقش بسیاری برجسته ای در افزایش صادرات یک منطقه دارد و از بازگشت کالاها به دلیل آسیب دیدگی یا فروش نرفتن جلوگیری می کند.

وي افزود: بسیاری از تولیدکنندگان داخلی به بسته بندی محصولات و کالاهای تولیدی توجه جدی ندارند در حالیکه کشورهای همسایه با بسته بندی های جدید و جالب برای تصرف بازارها تلاش می کنند.
زاهدي اضافه كرد: ما باید به مساله بسته بندی توجه زیادی داشته باشیم چون امروزه از صنعت بسته بندی به عنوان فروشنده خاموش یاد شده و نقش موثری در حفاظت از محصول و کالا ایفا می کند.
استاندار ادامه داد: یکی دیگر از کارکردهای صنایع بسته بندی جذب مشتری و افزایش فروش است و در واقع با تحریک بازار، اشتغالزایی و رونق اقتصادی را نیز در پی دارد.
استاندار ادامه داد: باید ارتباط خود را با سازمان جهانی بسته بندی توسعه داده و از ظرفیت های علمی و تحقیقاتی این سازمان برای ارتقای بسته بندی استان استفاده کنیم.
زاهدی ادامه داد: باید با یک مطالعه جامع ظرفیت های بسته بندی استان را شناسایی کرد تا بتوان با طراحی های مناسب و بازاریابی برای افزایش صادرات استان برنامه ریزی نمود.
گفتني است در حاشیه جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی از حامیان و فعالان صنعت بسته بندی قزوین تجلیل شد.


٠٧:١٤ - چهارشنبه ٢١ آذر ١٣٩٧    /    عدد : ٣١٦٦    /    تعداد نمایش : ١٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: