اخبار > اختتامیه اولین رویداد استارتاپی با رویکرد صنایع هایتک در قزوين
 


  چاپ        ارسال به دوست

اختتامیه اولین رویداد استارتاپی با رویکرد صنایع هایتک در قزوين

اختتامیه اولین رویداد استارتاپیSME‌ها با رویکرد صنایع هایتک با همت شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين و دانشگاه آزاد اسلامي قزوين در مرکز خدمات فناوری و کسب و کار شهرک صنعتی کاسپین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان قزوين، "شهریار کشاورز" معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان در این مراسم گفت: این رویداد برای حمایت از ایده‌ها و طرح‌های نو در جهت سرمایه گذاری و تجاری سازی است تا بتوانیم این ایده‌ها رو به محصول تبدیل کنیم.

وي اظهار داشت: واحدهای تولیدی کوچک و متوسط باید با بهره گیری از نظریات نخبگان و صاحبان ایده فناوری خود را بروز کنند تا در عرصه رقابت و حضور در بازارهای بین المللی موفق ظاهر شوند.

معاون صنايع كوچك شركت شهركهاي صنعتي استان تصريح كرد: فعالیت های استارت آپی می تواند به روزآمدی صنایع در بخش فناوری کمک کند و باید از چنین رویدادهایی که در آن نخبگان و صاحبان ایده در حوزه کسب و کار حضور دارند، بیشتر حمایت کنیم.

این مسئول در ادامه یکی از رویکردهای شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین را توجه ویژه به صنایع کوچک و تقویت آنها دانست و گفت: براین اساس راه‌اندازی خوشه صنعتی شیرینی سنتی قزوین در دستور کار دارد.

کشاورز با اشاره به نقش صنایع کوچک در کمک به رونق اقتصاد کشور، ادامه داد: دولت برای اشتغال یک فرد باید 3 میلیارد ریال هزینه کند درحالی که صنایع کوچک با بکارگیری از اقتصاد دانش بنیان به سرمایه اندکی تا سقف یک میلیارد و 500 میلیون ریال نیاز دارند و با راه اندازی آن می توان سهم قابل توجهی اشتغالزایی فراهم کنیم.

وی یادآور شد: در حال حاضر 15 شهرک صنعتی با چهار هزار هکتار مساحت در استان قزوین فعال است که در آنها بیش از 800 واحد تولیدی عمدتا کوچک و متوسط به فعالیت می پردازند.

در ادامه اين مراسم " سيده حميده زرآبادي " نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی هم گفت: با توجه به اینکه مشکل عدیده واحد‌های تولیدی و صنعتی، مدیریتی است، واحد‌های تولیدی می‌توانند با استفاده از دانش ایده پردازان بخشی از مشکلات را حل کنند.

وي افزود: باید از جزیره‌ای عمل کردن در حوزه صنعت بپرهیزیم تا با ایجاد یک استراتژی متمرکز شاهد رشد و شکوفایی بیشتر صنایع داخلی باشیم.

زرآبادي با تاکید بر اینکه ایده پروری و خلاقیت باید در نظام آموزشی دیده شود گفت: مسائلی همانند اشتغال ضربتی و بنگاه‌های زودبازده نمی‌تواند به توسعه اقتصادی منجر شود، چون از بن مایه علمی و زیرساختی بهره‌مند نیست و تجربه ثابت کرده که این اقدامات به دلیل نبود ایده پردازی ناقص می‌مانند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس اضافه کرد: در حال حاضر به علت نبود ارتباط موثر میان دانشگاه و بازار کار، بیش از ۵۰ درصد فارغ التحصیلان مرد و ۶۰ درصد فارغ‌التحصیلان زن بیکار هستند.

در اختتامیه اولین رویداد استارتاپی SME‌ها با رویکرد صنایع هایتک از میان ٤١ تیم ایده پرداز، تیم‌های قزوین متال، صنعت یار و تعویض برقی دنده موتور به ترتیب اول تا سوم شدند.

گفتني است در این رقابت ها 11 تیم ایده پرداز با یکدیگر به رقابت پرداختند و در نهایت 41 ایده کسب و کار صنعتی ارایه کردند.

از بین این ایده ها با انتخاب داوران سه ایده برتر معرفی و به اعضای آنها جوایزی ارایه شد.

در این مسابقات تیم بی مثال با عضویت کیهان نبویه، عرفان لشگری و مریم حمیدی اول شدند.

تیم های صنعت یار و تعویض برقی دنده موتور نیز به عناوین دوم و سوم این رویداد علمی و فناورانه دست یافتند.

 


٠٩:١٤ - شنبه ٣ آذر ١٣٩٧    /    عدد : ٢٧٢٨    /    تعداد نمایش : ٣٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: